Autor Wątek: Czy to jest konserwacja Toyoty ?  (Przeczytany 21671 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #75 dnia: 30-05-2019, 14:46:48 »
To po co Ci taka pieriestrojka na kapitalistyczny produkt zgniłego Zachodu ? Przecież Awto WAZ do 2018 produkował rewolucyjny i rewelacyjny model Kalina. Kupiłbyś taką nową Kalinę z wyprzedaży rocznika i był z nią szczęśliwy, śpiewałbyś "kalinka maja", nic by Ci się nie psuło, nie rdzewiało, normalnie dobrobyt i radość życia jak za Józefa Wissarionowicza...

Albo nowość - Granta  ???????. ?????? ?????. ???????? ??????? ! Genialny miejski samochód, renomowanego producenta znanego z ciągłego dążenia do perfekcji, dopracowanych w każdym detalu innowacyjnych rozwiązań technicznych polecany przez miliony zadowolonych klientów jak Rosja długa i szeroka. W bogatym wyposażeniu znalazłbyś kierownicę, lewarek zmiany biegów, a nawet (to prawda!) regulację prędkości nawiewu i radio.

A to wszystko już od 388 tysięcy rubli, czyli za pół Twojego Yarisa...
3VZ.pl



Offline Hall9000

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #76 dnia: 30-05-2019, 15:00:17 »
Oczywiście,że chciałem kupić ładę Granta albo Vesta tylko proszę mi powiedzieć w jakim mieście w tym kraju ją sprzedają ?? i gdzie jest jakikolwiek serwis lub sklep z częściami  ??? Chciałem sprowadzić ze Słowacji ale nie dowiedziałem się z p..Urzędu Skarbowego czy płaci się cło i ile.Wysłali mi "pismo" bełkot na 5 stron z którego g..wynika

Offline Hall9000

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #77 dnia: 30-05-2019, 15:05:36 »

Albo nowość - Granta  ???????. ?????? ?????. ???????? ??????? ! Genialny miejski samochód, renomowanego producenta znanego z ciągłego dążenia do perfekcji, dopracowanych w każdym detalu innowacyjnych rozwiązań technicznych polecany przez miliony zadowolonych klientów jak Rosja długa i szeroka. W bogatym wyposażeniu znalazłbyś kierownicę, lewarek zmiany biegów, a nawet (to prawda!) regulację prędkości nawiewu i radio.

A to wszystko już od 388 tysięcy rubli, czyli za pół Twojego Yarisa...

Powiem więcej znalazłbym klimatyzację nawet automatyczną, podłokietnik z przodu 4 szyby sterowane elektrycznie, ocynk a tu k..w Yarisie nie dość,że korba z tyłu to nawet do końca szyby się nie otwierają,nie wspomnę że w Vescie jest przy 200 km / h ciszej niż w Yarisie przy 140 proszę sobie oglądnąć na You Tube przy 200 w Veście gość gada swobodnie a w yarisie przy 140 dra do siebie mordy żeby coś usłyszeć.
« Ostatnia zmiana: 30-05-2019, 15:09:33 wysłana przez Hall9000 »

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #78 dnia: 30-05-2019, 15:18:00 »
Fantastycznie, wygląda na to, że Granta bije na głowę nie tylko Yarisa ale i nową Camry.

Proponuję wrócić do meritum, jakim jest konserwacja podwozia (a raczej jej namiastka).
3VZ.pl



Offline Hall9000

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #79 dnia: 30-05-2019, 15:52:36 »
No to doszliśmy do wniosku,że yaris nie ma osiągów,nie ma ocynku,nie ma konserwacji nie ma ciszy w kabinie nie ma elektrycznych szyb z tyłu ale i tak jest lepszy niż Vesta czy Granta,które to wszystko mają a teraz wracamy do tematu głównego czyli konserwacja w Yarisie.

Offline ewemarkam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 268
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #80 dnia: 30-05-2019, 18:21:32 »
Bo ponoć lepszych silników już się zrobić nie da
To po co cały świat motorsportu to co wyjeżdża z fabryki robi od zera po swojemu?
Poludlużnice i kielichy zawieszenia są już aluminiowe.
To się uśmiałem   <zalamka>
I nie z błędu ortograficznego.

Mam na myśli silniki ekonomiczne a nie wyczynowe.
A drugą sprawa. Pracuje w odlewni aluminium. Jako automatyk utrzymania ruchu. Chyba wiem co firma w której pracuje produkuje. Kielichy lecą do Alfy Romeo, BMW, podłużnice też do BMW. Mercedes słupek A. Obudowa baterii dla jakiegoś elektryka dla Daimlera. A w drodze jeszcze więcej projektów.
Proszę bardzo, parę przykładów takich odlewów:
https://www.motor1.com/photo/424229/bmw-lightweight-aluminum-shock-tower-05042011/

https://automobilkonstruktion.industrie.de/top-news/news/1-preis-fuer-heckklappentragrahmen-bmw-5er-gran-turismo/#slider-intro-3
 
Tutaj akurat zakład w Słowacji:
https://youtu.be/Tn0wPACLGlU
Z Bielska-Białej nic na szybko nie mogę znaleźć, tylko bloki silnikowe.
Twoja wiedza o materiałach stosowanych w motoryzacji zatrzymała się na początku tego wieku chyba. Podłużnica jest tak lekka że można ją jedna ręka podnieść.
« Ostatnia zmiana: 30-05-2019, 18:42:19 wysłana przez ewemarkam »

Offline Marud

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #81 dnia: 30-05-2019, 19:10:00 »
No to doszliśmy do wniosku,że yaris nie ma osiągów,nie ma ocynku,nie ma konserwacji nie ma ciszy w kabinie nie ma elektrycznych szyb z tyłu ale i tak jest lepszy niż Vesta czy Granta,które to wszystko mają a teraz wracamy do tematu głównego czyli konserwacja w Yarisie.

