Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Avensis 2.0 d4d  (Przeczytany 316 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemkod4d

• Prawie Toyot
Avensis 2.0 d4d
« dnia: 20-04-2019, 15:37:56 »
Witam wszystkich, niedawno zakupiłem toyote avensis 2.0 d4d 2004 rok 85kw, silnik pracuje ładnie, jak na 4 cylindrowego diesla to tak "miękko, aksamitne" ale, zawsze jest jakieś ale.. Nigdy nie miałem Toyoty tylko jtd tam zawsze od strzała i zero problemów, moja toyota nie zapala od strzała tylko musi podkręcić z 3,4 obroty silnikiem i dopiero pali, czy zimna czy ciepła, na wolnych obrotach nie kopci wogole, jednak gdy sie gazuje to kopci tak trochę na niebiesko trochę na szaro, możliwe ze stała okolo miesiąc więc możliwe że dlatego tak kopci?  Może to wtryski lub podkładki pod wtryskami? Zastanawiałem sie jescze nad turbo bo przy schodzeniu z obrotów słychać tak jakby jakieś łożysko schodzilo z obrotów ale trochę dłużej niż robi to silnik?  Może jest to nie związane z kopceniem tylko po prostu jakieś łożysko siada? Ale przyszło mi też na myśl ze może turbo sie tak mocno rozpędza a potem nie nadąża zejść z obrotów? (oby nie...) wieczorkiem ściągnę węża i zobaczę jak dolot i spróbuję pomacac turbo czy jest olej luzy itp, tymczasem proszę o pomoc jakieś wskazówki? Z góry dziękuję i Wesołych! :)

Offline dgolf

• Toyot Chodzacy
Odp: Avensis 2.0 d4d
« Odpowiedź #1 dnia: 27-04-2019, 22:17:34 »
Te silniki nie odpalają "od strzała", nawet jeśli są ciepłe muszą kilka razy przekręcić. Musisz sobie wyrobić taki nawyk, że po nocy w chłodniejsze dni nie włączasz rozrusznika od razu gdy zgaśnie spirala, tylko kiedy usłyszysz pod maską cyknięcie przekaźnika. To jest ok 10 sekund. Dopiero wówczas przestaje grzać. Najlepiej ściszyć radio i nawiewy na off. Tak mi poradził serwisant Toyoty i na razie działa. Nie mniej jednak również mam obawy o odpalanie, kiedy przyjdzie -20. Silnik nie ma DPF więc jakieś tam kopcenie pod obciążeniem ma prawo wystąpić, to auto nie ma 5 lat. Z tego co wiem winnym może być zawór SCV. Jedni czyszczą, drudzy wymieniają.
Cari II, Mazda 626, Ave T25

Offline Przemkod4d

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #2 dnia: 28-04-2019, 16:42:39 »
O to super ze chociaż problem odpalania mam rozwiązany bo juz się bałem :) dzięki kolego za odpowiedz,co do łożyska jutro ściągnę pasek i zobaczymy może to coś z osprzętu? A ten zawór spróbuję wyczyścić i dam znać dzięki bardzo za odzew!! :)

Toyota Klub

« Odpowiedź #2 dnia: 28-04-2019, 16:42:39 »