Autor Wątek: Yaris II - wybór stacji multimedialnej + subwoofer  (Przeczytany 8811 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline harti

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Yaris II - wybór stacji multimedialnej + subwoofer
« Odpowiedź #15 dnia: 25-05-2019, 20:10:46 »
dzięki za nagranie..
a tak wygląda mój aktualny zestaw do nawigacji / muzyki itp..


chyba jednak zamieniłbym siekierkę na kijek gdybym zainstalował tego chińczyka..
mam na myśli ekran 8 cali 4:3 2048/1536 kontra 6,2 cala w 16:9 800/480 i iOS kontra android.. :-P
skupię się lepiej na samym audio..

Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: Yaris II - wybór stacji multimedialnej + subwoofer
« Odpowiedź #16 dnia: 25-05-2019, 20:37:30 »
Czy jak na tym tablecie odtwarza się film, muzyka, itp., to jest to słyszalne przez głośniki samochodu czy przez głośniki tabletu?

Offline harti

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Yaris II - wybór stacji multimedialnej + subwoofer
« Odpowiedź #17 dnia: 25-05-2019, 20:42:22 »
Czy jak na tym tablecie odtwarza się film, muzyka, itp., to jest to słyszalne przez głośniki samochodu czy przez głośniki tabletu?

no jak mógłbym słuchać z tego wbudowanego głośniczka podczas jazdy??  :grin:
pisałem 2 posty wcześniej, jest wyprowadzony jack z radia (zamiast zmieniarki CD), gra przez głośniki auta..

Offline harti

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Yaris II - wybór stacji multimedialnej + subwoofer
« Odpowiedź #18 dnia: 27-05-2019, 11:34:58 »
byłem dziś w serwisie CA

w budżecie do 2000 zł (z wliczonym już montażem) zaproponowali mi taki zestaw:
 - radio (zostaje na razie fabryczne)
 - przód - dwudrożne Morel Maximo 6.2, 165 mm+ wygłuszenie drzwi  (550 zł + 400 zł za wygłuszenie)
 - tył - Hifonics - model chyba Ts6.2, 165 mm   (160 zł)
 - wzmacniacz 4-kanały, JBL Stage 6004  (550 zł)
 - dystanse - razem 100 zł
 - robocizna - 300 zł

co myślicie o tym? jakieś sugestie?
tak na szybko co rzuciło mi się w oczy to głosniki przednie, które mają głębokość montażu 63 mm, zmieszczą się bez kombinowania?


Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Yaris II - wybór stacji multimedialnej + subwoofer
« Odpowiedź #19 dnia: 27-05-2019, 17:20:05 »
Taka konfiguracja zagra trochę lepiej niz seria ale dużo gorzej niż stacja z dsp.
Chyba że lubisz głośno to już co innego.

Offline harti

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Yaris II - wybór stacji multimedialnej + subwoofer
« Odpowiedź #20 dnia: 06-06-2019, 16:55:19 »
to mam jeszcze 2 pytania:

- jaka jest głębokość montażowa w drzwiach Yaris II? przeszukałem forum ale widze tylko info o pierwszej generacji.. maskownica ma jakieś 13 cm, ale, tak jak tu piszecie, wchodzi głośnik 16,5 cm bez wycinania dziur w plastiku...

- czy pod fotelem kierowcy da się usunąć ten uchwyt na lewarek tak żeby była płaska podłoga? na razie nie mogę odkręcić fotela żeby się przyjrzeć, będę musiał podjechać do mechanika żeby mi śruby poluzowali.

chodzi mi po głowie pomysł włożenia pod jeden fotel wzmacniacza a pod drugi suba.

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Yaris II - wybór stacji multimedialnej + subwoofer
« Odpowiedź #21 dnia: 09-06-2019, 09:19:52 »
Uchwyt można odciąć.

Ja w końcu jestem zadowolony z mojego audio.
Nie obyło się bez DSP ale było warto.

