Autor Wątek: Bardzo wysokie obroty po wymianie przepustnicy  (Przeczytany 1582 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yacq

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Bardzo wysokie obroty po wymianie przepustnicy
« dnia: 12-05-2019, 12:28:32 »
Witam. To jednak zaczynam nowy wątek. Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał. Mam Aurisa 1.6 valve z 2010. Autko super ale miałem problem z obrotami (potrafiły spaść do 500-600 jak dojezdzalem do skrzyżowania lub po odpaleniu i utrzymywały się przez jakiś czas). Mój mechanik (spec od Toyoty) doradzil żeby wymienić przepustnice na próbę i wyczyścić przepływomierz. Na razie zrobiłem ok 100 km i na razie jestem przerażony. Obroty utrzymują się na poziomie 1000 (nie spadają poniżej 800). Co najgorsze po odpaleniu skaczą od razu na 1600-1800 i jak dojeżdżam do skrzyżowania skaczą na ok 2800 i spadają na 1000. Usłyszałem że przepustnica jest sterowana kompem i żebym jeszcze pojeździł to wszystko się unormuje ale te skoki są mocno stresujące. Miał ktoś coś takiego w swojej toyocie? Jakieś pomysły? Rzeczywiście wróci do normy czy mówić żeby założyć poprzednią przepustnice?

Offline AdrianAdi10

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 101
Odp: Bardzo wysokie obroty po wymianie przepustnicy
« Odpowiedź #1 dnia: 12-05-2019, 13:49:06 »
u mnie po wyczyszczeniu przepustnicy obroty po opaleniu auta 1600-1800. Na pierwszym "stopie", wolne obrony na prawie 4000. Przejechałem dwa kółka wokół osiedla i zostawiłem auto na noc. Rano na ssaniu znowu 1800, na wolnych 1800, ale po kilku dojazdach do pracy wszystko wróciło do normy. Nie wiem czy to normalne, czy nie, ale naprawiło się samo.   

Offline Yacq

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Bardzo wysokie obroty po wymianie przepustnicy
« Odpowiedź #2 dnia: 12-05-2019, 20:00:04 »
Dzięki za odpowiedź. A ile mniej więcej to trwało? Ja na razie tak jeżdżę 2 dzień. Jutro podjadę do mechanika. Tak jak pisałem, to mocno stresujące. Żona stwierdziła że boi się nim jeździć. Szukałem jeszcze info o takim zachowaniu valvematic... No nic. Poczekam jeszcze i zobaczę. Może ktoś jeszcze miał tak po czyszczeniu / wymianie przepustnicy?

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Bardzo wysokie obroty po wymianie przepustnicy
« Odpowiedź #3 dnia: 13-05-2019, 12:53:11 »
To samo dzieje się z odłączeniem na dłużej akumulatora. Nie bądź raptus w gorącej wodzie....

Offline Yacq

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Bardzo wysokie obroty po wymianie przepustnicy
« Odpowiedź #4 dnia: 13-05-2019, 15:45:44 »
Miałem taką sytuację (aku wymieniany bo padł) jednak wtedy obroty szły mocno w dół. Akurat nie jestem cierpliwy i nie wiem czy to normalne czy nie.

Offline Yacq

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Bardzo wysokie obroty po wymianie przepustnicy
« Odpowiedź #5 dnia: 14-05-2019, 20:17:01 »
Problem rozwiązany. Auris chodzi rewelacyjnie. Pomogło założenie starej wyczyszczonej przepustnicy. Trzyma ładnie obroty, super przyspiesza i równo pracuje. Pzdr


 

Beesafe.pl