Autor Wątek: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy  (Przeczytany 83103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciek89

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy
« Odpowiedź #15 dnia: 14-06-2019, 12:24:55 »
Właśnie jestem za silver. :)
https://photos.app.goo.gl/FnzVPhK13xctLTCy7

Multimedia w seacie o tyle plus, że ładne grafiki i mam android auto, które fajnie działa i o którym muszę zapomnieć w toyocie i trzeba będzie szukać jakiegoś uchwytu na telefon.. No trudno. A tak to bluetooth długo łączy, czasem zerwie albo nie gra muzyka, różnice to bywa, czasem się nawet zdarzyło, że system się zawiesił i zrestartował. Prosta grafika w toyocie mnie nie odrzuca, choć podejrzewam, że trzeba będzie się przyzwyczaić do obsługi.. Damy radę. :)

Offline Pedros

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy
« Odpowiedź #16 dnia: 14-06-2019, 13:13:58 »
Też jestem za silver  :good:
Jak działa mirrorlink w tym aucie? Może ktoś to przetestował już. Czy jest gdzieś jakiś wykaz telefonów kompatybilnych?
I kwestia czujników TPMS - czy każda zmiana kół wymaga wizyty w ASO?
C-HR 2.0 2023

Offline paul_krakow

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy
« Odpowiedź #17 dnia: 15-06-2019, 17:08:10 »
Ciekawostka jest to ze ten element ma taki sam numer katalogowy dla koloru czarnego jak i dla chromu.
W Toyocie mieli problem jak zamowic chrom.
Sprawdzilem to po vinie dla auto z wersja chromowana i czarna

Offline paul_krakow

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy
« Odpowiedź #18 dnia: 15-06-2019, 17:09:50 »
Też jestem za silver  :good:
Jak działa mirrorlink w tym aucie? Może ktoś to przetestował już. Czy jest gdzieś jakiś wykaz telefonów kompatybilnych?
I kwestia czujników TPMS - czy każda zmiana kół wymaga wizyty w ASO?

Z mirrolink sie poddalem sprawdzalem na 11 telefonach i nie dziala :-(
Moze ktos pomoze

Offline apek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1017
Odp: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy
« Odpowiedź #19 dnia: 15-06-2019, 22:10:59 »
Też jestem za silver  :good:
Jak działa mirrorlink w tym aucie? Może ktoś to przetestował już. Czy jest gdzieś jakiś wykaz telefonów kompatybilnych?
I kwestia czujników TPMS - czy każda zmiana kół wymaga wizyty w ASO?

https://mirrorlink.com/phones

Co do czujników, to pytałem w salonie, to oczywiście sprzedawca powiedział, że opony najlepiej wymieniać u nich. Natomiast czujniki są w wentylach, także jak się ich nie uszkodzi, to można wymieniać gdzie bądź.
Toyota Corolla Sedan VII, Toyota Corolla Sedan Hybrid XII - sprzedana, RAV 4 (5th gen) Executive, AWDi, Skyview

Offline paul_krakow

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 485
Odp: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy
« Odpowiedź #20 dnia: 16-06-2019, 11:47:11 »
Też jestem za silver  :good:
Jak działa mirrorlink w tym aucie? Może ktoś to przetestował już. Czy jest gdzieś jakiś wykaz telefonów kompatybilnych?
I kwestia czujników TPMS - czy każda zmiana kół wymaga wizyty w ASO?

https://mirrorlink.com/phones

Co do czujników, to pytałem w salonie, to oczywiście sprzedawca powiedział, że opony najlepiej wymieniać u nich. Natomiast czujniki są w wentylach, także jak się ich nie uszkodzi, to można wymieniać gdzie bądź.

