Autor Wątek: Czy to jest konserwacja Toyoty ?  (Przeczytany 21515 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 915
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #90 dnia: 31-05-2019, 13:39:26 »
Czemu śruby od kół są w innym stanie ?

Bo są cynkowane
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline Pueblo

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #91 dnia: 01-06-2019, 12:47:31 »
No co po prostu tzw klient gawędziarz  :grin:

Offline tomekm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #92 dnia: 09-09-2019, 14:21:45 »
Vnimaniye Vnimaniye!

Tylko że mój jest zdrowy! Poważnie, po zakupie zdjąłem plastiki w bagażniku i jest naprawdę ok. Wiem że wiekszosc jest pognita, ale nie mój. To był prorytet przy zakupie, długo go szukalemy.
Chce tylko poprawić w tym roku konserwację. Ale nadkola chce zrobić ekstra.
Proszę szanowne gremium, o przypomnienie sobie z drugiej strony tego wątku o co toczyła się powyższa dyskusja <palacz>
Wspomniane wyżej słowa, odnajdują swój stan faktyczny na pewnym forum, pewnej marki, pod pewnym linkiem.




Przypomnę, że samochód jest "zdrowy!" i właściciel po zakupie zdjął plastiki w bagażniku i jest naprawdę ok.

Pozowlę sobie jeszcze, dodać zdjęcia profesjonalnej naprawy blacharskiej tychże "ok" ubytków <kucharz>


Całość, pozostawiam bez komentarza  :hug:
Żebym nie został posądzony o hejt w internecie, wrzucam link do orginalnego wątku gdzie sam właściciel powyższe zdjęcia publikował.
https://forum-subaru.pl/viewtopic.php?f=10&t=21659&view=unread#unread





Offline kleju89

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #93 dnia: 10-09-2019, 06:26:30 »
Taka ciekawostka - ostatnio oglądałem na YT motodziennik #48 i akurat prowadzący sprawdzał czy na YII jest ocynk no i NIE ma.

Offline AGILESS

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3752
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #94 dnia: 10-09-2019, 09:05:33 »
Całość, pozostawiam bez komentarza 
Nie moje auto i adwokatem nie jestem, ale mogło być tak jak pisałeś wcześniej- obejrzane, ale niedokładnie. Na fotkach widać sporo rdzy na podłodze, tak jakby ktoś to wydłubał. Jestem w stanie uwierzyć, że podczas szybkich oględzin rok wcześniej jeszcze wielkiej tragedii nie było, ale nie usprawiedliwiam, bo wiem jak ludzie koloryzują sobie życie, tym bardziej w necie :).
« Ostatnia zmiana: 10-09-2019, 09:20:00 wysłana przez AGILESS »

Offline dziadek_tadeusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3996
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #95 dnia: 10-09-2019, 13:38:33 »
Subaru to nie samochody  :grin:

Offline ewemarkam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 268
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #96 dnia: 10-09-2019, 17:31:16 »
Gdzieś Ty to wygrzebał?

Tak to mój samochód

Nie widziałem nic niepokojącego, plastiki były odchylone na tyle żeby dojrzeć tam gdzie rdza jest najczęściej. Po zimie stan jak na zdjęciach. Blachy w tym miejscu są 3 zewnętrza cienka, środku grubsza i wewnętrzna też cienka. Nie było nic od wewnątrz widać, opukane itd. a po zimie masakra.
Rdza ta na podłodze to z tych kielichów.
« Ostatnia zmiana: 10-09-2019, 17:38:45 wysłana przez ewemarkam »

Offline tomekm

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 359
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #97 dnia: 10-09-2019, 22:37:23 »
Gdzieś Ty to wygrzebał?

Tak to mój samochód

Nie widziałem nic niepokojącego, plastiki były odchylone na tyle żeby dojrzeć tam gdzie rdza jest najczęściej. Po zimie stan jak na zdjęciach. Blachy w tym miejscu są 3 zewnętrza cienka, środku grubsza i wewnętrzna też cienka. Nie było nic od wewnątrz widać, opukane itd. a po zimie masakra.
Rdza ta na podłodze to z tych kielichów.

Bo Mój Drogi, w internecie nic nie ginie a gdzie wygrzebałem, to podałem dokładny link <regulamin>
Więc jak ktoś uprzejmie Cię informuje, że rdza jest a Ty potrzebujesz wizyty u okulisty, to następnym razem zastanów się, czy ktoś pomimo młodego wieku nie zjadł na tym zębów i nie nabawił się hemoroidów z tego tytułu.
Forestera buduję 4 rok. I nie wolnossącego do wożenia 4 liter po bułki tylko do zgoła innych zastosowań.
W nocy,o północy znam numery części i każdy kawałek blachy w pierwszej generacji, więc w ????? sobie wsadź Twoje wywody o aluminiowych kielichach i elementach nadwozia jakie to są jedwabiste i cudowne jak japoński mistrz sztuk walki (Sam Chooi) jeżeli jeździsz padłem i jesteś absolutnie przekonany:
jest naprawdę ok.

I nie derdol, że wyszło po zimie, to są lata zaniedbań. Może na forum SIP albo kresce ktoś Ci napisze, że super robota i "jak współcześni,wyzwoleni mężczyźni z wielkich miast" ale Welcome to Reality, to tak nie działa.
I na następny raz:
mój Dziadek powtarzał "pokory, synu"
Posłuchaj kogoś, kto nie dłubie auta na kobyłkach pod blokiem i do spawania używa ambitniejszych urządzeń niż spawarka elektrodowa.
&Last but not least:
To co tak profesjonalnie naprawiłeś, to wierzchołek góry lodowej, jeżeli chodzi o SF. I inside joke o kilometrze drutu do spawarki nie pojawił się tu przypadkiem.
I NIE, nie zamknie się w minimalnej krajowej.

Pozdrawiam wylewnie.



Offline ewemarkam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 268
Odp: Czy to jest konserwacja Toyoty ?
« Odpowiedź #98 dnia: 10-09-2019, 23:39:32 »
Ty masz jakieś kompleksy?
Nie widziałeś samochodu w dniu zakupu, owszem jakbym zrobił konserwację wcześniej i zadbał o kielichy, zabezpieczając je to pewnie rudej by nie było. Może nie oglądnąłem dokładnie samochodu, ale dla mnie to wystarczyło aby twierdzić że jej nie ma. Może to jest wierzchołek góry lodowej, może już wszystko wyeliminowałem, może nie. Czy to ważne?



Wracając do aluminiowych części kontrukcyjnych samochodu. Są i będą coraz powszechniej stosowane w samochodach, ale nie w celu minimalizowania korozji tylko aby wagę obniżyć.
Tu masz link do dokumentu w którym jest to ładnie opisane:
https://www.amm.com/events/download.ashx/document/speaker/7981/a0ID000000X0kJOMAZ/Presentation

A no i wyluzuj pośladki bo się niepotrzebnie spinasz :)
« Ostatnia zmiana: 10-09-2019, 23:52:09 wysłana przez ewemarkam »


 

Beesafe.pl