Autor Wątek: Skrzypiące drzwi Corolla E18  (Przeczytany 2608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Skrzypiące drzwi Corolla E18
« dnia: 12-06-2019, 19:02:33 »
Parę dni trzymałem Corollę na słońcu i zauważyłem, że zaczęły mi głośno skrzypieć drzwi kierowcy i pasażera przy odmykaniu i zamykaniu. Przejeżdżając obok ASO podjechałem z prośbą aby mi to jakoś rzetelnie posmarowali. Posmarowali ale nie pomogło. Gdzieś tam w swojej sieci doczytali, że mogą to być uszkodzone (zużyte) plastikowe ograniczniki w drzwiach ale trzeba ustalić numery części itp. itd.  Zapewne ograniczniki będą do wymiany a jeżeli tak to mówią, że wymienią komplet czyli w 4 drzwiach.

Jutro będę na jeździe hybrydą to zobaczę przy okazji co ostatecznie ustalili z tymi ogranicznikami.

Miał ktoś podobny problem ( może jest na to jakiś biuletyn ) ?   

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Skrzypiące drzwi Corolla E18
« Odpowiedź #1 dnia: 15-06-2019, 11:02:10 »
Serwis przedzwonił mi, że faktycznie te ograniczniki drzwiowe kwalifikują się do wymiany. Zamówili odpowiednie części i po niedzieli umówimy termin na wymianę gwarancyjną. Wymienią od razu wszystkie cztery we wszystkich drzwiach aby był z tym święty spokój. Czas tej operacji parę godzin czyli wyrobią się w jednym dniu :)

Czyli mamy nadzieję, że po tej wymianie drzwi nie będą już skrzypieć jak stare wrota stodoły :)


Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Skrzypiące drzwi Corolla E18
« Odpowiedź #2 dnia: 02-07-2019, 18:57:15 »
Tak więc serwis wymienił mi wszystkie 4 ograniczniki drzwi na nowsze ( które są ponoć lepsze ).  Nic nie skrzypi i ok. Nie wiem na ile ASO wycenia taka usługę gwarancyjną bo jak odbierałem auto to jeszcze niczego nie zdążyli zaksięgować.

Poszło im to szybko i sprawnie ok 4 godzinek - żadnej fuszerki nie widać :)


Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Skrzypiące drzwi Corolla E18
« Odpowiedź #3 dnia: 02-07-2019, 20:51:58 »
Fotele tobie nie skrzypią ? U mnie stelaże do wymiany
E18_Prestige_MultidriveS

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Skrzypiące drzwi Corolla E18
« Odpowiedź #4 dnia: 03-07-2019, 08:36:47 »
Nie fotele i całą reszta ok. Tylko te drzwi nagle zaczęły skrzypieć jak stare wielkie wrota w stodole. Skrzypiały głównie dwa a wymienili wszystkie cztery. podobno ten wcześniejszy ogranicznik był trochę wadliwy i wymienili na poprawiony lepszy. No a jak będzie to zobaczymy. 

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Skrzypiące drzwi Corolla E18
« Odpowiedź #5 dnia: 03-07-2019, 12:35:47 »
Kiedy wyprodukowali Twój egzemplarz ? Bo mój w lutym/marcu 2017 - to mam ograniczniki pierwotne, czy po liftingu :) moje nie skrzypią
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Maciej Loret

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 660
  • Płeć: Mężczyzna
    • Biuro Rachunkowe Małgorzata Loret Przyłęki k/Bydgoszczy
Odp: Skrzypiące drzwi Corolla E18
« Odpowiedź #6 dnia: 03-07-2019, 12:39:26 »
Kiedy wyprodukowali Twój egzemplarz ? Bo mój w lutym/marcu 2017 - to mam ograniczniki pierwotne, czy po liftingu :) moje nie skrzypią

Wg którejś z rosyjskich stron, mój to końcówka czerwca 2016 i chyba nic nie skrzypi... Przynajmniej te od kierowcy....
Corolla CVT 2016
Yaris HSD 2016

Offline czp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1081
  • Płeć: Mężczyzna
    • moja strona
  • Samochód:: Corolla 1,6
Odp: Skrzypiące drzwi Corolla E18
« Odpowiedź #7 dnia: 03-07-2019, 16:54:46 »
Mój listopad 2017 i miał ten nie poprawiony model ograniczników. W ASO sprawdzili mi najpierw po numerze vin jaki mam numer katalogowy zamontowanych ograniczników i wyszło im, że to ten nie poprawiony dlatego zakwalifikowali do wymiany wszystkie cztery. Musiałem trochę poczekać bo jedna parę ściągali z Belgii. 



 

Beesafe.pl