Autor Wątek: Zakup nowego samochodu  (Przeczytany 6232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline noswer

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Zakup nowego samochodu
« dnia: 14-05-2019, 10:30:16 »
Witam,
Jestem ukierunkowany na zakup nowego samochodu z wyprzedaży 2018 więc postanowiłem dołączyć do waszej społeczności.
Planuje kupić wersje 1.6premium HB.
I tu prosiłbym was o wskazówki poczynając od ceny poprzez negocjacje aż po punkty na które powinienem zwrócić uwagę odbierając auto.
Przyznam że chciałbym auto z instalacją LPG - jednak z tego co usłyszałem zakładana w ASO nie jest optymalna do tego modelu - czy ktoś z was ma doświadczenia w tym zakresie?
Będę wdzięczny za pomoc i wskazówki
Pozdrawiam

Offline Radomadre

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Zakup nowego samochodu
« Odpowiedź #1 dnia: 14-05-2019, 13:26:58 »
Kupując nowe auto warto zwiedzić kilka salonów, uwierz mi ze różnica może być kolosalna. Po jedne z aut jechałem ponad 100km choć mam inny salon pod nosem, gdyż dorzucali wiele dodatków. Negocjuj wszystko, komplety dywaników, wykładziny do bagażnika, darmowe przeglądy itp. Wyślij zapytania mailowo do kilku salonów, zobaczysz jaka będzie różnica. Choć przy wyprzedaży to już może nie być takiego dużego wyboru. Podczas odbioru auta po prostu dokładnie go obejrzyj i ewentualne uwagi zgłaszaj od razu. A propos LPG to jeśli silnik 1.6 ma hydraulikę zaworów tak jak 1.8 (tego nie wiem) to nie ma żadnych przeciwwskazań do montażu instalacji. Ja jeżdżę na LPG Tech, odpukać zero problemów, dwa lata temu dawałem 2100 za instalację.

Offline cemoi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zakup nowego samochodu
« Odpowiedź #2 dnia: 14-05-2019, 13:48:12 »
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale chcesz kupić nowe autko i zrezygnować z gwarancji na silnik? Montaż LPG poza ASO taki będzie miał efekt.
Chyba, że chcesz teraz kupić autko a LPG montować po gwarancji.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Offline faciulula

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 382
Odp: Zakup nowego samochodu
« Odpowiedź #3 dnia: 14-05-2019, 15:38:31 »
Przede wszystkim spiesz się bo nowych aut z tego rocznika jest coraz mniej. Dilerzy pozbywają ich się bo na rynku jest już następca Aurisa - Corolla.

Offline noswer

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zakup nowego samochodu
« Odpowiedź #4 dnia: 14-05-2019, 18:10:13 »
@cemoi LPG chce zamontować po pewnym czasie - liczę sie z utratą gwarancji na elementy mające kontakt z LPG. koszt instalacji w salonie to 4500.  więc z założenia 1500 więcej niż inny odpowiednik - zakładam że 10kkm zrobię w 19 miesięcy - więc ile gwarancji stracę będzie kwestią kalkulacji - plan jest posiadania auta 12 -15 lat.

@faciulula Co do pośpiechu - wiem że jest ich mało - jednak jakoś nie boję się szturmu na salony - jeśli mam kupić to kupię - samochód trzeba kupić bez presji i pośpiechu bo to nie jest dobry doradca - a dopóki mam kasę to ja trzymam karty...

@Radomadre 1.6 ma zawory na hydraulice i można instalacje zrobić taniej - mam jednak sprawdzonych gości - nie najtańszych ale wiem że  nie będę musiał kombinować
co do ofert z salonów - wszyscy zapraszają a na maila mogę dostać co na stronie - dodatkowo dowiedziałem się że nie ma zniżek ze względu na zawody i są same metaliki - tak wiec w mojej wersji minimum 67500 ceny wyjściowej - przyznam że fajnie by było zejść z tej kwoty jednak jak znam życie to 67k będzie już pewnym wyzwaniem - choć tu też trzymam pewnego asa w rękawie....
dywaniki i przegląd to dość standardowe oferty - (przynajmniej u innych marek) - najchętniej wyrwał bym zniżkę na ubezpieczenie bo tu tanio nie będzie... - jak się zamknę w 70k w całości to będzie pewien sukces...

Offline Stivo

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2893
Odp: Zakup nowego samochodu
« Odpowiedź #5 dnia: 14-05-2019, 18:43:17 »
Nie masz się co bać o gwarancje bo i tak Ci się nie przyda a przez te 4 lata gwarancji na silnik odrobisz instalacje LPG. Jeśli chodzi o ubezpieczenie to ubezpieczaj w ASO. Sam się zdziwiłem bo pytałem chyba w 6 firmach o ubezpieczenie samochodu jak brałem z salonu i w salonie właśnie powiedzieli mi o kilkaset złotych taniej. Podpytaj o darmowe przeglądy np za robociznę. A oleje i filtry sam sobie kupisz za grosze.

Offline Adalbert63

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 144
Odp: Zakup nowego samochodu
« Odpowiedź #6 dnia: 14-05-2019, 21:22:38 »
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale chcesz kupić nowe autko i zrezygnować z gwarancji na silnik? Montaż LPG poza ASO taki będzie miał efekt.
Montaż instalacji w ASO także powoduje utratę gwarancji Toyoty.
Gwarancję przejmuje diler sprzedający samochód.

