Autor Wątek: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy  (Przeczytany 8091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cinek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 189
Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« dnia: 09-05-2019, 16:22:28 »
Witam,

Od jakiegoś czasu na większych nierównościach, pofałdowaniach, śpiących policjantach przy powolnym pokonywaniu tychże, skrzypi zawieszenie, taki dźwięk sparciałej gumy :D samochód po przeglądach w ASO i zwykłym i nikt nic nie zauważył, czy to norma w Aurisach 1.6 z 2016 roku?

Offline RobertPK

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« Odpowiedź #1 dnia: 11-05-2019, 09:20:55 »
Auris 2013 190 tys przebiegu i mam podobnie. Zapewne nie jest to - jeszcze - jakaś tragedia, ale chciałbym wiedzieć co to jest i zacząć temu przeciwdziałać.

Gawith

  • Gość
Odp: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« Odpowiedź #2 dnia: 11-05-2019, 09:26:05 »
W kilku toyotach miałem to samo i w aurisie też mam. Według mnie to norma, że skrzypi.

Offline jerry2006

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« Odpowiedź #3 dnia: 11-05-2019, 17:24:36 »
W kilku toyotach miałem to samo i w aurisie też mam. Według mnie to norma, że skrzypi.

Nie fajnie że normą jest że coś skrzypi ale mój FORD FIESTA ma taki problem jak robi się zimno i jest tak od nowości. Tutaj jest to związane z gumami stabilizatora z przodu i wszyscy też twierdzą ze "ten typ tak ma"

Gawith

  • Gość
Odp: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« Odpowiedź #4 dnia: 11-05-2019, 20:28:43 »
Tutaj jest to związane z gumami stabilizatora z przodu i wszyscy też twierdzą ze "ten typ tak ma"
Miałem wymieniane stabilizatory w ASO i nadal skrzypiało. Dlatego "ten typ tak ma".

Offline pewuel

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« Odpowiedź #5 dnia: 11-05-2019, 21:27:19 »
Problem także występuje w moim Aurisie, niestety usterka pojawiła się po gwarancji, więc nie zgłaszałem jej a zawieszenie jest w pełni sprawne. Przyzwyczaiłem się już do tego dźwięku.

Offline Mystik

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 353
Odp: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« Odpowiedź #6 dnia: 12-05-2019, 07:55:47 »
Zgłaszanie nie ma sensu, bo serwis psika smarem i jazda.

Z wieloma rzeczami trzeba w Aurisie się pogodzić. Zbyt wieloma. Ale może teraz tak robią wszystkie samochody. Może. IMHO legendarna jakość Toyoty stała się legendą.

Offline airmate

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« Odpowiedź #7 dnia: 12-05-2019, 12:18:19 »
Jak norma,  mam przebieg 185tys i nic nie skrzypi. Jak skrzypi to może któraś guma na wahaczu. Tak miałem w MB w204 też skrzypiało i niby wszystko było sprawne. Okazało się, że wymiana wahacza przyniosła oczekiwany rezultat. Guma straciła swoje właściwości i skrzypiała pomimo że nie było luzu. Trzeba wjechać na kanał i pod obciążeniem kołysać autem a ktoś od spodu musi zlokalizować co skrzypi, smarowanie gum to tylko zabieg na kilka dni, smar się wyciera i znowu skrzypi. Najczęściej zaczyna skrzypieć jak jest sucho i ciepło.

Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« Odpowiedź #8 dnia: 12-05-2019, 14:51:10 »
Toyota wkłada na pierwszy montaż wielki shit jeśli chodzi o zawieszenie w lecie skrzypi w zimie stuka :wallbash:
Amory po 60 tys. Przebiegu 70% sprawności na SKP czyli w rzeczywistości praktycznie do wymiany

Offline lawenda

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« Odpowiedź #9 dnia: 12-05-2019, 16:05:21 »
Zgłaszanie nie ma sensu, bo serwis psika smarem i jazda.
Czy wiesz może gdzie ten serwis konkretnie psika? :)

Offline Cinek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 189
Odp: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« Odpowiedź #10 dnia: 12-05-2019, 17:56:41 »
No nic no trudno, idzie przyzwyczaić do tego skrzypienia, mam jeszcze jeden problem, wsteczny czasem nie chce wchodzić, trzeba sprzęgło, jedynkę i dopiero wsteczny. Jak pojechałem do ASO na gwarancji to stwierdził, że jest ok i mogą rozebrać ale jak nic nie znajdą to płacę. Nie zdecydowałem się i teraz mam :D

Offline fynooh

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2278
  • Samochód:: Corolla Hybrid
Odp: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« Odpowiedź #11 dnia: 12-05-2019, 20:44:42 »
legendarna jakość Toyoty stała się legendą.

Uuuu, ale teoria. Wszystkie na świecie samochody mają defekty, ale Toyota może mieć ich najmniej, dlatego jej legendarna niezawodność nie jest legendą, tylko może być faktem. Cinek, jesteś pewien, że to skrzypi zawieszenie, a nie np. twój fotel kierowcy?
« Ostatnia zmiana: 12-05-2019, 20:47:44 wysłana przez fynooh »
Obecnie Corolla Hybrid 1,8 Comfort
oraz stary Peugeot 206 1,1
Poprzednio Auris 1,6 valvematic

Offline Dario176

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« Odpowiedź #12 dnia: 12-05-2019, 21:47:35 »
W mojej Corolli też skrzypi, odpowiada za to guma stabilizatora lub gorne mocowanie amortyzatorów.
Niestety ale legendarna jakość Toyoty została tylko legendą, wszystkie plastiki skrzypią jak szalone, skrzynia głośnia auto 6 letnie 140 tys przebiegu :D przesiadłem się z Forda Focusa żaden plastik ani razu nie zaskrzypiał a niby Ford to gó... nie wspomnę o rewelacyjnym prowadzeniu w porownaniu do toyoty która zawieszenie ma tak miekkie jak by było z gumy ;)

Offline Mystik

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 353
Odp: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« Odpowiedź #13 dnia: 12-05-2019, 22:22:14 »
Zgłaszanie nie ma sensu, bo serwis psika smarem i jazda.
Czy wiesz może gdzie ten serwis konkretnie psika? :)
Niestety jak psikali to nie patrzyłem :(

Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« Odpowiedź #14 dnia: 12-05-2019, 23:34:20 »
W dwóch toyotach tylne zawieszenie skrzypiało mi jak stary tapczan. W obydwu pojazdach pomogła wymiana tylnych łączników stabilizatora. Jedna z tańszych i prostszych napraw.


 

Beesafe.pl