Autor Wątek: Naped hybrydowy - ladowanie baterii podczas jazdy z gorki  (Przeczytany 1780 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline depalma

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 25
Dzien dobry,
Uslyszalem niedawno w serwisie Toyoty opinie ze jadac z gorki (odpowiednik jazdy "na luzie") cala energia jest tracona, mimo wskazowki w polu CHARGE i zielonych strzalek ladowania baterii na ekranie.
Czy spotkaliscie sie z taka opinia?
Caly uklad HSD IV gen mam pieknie rozrysowany i nie wydaje mi sie zeby to bylo mozliwe tzn uwazam ze obracajace sie kola, jadac z gory bez "gazu" beda obracac MG1 czyli ladowanie bedzie mialo miejsce...

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Naped hybrydowy - ladowanie baterii podczas jazdy z gorki
« Odpowiedź #1 dnia: 27-04-2019, 16:50:24 »
 Kwestia długości górki. Jak jest dluuuugi zjazd to np. w połowie bateria będzie już pełna więc dalej ładować nie będzie (tak mię się przynajmniej wydaje:). Wtedy włącza się chyba spalinówka i jakoś rozladowuje baterię.

Offline doktor7

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naped hybrydowy - ladowanie baterii podczas jazdy z gorki
« Odpowiedź #2 dnia: 27-04-2019, 19:09:09 »
Może warto poczytać instrukcje obsługi ?  :song:
"...Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili..."

Offline Rescars

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
Odp: Naped hybrydowy - ladowanie baterii podczas jazdy z gorki
« Odpowiedź #3 dnia: 27-04-2019, 20:13:43 »
Mi sie laduje :)

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Offline RafalWawa

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 164
Odp: Naped hybrydowy - ladowanie baterii podczas jazdy z gorki
« Odpowiedź #4 dnia: 27-04-2019, 21:38:07 »
Dzien dobry,
Uslyszalem niedawno w serwisie Toyoty opinie ze jadac z gorki (odpowiednik jazdy "na luzie") cala energia jest tracona, mimo wskazowki w polu CHARGE i zielonych strzalek ladowania baterii na ekranie.
Czy spotkaliscie sie z taka opinia?
Caly uklad HSD IV gen mam pieknie rozrysowany i nie wydaje mi sie zeby to bylo mozliwe tzn uwazam ze obracajace sie kola, jadac z gory bez "gazu" beda obracac MG1 czyli ladowanie bedzie mialo miejsce...

Hmm.. Napisz w którym ASO są tacy fachowcy, to będziemy omijać szerokim łukiem

Offline zdenek2007

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 477
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Naped hybrydowy - ladowanie baterii podczas jazdy z gorki
« Odpowiedź #5 dnia: 27-04-2019, 21:51:50 »
Jeśli w ASO jest taki fachowiec to jest to fachowiec od Toyoty C-HR 1.2T <brawo>
Poproś fachowca od hybrydy  <taniec>
Wtedy powie Ci że podczas zjazd z wniesienia bateria ładuje się do około 80-85% a następnie włącza się silnik spalinowy i pomaga wytracać prędkość :good: także podczas pracy tempomatu.
Jest jeszcze tryb "B" zalecany podczas jazdy w górach, podczas jazdy z górki od razy auto hamuje silnikiem spalinowym ale jednocześnie doładowuje baterię  <brawo>
Niestety tryb "B" nie pozwala jechać na tempomacie. <taniec>

Offline greg ko

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Naped hybrydowy - ladowanie baterii podczas jazdy z gorki
« Odpowiedź #6 dnia: 28-04-2019, 11:20:55 »
Naładuje max do 80%


 

Beesafe.pl