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup nowego samochodu
« Odpowiedź #7 dnia: 14-05-2019, 22:09:44 »
zakładam że 10kkm zrobię w 19 miesięcy ... plan jest posiadania auta 12 -15 lat.

Hmm. Dziwna strategia. 

Offline cemoi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Zakup nowego samochodu
« Odpowiedź #8 dnia: 14-05-2019, 22:19:18 »


Montaż instalacji w ASO także powoduje utratę gwarancji Toyoty.
Gwarancję przejmuje diler sprzedający samochód.

Niby tak, ale serwis dalej realizujesz w Toyocie. Jak coś się spier.... w jednym miejscu masz diagnozę i naprawę.

Miałem kiedyś sytuację, że założyłem LPG do Opla jeszcze przed końcem gwarancji. I rozpoczęło się diagnozowanie problemu między dwoma firmami. Nie życzę tego nikomu, totalna strata czasu, energii i kasy.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka


Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: Zakup nowego samochodu
« Odpowiedź #9 dnia: 14-05-2019, 22:32:29 »
plan jest posiadania auta 12 -15 lat.

Rozumiem ekonomia , kupujesz auto na lata ,całkowicie się amortyzuje ,ale -nie znudzi ci sie tyle lat jeździć tym samym autem. No chyba że to któreś Twoje auto ,to nie było tematu. :o
RAV4 2.5 hybrid

Offline noswer

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zakup nowego samochodu
« Odpowiedź #10 dnia: 14-05-2019, 22:44:21 »
plan jest posiadania auta 12 -15 lat.

Rozumiem ekonomia , kupujesz auto na lata ,całkowicie się amortyzuje ,ale -nie znudzi ci sie tyle lat jeździć tym samym autem. No chyba że to któreś Twoje auto ,to nie było tematu. :o
To jedno z dwóch aut w rodzinie i w sumie będzie bardziej dla mojej żony niż dla mnie - ostatnio kupowałem co roku samochód używany więc na razie chce jakiejś stabilizacji - planuje od dłuższego czasu też kupno Suzuki Jimmy cabrio jako auto do zabawy - więc narazie raczej monotonia mi nie grozi:)

Offline noswer

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Zakup nowego samochodu
« Odpowiedź #11 dnia: 14-05-2019, 22:48:17 »
zakładam że 10kkm zrobię w 19 miesięcy ... plan jest posiadania auta 12 -15 lat.

Hmm. Dziwna strategia.
Zakład że błędów konstrukcyjnych tu już większych nie ma jedynie możliwość błędu ludzkiego przy montażu /wady materialowej- 19 miesięcy da czas na eksploatację i test ( jak coś się w tym czasie nie zepsuje to do 6 lat jest mniejsze prawdopodobieństwo awarii ) - wnioski na podstawie moich doświadczeń i moich znajomych

Offline dorn44

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Zakup nowego samochodu
« Odpowiedź #12 dnia: 14-05-2019, 22:52:42 »
Od nieco ponad miesiąca jestem posiadaczem Auris 1.6 +LPG z wyprzedaży rocznika 2018. Zdecydowałem się na montaż instalacji BRC w salonie, głównie dlatego aby nie martwić się o serwis gwarancyjny w przypadku nieprzewidzianej awarii. Owszem, instalacja w ASO wychodzi drożej, lecz tak czy inaczej się zwróci a ja śpię spokojnie.

Przed zakupem badałem stanowisko Toyoty w kwestii montażu instalacji poza ASO. Uzyskałem informację, że w takim przypadku gwarancją nie będą objęte wszystkie elementy, na który bezpośredni wpływ ma instalacja LPG, czyli m.in: głowica, układ korbowo-tłokowy, układ elektryczny, wydechowy czy katalizator sondy Lambda.
« Ostatnia zmiana: 14-05-2019, 23:00:37 wysłana przez dorn44 »

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup nowego samochodu
« Odpowiedź #13 dnia: 14-05-2019, 23:18:14 »
Zakład że błędów konstrukcyjnych tu już większych nie ma jedynie możliwość błędu ludzkiego przy montażu /wady materialowej- 19 miesięcy da czas na eksploatację i test ( jak coś się w tym czasie nie zepsuje to do 6 lat jest mniejsze prawdopodobieństwo awarii ) - wnioski na podstawie moich doświadczeń i moich znajomych
Auto z końcówki produkcji kiedy dojeżdża się maszyny i formy a cała uwaga jest ukierunkowana na wdrożenie nowego modelu?  No nie wiem...  Przez pierwsze 10-20 tys km to mało co się psuje w ogóle.

Przy 12-letniej eksploatacji jeździsz średnio autem 6-letnim, które przy sprzedaży jest 2 generacje do tyłu a jego wartość rynkowa jest znikoma.  Moim zdaniem bardziej opłacalny jest zakup 4-letniego Aurisa za około 50% ceny nowego, pojeżdżenie nim 3-4 lata i wymianę na kolejny - który będzie już nowszą Corollą.

Offline darek60

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1168
Odp: Zakup nowego samochodu
« Odpowiedź #14 dnia: 14-05-2019, 23:26:41 »
fakt na nowym aucie zawsze dużo sie traci ,no chyba że jest duży upust od dealera , lub auto demo <taniec>
RAV4 2.5 hybrid


 

Beesafe.pl