Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Czy to jest konserwacja Toyoty ?  (Przeczytany 9825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hall9000

• Toyot Leżący
  • *
Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« dnia: 18-05-2019, 17:04:38 »
Czy to jest konserwacja Toyoty ? - przecież tu nie ma żadnej konserwacji fabrycznej !!!
Po miesiącu od zakupu z salonu zajrzałem pod podwozie tam gdzie się dało i oto co zobaczyłem ?
Co o tym sądzicie ? Czy konserwować jeśli tak to gdzie w ASO ? czy zrobią to dobrze skoro auto jest na gwarancji ? i ile to będą robić i za jaką cenę ??
Dziękuję

https://www.youtube.com/watch?v=rmEQglQpgPs&feature=youtu.be

Offline ewemarkam

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #1 dnia: 18-05-2019, 17:11:49 »
Tak wygląda od spodu każdy nowy samochód. Trzeba zakonserwować, czasem ASO pozwala tzn przymyka oko na konserwację. Zapytaj tam gdzie kupiłeś. Honda koledze od ojca, zezwoliła jak kupił w zeszłym roku nowego Civic'a. A wyglądał tak samo jak Twoja Toyota.

Offline Dario176

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 19-05-2019, 10:38:28 »
Na facbooku poszukaj autobaranek czesto konserwują nowe samochody, z pewnością doradzą Ci sensowne rozwiazanie.

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 19-05-2019, 10:59:01 »
Jak ostatnio pisałem w którymś wątku, że nowe auta nie są w ogóle zabezpieczone antykorozyjnie, to ktoś twierdził, że jest dokładnie na odwrót  :grin:

To, co pokazałeś na filmiku, to są elementy tylnego zawieszenia a nie podwozie, choć gdzieś tam podwozie prześwituje. I wątpię, żeby ktokolwiek, komu zlecisz "konserwację" w ogóle te elementy odkręcił, nie mówiąc już o ich zabezpieczeniu, dlatego znajdź zakład, który to zrobi po bożemu i w którym będzie dokładnie ustalony zakres prac i... nie zdziw się wyceną ;)

Co do zabezpieczenia podwozia, to sposobów jest multum, na pewno jednak nie daj się namówić na żadne krowny, czy inne pseudowoski, jak również na bitumiczne środki. To nie są lata 80-e, żeby smarować wszystko smołą.
3VZ.pl poliuretany, hamulce, trwała konserwacja podwozia, wygłuszenia, modyfikacje

NOWE SZYBY DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148

Offline adamo64

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 20-05-2019, 00:21:03 »
Panowie ,tam jest to zabezpieczone przez toyotę ,tylko takimi środkami że tego nie widać (jak napisał kolega -czas Bitexu się skończył)
Pozdrawiam Adam

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 20-05-2019, 00:54:18 »
tylko takimi środkami że tego nie widać

Napisz proszę, jakimi - chętnie się dowiem, co to za niewidzialne środki stosuje Toyota.

To, że nadwozie idzie do KTL'u, to nie znaczy, że jest zabezpieczone tak, jak być powinno. To jest najtańsza - dla producenta - forma zabezpieczenia stali, wystarczająca do tego, żeby auto nie pokrywało się nalotem już w salonie, i żeby móc udzielić kilkuletniej gwarancji na perforację (polecam sprawdzić, na czym to polega), ale niewystarczająca do tego, żeby po tych kilku latach nie mieć rdzawych kwiatków.
3VZ.pl poliuretany, hamulce, trwała konserwacja podwozia, wygłuszenia, modyfikacje

NOWE SZYBY DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148

Offline Wojak WRO

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 20-05-2019, 09:28:21 »
Zastosuj bursztynowy Rust Stop ("kanadyjski") i będziesz zadowolony
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline Hall9000

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 20-05-2019, 10:36:05 »
I wątpię, żeby ktokolwiek, komu zlecisz "konserwację" w ogóle te elementy odkręcił, nie mówiąc już o ich zabezpieczeniu, dlatego znajdź zakład, który to zrobi po bożemu i w którym będzie dokładnie ustalony zakres prac i... nie zdziw się wyceną ;)

Co do zabezpieczenia podwozia, to sposobów jest multum, na pewno jednak nie daj się namówić na żadne krowny, czy inne pseudowoski, jak również na bitumiczne środki. To nie są lata 80-e, żeby smarować wszystko smołą.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.No to "fajne" mam teraz zajęcie szukać dobrego warsztatu,spróbuje w ASO w salonie tam gdzie kupowałem auto.
Czy koniecznie trzeba te wszystkie elementy odkręcać jak będą pryskali aerozolem to może ten preparat dojdzie gdzie ma dojść.Wiadomo,że jakby odkręcili to lepiej ale żeby znów czegoś nie popsuli .
Generalnie czym polecacie by to konserwować ? Jak jest realna cena i czas trwania dobrej konserwacji ?
Dzięki wielkie i pozdrówki

