Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Codzienne użytkowanie Corolla Sedan HSD  (Przeczytany 807 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline don_pazurro

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Codzienne użytkowanie Corolla Sedan HSD
« Odpowiedź #15 dnia: 15-05-2019, 21:00:20 »
No to jak widać zależy od preferencji ale wrzucenie wstecznego przy toczeniu się to tak średnio zdrowe jest dla automatu, choć w aktualnych, gdzie to tylko dżojstiki komputer zadba o to żeby nie zrobić krzywdy. Dla mnie najwygodniejsze rozwiązanie ma jednak Merc ale też kwestia przyzwyczajenia natomiast ta dźwignia w Corolli zwyczajnie mi się podoba. Pozdrawiam kolegę ze starej gwardii Autogalerii. :)

Zgodziłbym sie z tym, gdyby to był klasyczny automat. Tam po prostu jest to niemożliwe. A to skrzynia planetarna, wiec możliwe i nie szkodliwe. Mowię tu o toczeniu sie w sensie niemal staniu. Po prostu brak tu zwłoki w czasie w przełączeniu przód- tył. Niby szczegół, ale mi tego czasem brak.

Hehe, tez pozdrawiam serdecznie :)

Offline przmor

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #16 dnia: 15-05-2019, 21:49:29 »
Wsteczny w hybrydzie realizowany jest przez obracanie silnikiem elektrycznym w druga strone, przekladnia nie ma tu nic do roboty.

Offline maciek89

• Prawie Toyot
« Odpowiedź #17 dnia: 15-05-2019, 22:31:17 »
No tak, faktycznie nic tam się nie dzieje przecież. :D  :wallbash: Wiecie może kiedy Toyota wprowadzi do Corolli android auto / carplay? od 4 lat używam w leonie cupra, gdzie kosztowało to śmieszne 680 ziko i bardzo sobie chwalę to rozwiązanie, a teraz mamy 2019 rok, a dla Toyoty to wciąż obcy temat. Od sprzedawcy dostałem informację, że "trwają intensywne prace" i prawdopodobnie będzie nowy media system ale w sumie sam nie wiedział, czy może nie będzie aktualizacji obecnego systemu.. Widziałem jakieś filmiki na YT, gdzie Corolla z USA ma Carplay

Offline don_pazurro

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 16-05-2019, 15:14:24 »
No tak, faktycznie nic tam się nie dzieje przecież. :D  :wallbash: Wiecie może kiedy Toyota wprowadzi do Corolli android auto / carplay? od 4 lat używam w leonie cupra, gdzie kosztowało to śmieszne 680 ziko i bardzo sobie chwalę to rozwiązanie, a teraz mamy 2019 rok, a dla Toyoty to wciąż obcy temat. Od sprzedawcy dostałem informację, że "trwają intensywne prace" i prawdopodobnie będzie nowy media system ale w sumie sam nie wiedział, czy może nie będzie aktualizacji obecnego systemu.. Widziałem jakieś filmiki na YT, gdzie Corolla z USA ma Carplay

Ma być w ciagu 3-6 miesięcy.

Toyota Klub

« Odpowiedź #18 dnia: 16-05-2019, 15:14:24 »