Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Oświetlenie w Auris 2016 II  (Przeczytany 806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cinek

• Toyot Leżący
  • *
Oświetlenie w Auris 2016 II
« dnia: 14-05-2019, 14:13:36 »
Panowie i Panie, słabo świeci, z 3 pasy rozdziału może widać dalej to już ciemność, czy zmiana żarówki pomoże? czy można jakoś manualnie podnieść reflektory? bo w kabinie jest na 0.

Offline piodi

• Toyot Leżący
  • *
Odp: Oświetlenie w Auris 2016 II
« Odpowiedź #1 dnia: 14-05-2019, 15:16:47 »
Polecę podjechanie na dobrą stację diagnostyczną z prośbą o weryfikację i w razie potrzeby regulację reflektorów. Nie powinieneś zapłacić więcej jak 20 zł.

Offline Cinek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 14-05-2019, 16:01:51 »
Był niedawno przegląd i było wszystko ok według nich.

Offline browar320iii

• Toyot Pełzający
  • **
  • Auris e18 1.2t japońskie Tsi
« Odpowiedź #3 dnia: 14-05-2019, 18:35:40 »
Kolega miał na myśli SKP a nie ASO

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #4 dnia: 14-05-2019, 18:45:31 »
Są w reflektorach bolce od regulacji wysokości. Stań gdzieś dalej od ściany samochodem i sobie podnieś tak aby nie sięgały do lusterek innego samochodu który ewentualnie jedzie przed Tobą (zmierz sobie swoją wysokość lusterek i zostaw zapas) Mi na stacji i w ASO też regulowali i widziałem kilka metrów przed sobą że tak ma być. Później zrobiłem po swojemu i dalej ASO jak i Stacja powiedziała że dalej jest ok. Paranoja

Offline tkf

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 14-05-2019, 19:22:19 »
jak ustawiać światła metodą "przed ścianą", to jest prosty wzór na to:
stajesz 10 metrów od ściany i górna granica między światłem a cieniem na tej ścianie musi być 10cm poniżej środka reflektorów (ewentualnie jak staniesz 5 metrów od ściany, to 5cm, itp.). Daje to w efekcie 1% nachylenie wiązki światła w dół.

Oczywiście auto bez bagażu, z kierowcą za kierownicą, pokrętło poziomowania reflektorów na 0.

Tu jest to wyraźnie narysowane na obrazkach (nawet czytać tekstu nie trzeba):
http://www.swiatla.its.waw.pl/doc_media/materialy/samodzielne_ustawianie_wiate.pdf

Ustawianie reflektorów względem poziomu lusterek to chyba przepis na to jak oślepiać innych kierowców a nie jak poprawnie ustawić światła :wallbash: w końcu każde auto ma lusterka na innej wysokości.

Niektórzy magicy z SKP są zbyt leniwi, żeby pokręcić kilka razy śrubokrętem i ustawić światła. Wszystko zależy na kogo trafisz. Zakładam, że z ASO jest podobnie - tam gdzie ja jeżdżę na przeglądy okresowe to akurat światła ustawiają (widzę różnicę przed wizytą i po wizycie, nie tylko ustawienia góra-dół ale też lewo-prawo). Na jednym SKP też mi kiedyś ustawił diagnosta bez pytania, na innym trochę popatrzył przez ten swój przyrząd, wykrzywił minę i machnął ręką.
« Ostatnia zmiana: 14-05-2019, 19:25:24 wysłana przez tkf »

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #6 dnia: 15-05-2019, 06:28:44 »
Ciekawe jak często jedziesz za super samochodem który ma lusterka 20cm niżej niż touota

Offline jerry2006

• Toyot Pełzający
  • **
  • AURIS TS 1.4 D4D 2015r
« Odpowiedź #7 dnia: 15-05-2019, 10:08:38 »
Są w reflektorach bolce od regulacji wysokości. Stań gdzieś dalej od ściany samochodem i sobie podnieś tak aby nie sięgały do lusterek innego samochodu który ewentualnie jedzie przed Tobą (zmierz sobie swoją wysokość lusterek i zostaw zapas)

Dlaczego nie bierzesz pod uwagę jadących z przeciwka i tych jadących przed tobą ale dalej ? Przecież ustawienie świateł w górę (lusterka są wyżej niż reflektory) będzie oslepiało wszystkich przy przekroczeniu pewnej odległosci.

Offline wojtek_pl

• Toyot Pełzający
  • **
    • Mój blog
« Odpowiedź #8 dnia: 15-05-2019, 11:05:02 »
Na reflektorze powinny być naklejki, jak maja być ustawione światła. Np. 5% w dół. Albo inaczej.
Pozdrawiam
Wojtek
Auris HSD II FL 2016

Online mariuszs

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #9 dnia: 15-05-2019, 14:17:34 »
Ciekawe jak często jedziesz za super samochodem który ma lusterka 20cm niżej niż touota
Ja czasami jeżdżę przed samochodem który ma światła ustawione tak jak sugerujesz ;)

Offline Stivo

• Toyot Zmotoryzowany
« Odpowiedź #10 dnia: 16-05-2019, 13:09:17 »
Gdyby to było tak widoczne to napewno ktoś w ASO albo na stacji diagnostycznej stwierdził podczas sprawdzania że oslepiam. Skoro przeszedł przegląd z tą śmieszna maszynką którą przystawia do świateł to po jaką cholerę wciskacie mi i innym że napewno oslepiam? Całe pokolenie jasnowidzow Jackowskich tu mamy widzę.

Offline sic22

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 17-05-2019, 00:16:18 »
Bo źle ustawiasz światła, a twoje rady mogą być niebezpieczne. Lusterka są wyżej niż reflektory więc ustawienie poniżej ich nie gwarantuje, że promień światła się nie wznosi. A jak się wznosi to jak nie oślepi pierwszego kierowcy przed tobą, ale oślepi następnego, znajdującego się w większej odległości. Snop światła ma pod niedużym kątem opadać w dół w środku/po lewej stronie od osi reflektora (tej gdzie promień jest obniżony). Metoda ze ścianą jest tu całkiem skuteczna bo jest prosta i daje bezpieczny spadek promienia. Bezpieczny i minimalny, często producenci zalecają więcej niż 1%, ale dobry i ten procent bo oznacza że światło opada i nie powinno oślepiać nadjeżdżających z przeciwka.

Toyota Klub

« Odpowiedź #11 dnia: 17-05-2019, 00:16:18 »