Ta strona to jakas z kosmosu, nic tam nie ma pod katem Toyoty

Offline Ma-corolla

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 589
Odp: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy
« Odpowiedź #21 dnia: 18-06-2019, 10:45:33 »
Szkoda, że tych matrycowych LEDów nie można dokupić do Selection i ogólnie skonfigurować auto pod siebie tylko trzeba brać full z nie zawsze potrzebnymi pierdółkami..
napisz do toyoty  : klient@toyota.pl    o te ledy sorry ale mnie tez to wkurza jak jestes dobrym klientem to zrobia to dla ciebie !!! ja tez nie potrzebuje przyciemnianych skoro sam zakładam folie za kazdym razem czy jest przyciemniona z tyły czy tez nie ...i tak sie nagrzewaja w srodku samochódz  timi szybami ciemnimy toyoty!

Offline don_pazurro

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy
« Odpowiedź #22 dnia: 18-06-2019, 12:32:22 »
Szkoda, że tych matrycowych LEDów nie można dokupić do Selection i ogólnie skonfigurować auto pod siebie tylko trzeba brać full z nie zawsze potrzebnymi pierdółkami..
napisz do toyoty  : klient@toyota.pl    o te ledy sorry ale mnie tez to wkurza jak jestes dobrym klientem to zrobia to dla ciebie !!! ja tez nie potrzebuje przyciemnianych skoro sam zakładam folie za kazdym razem czy jest przyciemniona z tyły czy tez nie ...i tak sie nagrzewaja w srodku samochódz  timi szybami ciemnimy toyoty!

nie ma opcji, by dali matrycowe LED-y do innej wersji wyposażenia. Toyota nie jest tu wyjątkiem, w wielu markach po prostu pewne opcje wyposażenia zarezerwowane są do wyższych wersji wyposażenia. Choć generalnie marki japońskie mają taką filzofię, że dają coś w pakiecie nie oferując klientowi większej swobody w indywidualnym doborze opcji.  W teorii zapewne dałoby radę te matrycowe LED-y dodać, ale koszt byłby niewspółmiernie wysoki.
Toyota RAV4 Hybrid 2WD, 2023 r., Executive+Skyview

Offline Pedros

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy
« Odpowiedź #23 dnia: 15-07-2019, 21:48:58 »
Moje wrażenia po jeździe testowej na dystansie ok 450 km.
1. Spalanie - trasa z prędkościami licznikowo +10 do limitu - 80% drogi krajowe 16% autostrada i szybkiego ruchu,  reszta miasto - wyszło mi 5,7 l/100 km przy normalnej jeździe.
2. Hałas - znośny  - sądzę, że Ci co narzekają, to porównują to auto do klas premium. Owszem, słychać opony, ale dramatu nie ma.
3. Prowadzenie - w porównaniu do GLK zdecydwanie lepiej, w porównaniu do Subaru Outback - troszkę gorzej. Nie ma się czego wstydzić to toyota.
4. Elastyczność - bardzo dobrze sobie radzi. Nie jest to samochód sportowy, ale do codziennej jazdy jest więcej niż dobrze.
5. Komfort ogólny - to auto prowadzi się wyjątkowo spokojnie i z chęcią się do niego wraca :-)

Minusy, które zauważyłem:
1. Bak mógłby być pojemniejszy. Na trasie przy wyższym spalaniu (145km/h ok. 7-7,5l) szybko się skończy.
2. Poziom hałasu w kabinie przy prędkościach powyzej 130 km/h - do zniesienia, lecz mogłoby być lepiej (zawsze można wybrać lexusa  :grin:)
3. Klapa bagażnika - przy napędzie elektrycznym czas zamykania i otwierania jest w mojej ocenie zbyt długi.

Plusy, których się nie spodziewałem:
1. Działanie tempomatu aktywnego - rewelacja. Sam przypiesza i hamuje, kiedy trzeba - super wynalazek.
2 .Fotele w najwyższej wersji - sportowo i bardzo wygodnie
3. Elastyczność - w porównaniu do Outbacka - bajka, w porównaniu do GLK o mocy 200 KM - wydaje mi się, że też lepiej :-)
4. Ogólny konfort jazdy - lepiej, niż dobrze w tej klasie.