Offline harti

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Yaris II - wybór stacji multimedialnej + subwoofer
« Odpowiedź #22 dnia: 15-06-2019, 16:53:26 »
muszę się pogodzić z tym brakiem miejsca na suba, demontowanie go za każdym razem gdy przewożę np. rower czy większy bagaż byłoby bez sensu...
dlatego myślę o głośnikach na przód które będą miały wystarczająco dobry bas.
muzyka jakiej słucham to smooth jazz, r'n'b, funk, filmowa, klasyczna, pop, jazz...
na całość chcę przeznaczyć 2-2.5 tys.
 
początkowo myślałem o popularnych, niedrogich Morel Maximo 6.2 (ok 500 zł) , ale myślę żeby włożyć coś lepszego, podpowiecie?
 
- Morel Tempo ultra 602 (1000 zł), - pasmo przenoszenia 55-22k, 120w rms przy 4 ohm
- Hertz MSK Mille Pro 165.3 (850 zł) (pasmo 40-22,5k, 110w rms) <-- czy te głośniki zastąpiły słynną serię HSK? czy może szukać HSK? bo widziałem nawet gdzieś nowe za 700, ale tu kiedyś był wątek o podróbkach tych HSK, więc już nie wiem...
- Focal PS165 v1 - 1000 zł, pasmo 60-22k, 80w rms
- STEG ST650 - 1000 zł, pasmo 46-20k, 80w rms
 
- ew. coś innego tak do 1000 zł?
- i czy któreś można od razu skreślić ze wzgl. na głębokość montażową w Yarisie?
 
drzwi będę miał wygłuszone w serwisie CA, przednie i tylne, to w pierwszej kolejności - koszt 700 zł
 
no i wzmak - jeszcze nie wiem jaki, ale będę raczej szukał używki za kilkaset zł,powiedzmy do 500..  bo z tego co tu piszecie to z nowych za taką kasę nic sensownego się nie kupi.
« Ostatnia zmiana: 15-06-2019, 17:02:06 wysłana przez harti »

Offline barieradzwieku

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Yaris II - wybór stacji multimedialnej + subwoofer
« Odpowiedź #23 dnia: 22-06-2019, 23:20:40 »
Z głośników które wymieniłeś najbardziej uniwersalne będą Morel Tempo Ultra. Jaki wzmacniacz planujesz podłączać pod system przedni?
www.barieradzwieku.pl - Car Audio | Wyciszanie samochodów | Home Audio

Offline harti

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Yaris II - wybór stacji multimedialnej + subwoofer
« Odpowiedź #24 dnia: 25-06-2019, 09:49:48 »
od kilku dni mam już to wszystko zainstalowane:
- wygłuszenie drzwi przednich i tylnych - razem 700 zł
- przód - morel maximus 602 v2, 60 RMS - 600 zł
- tył - jakieś rainbow coaxialne, nie pamiętam symbolu ale grają naprawdę dobrze
- wzmacniacz 4 kanałowy pod fotelem pasażera - Excursion hxa-45 - 500 zł
+ kable 150 zł i 100 zł za instalację wzmacniacza (głośniki miałem instalowane gratis)

łącznie wyszło niewiele ponad 2000 zł

jestem bardzo zadowolony, w końcu słyszę bas w muzyce.. choć oczywiście głośniki jeszcze się wygrzewają, mają dopiero 5 h, za 20-30 h dopiero się rozkręcą.
na dobrych głośnikach i przy wygłuszeniu słyszę też jak słabo gra zwykłe firmowe radio, znaczy FM
płyty CD i pliki mp3  dobrej jakości z płytek grają naprawdę bardzo dobrze
w radiu mam też dorobione wyjście na mini-jack (zamiast zmieniarki), tu delikatnie gorzej niż CD/Mp3 bo jest tam jakiś konwerter dorabiany, ale jest dobrze

myślę że przede wszystkim w trasie będę słuchał płyt/mp3, czasem radia..
iPad mini służy głownie do nawigacji/yanosika a od czasu do czasu mogę do niego podłączyć mini-jacka i puścić coś ze spofity/youtube czy jakiś film dla pasażerów.

nie wiem czy jest sens zmieniać radio na coś firmowego 2-dni, jakość dźwięku będzie na pewno lepsza ale stracę sterowanie z kierownicy no i wizualnie to jednak nie do końca z tymi kombinowanymi ramkami, muszę pomyśleć..


 

Beesafe.pl