Tak, sledze od początku ten temat i myślę sobie - o co chłopu tak naprawdę chodzi? No i wreszcie się dowiedziałem... Ciekawe tylko gdyby tak rozpędzić Yarisa i ową Ładę do 60 km/h i zderzyć czołowo. Myślę, że kierowca Yarisa wyszedłby z lekkimi zadrapaniami i być może wstrząsem mózgu, a kierowca owej Łady z wielonarządowymi obrażeniami i złamaną miednicą. I to jest powód dlaczego Yaris jest dwa razy droższy od Łady. Na wschodzie normy bezpieczeństwa są zupełnie inne.

Ja tam elektryczne szyby z tyłu mam, ale prawdę mówiąc w praktyce się ich nie używa, więc nie ma o co kruszyć kopii. 


« Ostatnia zmiana: 30-05-2019, 19:29:24 wysłana przez Marud »

Offline ewemarkam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 268
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #82 dnia: 30-05-2019, 19:19:06 »
Kolego ale to nie moja wypowiedź;)

Offline Marud

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 4
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #83 dnia: 30-05-2019, 19:31:57 »
Kolego ale to nie moja wypowiedź;)

Poprawiłem, nie wiem czemu się źle zacytowało...

Offline ewemarkam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 268
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #84 dnia: 30-05-2019, 19:43:45 »
Nie ma problemu:)

Offline Hall9000

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #85 dnia: 31-05-2019, 06:52:17 »
Tak, sledze od początku ten temat i myślę sobie - o co chłopu tak naprawdę chodzi? No i wreszcie się dowiedziałem... Ciekawe tylko gdyby tak rozpędzić Yarisa i ową Ładę do 60 km/h i zderzyć czołowo. Myślę, że kierowca Yarisa wyszedłby z lekkimi zadrapaniami i być może wstrząsem mózgu, a kierowca owej Łady z wielonarządowymi obrażeniami i złamaną miednicą. I to jest powód dlaczego Yaris jest dwa razy droższy od Łady. Na wschodzie normy bezpieczeństwa są zupełnie inne.

To cieszę się,że Pan wreszcie na 6 stronie tego wątku zorientował się o co mi chodzi - widocznie tytuł tego wątku jest mało przejrzysty i trudny do zrozumienia i nawet moje filmy niewiele wyjaśniają.
A teraz prosze przeczytać sobie ile gwiazdek w teście zderzeniowym ma łada Vesta - https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/czy-nowa-lada-vesta-jest-bezpieczna/s02yhnl

Ile zachodnich dzieł zwłaszcza segmentu B ma 4 gwiazdki ?  ile gwiazdek ma Yaris przed modyfikacją sprzed  2017 no ile ? - nie wiem o co Panu chodzi ale chyba o sianie zamętu.
« Ostatnia zmiana: 31-05-2019, 07:02:12 wysłana przez Hall9000 »

Offline ewemarkam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 268
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #86 dnia: 31-05-2019, 07:16:29 »
Ale ta łada to chyba 1-2 segmenty wyższy model niż Yaris. Z nią można porównać może Avensis, albo Corolle jak już.

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #87 dnia: 31-05-2019, 09:57:52 »
Hall9000- ochłoń trochę, bo sam siejesz zamęt. Rozpocząłeś od antykorozji, a teraz propagandę z Ładą uprawiasz.....
Każdy ma wolny wybór, taki mamy w tej chwili ustrój i korzystaj z tego, bo nie wiem czy pamiętasz poprzedni :)
Z antykorozją sprawa jest prosta. Jeśli autem będziesz jeździł tylko do końca gwarancji, to nie robisz nic poza trzymaniem się przeglądów. Jeśli zamierzasz "brać ślub" z autem, to lejesz na gwarancję producenta obejmującą blachy, oddajesz auto w ręce ludzi zajmujących się tematem antykorozji, płacisz i śpisz spokojnie.

Offline Hall9000

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 57
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #88 dnia: 31-05-2019, 11:33:57 »
Zabieram się za konserwację - na razie zdjąłem kołpaki i już mi się odechciało - strach pomyśleć co będzie dalej

https://1drv.ms/u/s!AooRi3zFVhmwl2TlPlqueHZzWAdr - rdza na piaście koła 2 mies temu odebranego z salonu
......ale odp..manianę chyba k..w wodzie to auto stało bo nawet w swoich 16 letnich autach nigdy czegoś podobnego nie widziałem.
Czemu śruby od kół są w innym stanie ?
Ciekaw czy te debile włożyli smar do łożysk i do samej piasty
« Ostatnia zmiana: 31-05-2019, 11:44:46 wysłana przez Hall9000 »

Offline marcin

  • Junior Administrator
  • Toyot Spamer
  • ******
  • Wiadomości: 8180
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3vz.pl
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #89 dnia: 31-05-2019, 11:37:51 »
3VZ.pl




 

Beesafe.pl