Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy  (Przeczytany 917 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cinek

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Skrzypiące zawieszenie, dźwięk sparciałej gumy
« Odpowiedź #15 dnia: 12-05-2019, 23:42:40 »
Cinek, jesteś pewien, że to skrzypi zawieszenie, a nie np. twój fotel kierowcy?

100% coś w zawieszeniu. Właśnie coś jak stary tapczan, tzn. mi to osobiście nie przeszkadza, jedynie martwię się czy to nie wpływa na jazdę i bezpieczeństwo, zużycie elementów itp.

Offline tkf

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: 14-05-2019, 07:19:25 »
Moje poprzednie auto (Golf IV) tak kiedyś skrzypiało, jak stary tapczan - aż wstyd było jechać przez osiedle :-) winowajcą okazała się tulejka ("guma") stabilizatora koła prawego, jak tu już ktoś sugerował (nowa, oryginalna część wraz z nową obejmą kosztowały kilkadziesiąt zł).

Po jakimś czasie znowu auto zaczęło skrzypieć, bardzo podobnie, ale trochę ciszej, tym razem z lewej strony - wymieniłem tulejkę z lewej, i nic... Diagnosta na stacji kontroli potem znalazł przyczynę podczas badania okresowego - do wymiany był sworzeń lewego wahacza (sam sworzeń nie był drogi, ale robocizna już trochę tak). Czyli również podobnie jak ktoś tu już sugerował.

Tak, że przyczyna może być różna i nie ma co się przyzwyczajać do skrzypienia, ale trzeba naprawiać :-)

Offline perpetz

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: 14-05-2019, 10:23:19 »
Mam podobny problem. Auris HSD 2017 43k km przebiegu. Skrzypienie pojawia się tylko przy pokonywaniu nierówności na skręconych kołach. Zgłoszę na najbliższym przeglądzie.

Toyota Klub

« Odpowiedź #17 dnia: 14-05-2019, 10:23:19 »