Autor Wątek: Pompa ABS prius  (Przeczytany 2593 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ketyso

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Pompa ABS prius
« dnia: 27-05-2019, 23:43:58 »
Witam,
dwa tygodnie temu zakupiłam Prius III z 2012 roku, przejechałem kilka km i zapaliły się kontroli związane z hamulcami, auto trafiło do warsztatu, okazało się że nie sprawna jest pompa ABS, i trzeba ją wymienić, została założona druga pompa ale ona nie pasowała mimo że miała ten sam nr co moja. W warsztacie mówią że muszę znaleźć pompę nie tylko z oznaczeniem cyfrowym ale też z literami takimi jak na mojej pompie. Moja pompa ma nr 47270-47030 a oznaczenie literowe LG. Czy faktycznie te litery są tak ważne, osoby które sprzedają takie pompy czy to na olx czy allegro mówią, że nikt nigdy kupując nie pytał o te litery. Czy jest możliwość regeneracji takiej pompy, czy ktoś zna w Warszawie warsztat lub osobę biegłą w priusowej elektronice? Proszę o pomoc, warsztat w którym obecnie jest auto stwierdził, że jak chcę  naprawić to zostaje mi ASO a tam pompa abs kosztuje jakieś astronomiczne sumy ??

Offline maro429

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Pompa ABS prius
« Odpowiedź #1 dnia: 28-05-2019, 01:14:21 »
Gdzie naprawiałeś?Znasz kody błędów?Po przejechaniu kilku km.tą usterkę powinien usunąć sprzedający.

« Ostatnia zmiana: 28-05-2019, 01:19:18 wysłana przez maro429 »

Offline KilgoreT

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 173
Odp: Pompa ABS prius
« Odpowiedź #2 dnia: 28-05-2019, 08:50:08 »
Wiele pytań tutaj aż się ciśnie:

1. Czy sprawdzono poziom płynu hamulcowego po awarii? Jeżeli doszło do rozszczelnienie układu, wycieku płynu i zapowietrzenia układu, wymiana pompy ABS była zbędna.
2. Czy odczytano kody po awarii?
3. Czy sprawdzono stan akumulatora 12V? Ten akumulator uruchamia pompę hamulcową. Gdy jest słaby, mogą pojawiać się rozmaite  problemy - również z hamulcami.
4. Czy odpowietrzono właściwie układ hamulcowy po naprawie? Do odpowietrzenia w Priusie potrzebny jest Toyota Techstream albo mini VICI i najlepiej Windows XP.

Toyota nie ma normalnego układu hamulcowego. Mechanik, który nie jest tego świadom, nie będzie w stanie prawidłowo wykonać naprawy. Do odpowietrzenia hamulców konieczna jest asysta komputera.

Jeżeli warsztat najpierw wymienił pompę a potem stwierdził, że nie pasuje, to znaczy, że nie wie, co robi.
« Ostatnia zmiana: 28-05-2019, 08:52:32 wysłana przez KilgoreT »

Offline fazibazi

  • Moderator
  • Toyot Zmotoryzowany
  • ******
  • Wiadomości: 2268
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pompa ABS prius
« Odpowiedź #3 dnia: 28-05-2019, 14:43:19 »
potrzebny jest

Nie tylko. Można też zrobić to trybem" invalid mode"  (tak jak płukankę/wymianę płynu). Podaję tylko tak dla uściślenia:

http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,43965.0.html
« Ostatnia zmiana: 28-05-2019, 14:44:53 wysłana przez fazibazi »
AURIS I 2011 HSD LPG - ecowarrior
Webasto TTE z GSM, VIOFO A119, iCar pro do HA i takie tam..

Offline Warszawski kierycha

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Pompa ABS prius
« Odpowiedź #4 dnia: 28-05-2019, 19:33:38 »
Ketyso wysłałem Ci pw, mam nadzieję że pomoże.


 

Beesafe.pl