Ogólnie dość fajny i ciekawy pojazd  :good:
« Ostatnia zmiana: 15-07-2019, 21:53:21 wysłana przez Pedros »
C-HR 2.0 2023

Offline don_pazurro

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 309
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy
« Odpowiedź #24 dnia: 24-07-2019, 10:48:01 »
Co prawda wakacje i po Wawie jeździ się łatwiej, ale poranny dojazd do pracy nie specjalnie się różni np. od czerwca, co widać po średniej prędkości. Moja trasa poranna to Kabaty-Mokotów-Powiśle-Centrum-Wola, czyli ok. 18 km. Wyniki powtarzalne coraz częściej, a więc w okolicach 4l/100 km. Bywa o litr więcej, ale przy przebiegu 4 tys. km widzę kolejny progres - w tym przypadku polegający na obniżeniu się spalania. W mieście jest to już zauważalna różnica względem Auris 1.8 TS Hybrid.

https://ifotos.pl/z/qseereh
https://ifotos.pl/z/qseerer
https://ifotos.pl/z/qseerex


« Ostatnia zmiana: 24-07-2019, 10:49:38 wysłana przez don_pazurro »
Toyota RAV4 Hybrid 2WD, 2023 r., Executive+Skyview

Offline Jeziorko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
Odp: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy
« Odpowiedź #25 dnia: 24-07-2019, 12:47:42 »
Serio 2.0 pali mniej niż 1.8 ?

Offline emigrant

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yaris HSD 2015
Odp: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy
« Odpowiedź #26 dnia: 24-07-2019, 13:14:47 »
2.0 częściowo ma bezpośredni wtrysk. Teoretycznie powinien mniej palić niż silnik z wtryskiem pośrednim jakim jest 1.8.  Do tego stosunek mocy do masy lepszy z silnikiem 2.0 niż 1.8. Sam styl jazdy  i uwarunkowania ukształtowania terenu. Wszystkie zmienne ważne przy końcowym wyniku spalania. Nie ma co się sugerować komu ile pali litrów/100
« Ostatnia zmiana: 24-07-2019, 13:19:14 wysłana przez emigrant »

Offline Jeziorko

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 573
Odp: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy
« Odpowiedź #27 dnia: 24-07-2019, 13:18:38 »
W testach spalała więcej niż 1.8

Offline emigrant

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Yaris HSD 2015
Odp: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy
« Odpowiedź #28 dnia: 24-07-2019, 13:43:30 »
W jakich Toyotach są jeszcze silniki co mają bezpośredni wtrysk? Jaką benzynę rekomenduje Toyota do takiego silnika? O co mi chodzi... W silnikach z bezpośrednim wtryskiem na krótkach odcinkach może dochodzić do przedstawania się benzyny do oleju. Tego problemu nie ma z silnikami z pośrednim wtryskiem - abstrahując od jakiś innych wad silnika. Benzyna Pb95 ma więcej bio-komponentów(wymysł ekoterrorystów) i taka benzyna nie jest zbyt dobra, gdzie jest wtryskiwana bezpośrednio do komory spalania. Benzyny premium a takimi są tylko Pb98 i wyżej, które mają mniej dodatków bio, mają dodatki myjące i inne bzdury uszlachetniające bardziej są rekomendowane do silników z bezpośrednim wtryskiem. Pytanie co na to Toyota i co rekomenduje do silników z bezpośrednim wtryskiem?

Offline Zbig

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3210
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Toyota Corolla 2.0 TS Hybrid - raporty spalania i wrażenia z jazdy
« Odpowiedź #29 dnia: 24-07-2019, 14:01:50 »
Serio 2.0 pali mniej niż 1.8 ?
Jak się na spiritmonitor uzbiera reprezntatywna próbka czyli minimum kilkanaście aut jeżdżących przez cały rok, to będzie można coś powiedzieć.


 

Beesafe.pl