Offline kleju89

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 20-05-2019, 12:39:40 »
Kilka dni a cena to 1000-1500 zł, nie wierz w te wszystkie konserwację typu jeden dzień i 300 zł bo tylko skrzywdzisz nowe auto. W moim wątku opisałem swoją samodzielną konserwacje.

http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,39510.0.html

Offline Hall9000

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: 20-05-2019, 14:25:51 »
Ktoś tam pisał,że ASO Toyoty nie honoruje konserwacji w innych warsztatach tymczasem odpisali mi, ze sami nie wykonują.

https://1drv.ms/u/s!AooRi3zFVhmwl1gyFzbxNh2FcMYx

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #10 dnia: 20-05-2019, 15:22:39 »
może ten preparat dojdzie gdzie ma dojść

Na pewno nie dojdzie tam, gdzie ma dojść, za to będzie tam, gdzie nie powinno go być, a w jego miejsce na pewno dojdzie woda. Albo się coś robi dobrze albo wcale, takie jest moje zdanie. Wszelkie półśrodki kończą się półefektem, i jeśli kogoś satysfakcjonuje samo to, że ma czarne od spodu, to po co mu burzyć spokój ducha i unieszczęśliwiać na siłę ? :)

Nie ma sensu konserwowanie auta, którym planuje się pojeździć rok czy dwa, ale jeśli ktoś bierze nowe i planuje długoletni związek, to nie ma miejsca na oszczędności.

Jeśli mi czas pozwoli w tym roku, to Wam tu wrzucę zdjęcia z prawilnego procesu, krok po kroku, co, jak, i z opisem odpowiadającym na "Panie za co tyle ?". Może to niektórym rozjaśni na tyle, żeby nie podejmować złych decyzji pod wpływem marketingowego bełkotu.

Odnośnie ASO, to ja mam takie zdanie, że skoro dają gwarancję, której w wielu przypadkach nie uznają (pod byle pretekstem typu "niewłaściwe użytkowanie", brak przeglądów podwozia w ASO albo jakaś inna bzdura), to trzeba sobie radzić we własnym zakresie. Każdy lekarz Wam powie, że lepiej zapobiegać niż leczyć, więc i ja uważam, że łatwiej i taniej jest dobrze zakonserwować zanim zacznie rdzewieć, niż potem walczyć z ASO, że zardzewiało. Bo nawet jeśli uznają, że zardzewiało, to co zrobią ? Wymienią podłogę czy podłużnicę w 10-letnim aucie ?  :grin:

I każdy niech zrobi z tym to, co zechce :)
« Ostatnia zmiana: 20-05-2019, 15:27:34 wysłana przez marcin »

Offline Hall9000

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: 20-05-2019, 17:01:28 »
To może w skrócie co odkręcić trzeba  a potem czym posmarować ;-)
Jak na razie nie znalazłem sensownego warsztatu w mieście liczącym 800 tys ludzi.
A po za tym to ja mam siedzieć w warsztacie 3 dni i patrzeć co konserwują i czy czegoś przy okazji nie kradną ? Ciemno to wszystko widzę.
Dzięki wielkie
« Ostatnia zmiana: 20-05-2019, 17:03:53 wysłana przez Hall9000 »

Offline ewemarkam

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: 20-05-2019, 17:37:04 »
A co wszyscy mechanicy to złodzieje, nieroby, partacze? Nie pakuj wszystkich do jednego worka!
Ogarnij się chłopie.

Mogę Ci polecić mechanika tam gdzie ja jeżdżę odkąd mam prawo jazdy, a będzie z 15 lat. Złego słowa nie powiem. Ale do Bielska-Białej masz pewne daleko.

Chcesz zrobić samemu to proszę:

https://youtu.be/FWzKp1_2s5U
« Ostatnia zmiana: 20-05-2019, 18:38:00 wysłana przez ewemarkam »

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #13 dnia: 20-05-2019, 18:49:39 »
Chcesz zrobić samemu to proszę:

https://youtu.be/FWzKp1_2s5U

Nie mogę, oczy bolą. Dokładnie tak niestety robi 90% ludzi zajmujących się tym zawodowo  :wallbash:

Offline ewemarkam

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 20-05-2019, 19:17:04 »
No to najlepiej opryskać jakaś twarda powłoka która odpadnie po 2-3 uderzeniach kamieni spod kół. Brawo Ty. Widać że nie robisz tego zawodowo.

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 20-05-2019, 19:17:04 »