Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Konserwacja podwozia (na przykładzie SCP10)  (Przeczytany 23569 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dziadek_tadeusz

• Toyot Spamer
Odp: Konserwacja podwozia (na przykładzie SCP10)
« Odpowiedź #15 dnia: 19-07-2019, 10:32:45 »
A Verso to jest to, które jechało na konserwacja od dłuższego czasu, tylko odległość hamowała zapędy właściciela?
Uwielbiam swoją Toyotę :)

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #16 dnia: 20-07-2019, 00:25:55 »
To samo, w całej jego rudej okazałości. 3 lata jechał, ale w końcu dojechał...

(dla niewtajemniczonych: mieszka za płotem :grin:)
3VZ.pl poliuretany, hamulce, trwała konserwacja podwozia, wygłuszenia, modyfikacje

NOWE SZYBY DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148

Offline AGILESS

• Toyot Spamer
  • Living on my own
« Odpowiedź #17 dnia: 20-07-2019, 01:59:03 »
(dla niewtajemniczonych: mieszka za płotem )
:wallbash: :grin:
Podglądał Twoje roboty przez ten czas i kiedy ruda zaczęła dojrzewać,  to właściciel męską decyzję podjął :)

Offline Sterciu

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #18 dnia: 20-07-2019, 23:54:02 »
Jak konserwowalem swojego avensisa t25, rozebralem go dokladnie tak samo , zostal tylko silnik i skrzynia biegów , wielu nazwalo mnie wariatem jak to zobaczyło, na same porządne srodki do konserwacji wydalem sporo... podwozie było w stanie agonalnym , 14-letnie auto pod spodem to byla jedna wielka korozja... dziś po 4 latach od konserwacji podwozie bez jakichkolwiek oznak korozji.... fakt , ja juz nie mam tego auta ale widuje je i nawet od spodu czasem. Wszystkie inne auta tak samo robię choc za moją e15 cos się zabrac nie mogę, ale naszczęscie jeszcze pierwszy wlasciciel zadbał bo konserwacje zaraz po kupnie nowego auta i pomimo eksloatacji w bliskiej odleglości od morza jest tylko kilka wykwitów rudej którą wkoncu musze powstrzymać.
Pozdrowionka  . :D

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #19 dnia: 21-07-2019, 23:22:41 »
(dla niewtajemniczonych: mieszka za płotem )
:wallbash: :grin:
Podglądał Twoje roboty przez ten czas i kiedy ruda zaczęła dojrzewać,  to właściciel męską decyzję podjął :)

On to kupił wtedy, kiedy ja rejestrowałem małą, czyli - tak na oko - jakieś 4-5 lat temu. To miało jakieś 90 czy 100kkm nalotu i miało tylko miejscami lekkie, rudawe placki. Sugerowałem wtedy, żeby to zrobić , ale "przecież nie jest zardzewiałe". Także dzielnie i wytrwale sam sobie wyhodował  :grin:

Jak konserwowalem swojego avensisa t25, rozebralem go dokladnie tak samo , zostal tylko silnik i skrzynia biegów , wielu nazwalo mnie wariatem jak to zobaczyło, na same porządne srodki do konserwacji wydalem sporo... podwozie było w stanie agonalnym , 14-letnie auto pod spodem to byla jedna wielka korozja... dziś po 4 latach od konserwacji podwozie bez jakichkolwiek oznak korozji.... fakt , ja juz nie mam tego auta ale widuje je i nawet od spodu czasem. Wszystkie inne auta tak samo robię choc za moją e15 cos się zabrac nie mogę, ale naszczęscie jeszcze pierwszy wlasciciel zadbał bo konserwacje zaraz po kupnie nowego auta i pomimo eksloatacji w bliskiej odleglości od morza jest tylko kilka wykwitów rudej którą wkoncu musze powstrzymać.

Ano - to jest ekstra sprawa zrobić auto, kiedy jest nowe. Przyjemność i dla warsztatu i dla klienta. Tylko u nas to jest zawsze tak, że jak nowe, to "on ma, panie GWARANCJĘ, poza tym mu nie rdzewieje", to po co będzie wydawał pieniądze. 5-letnie to mooooże zaraz będzie sprzedawał, to nie będzie dokładał, a 10-letnie to już czasami nie ma czego zbierać i choćbyś całe wypiaskował, to i tak w niektóre miejsca nie dojdziesz i możesz tylko przesunąć wyjazd do huty w czasie.
3VZ.pl poliuretany, hamulce, trwała konserwacja podwozia, wygłuszenia, modyfikacje

NOWE SZYBY DO 3gen - http://forum.toyotaklub.org.pl/index.php/topic,42938.msg600148

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #20 dnia: 25-07-2019, 01:36:48 »
To tak jakby jesteśmy krok dalej...

Ostatnie rdzawki wyszlifowane.

Całość oklejona, zmatowiona, gdzie trzeba było, odtłuszczona...

... i zapodkładowana zgodnie z wytycznymi właściciela, 2 warstwami epoksydu.

I tak mnie w sumie najszło przy oklejaniu silnika, że teraz to łatwiej byłoby go wyjąć niż okleić  :laugh:

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #21 dnia: 28-07-2019, 17:04:16 »
Czarno... czarność widzę...

Podkład zmatowiony, całość odtłuszczona, czas użyć czernidła.

Co bardziej wnikliwi kinomani zapewne pamiętają Taxi3 i akcję "Kobhaa"  :song:

I jeszcze trochę tu...

I jeszcze trochę... najgorsze wyszukiwanie z latarką miejsc niedopylonych. Po dwóch warstwach się okazało, że wciąż jeszcze coś się znajduje, pozaznaczane białym markerem i dopiero po 3 warstwie jest w porządku. Łącznie poszło 11 litrów tego czarnego specyfiku.

A i tak wszystko teraz jest tak samo czarne, jakby to ktoś osmarkał smołą za jedno popołudnie...  :grin:

Offline dziadek_tadeusz

• Toyot Spamer
« Odpowiedź #22 dnia: 28-07-2019, 17:37:49 »
Cobra tak słabo kryje, że poszło 11 litrów?

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #23 dnia: 28-07-2019, 19:38:39 »
To jest powłoka zabezpieczająca a nie ozdobna, więc nie może mieć 200 mikronów.

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #24 dnia: 31-07-2019, 01:16:58 »
Wykończeniówka. Prace na ukończeniu, wykonawca na wykończeniu... ale już widać światełko w tunelu.

Jeszcze trochę przygotowań:

Cobra miejscami nabrała kolorów.

I na koniec mocowanie aku, tak dla świętego spokoju, żeby takie gołe nie spędzało snu z powiek właściciela  :grin:

Offline dziadek_tadeusz

• Toyot Spamer
« Odpowiedź #25 dnia: 31-07-2019, 10:03:53 »
Cobra pod kolor auta :grin:

Offline MariuszB

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: 31-07-2019, 21:12:51 »
Szkoda, że mam daleko do Ciebie Marcin bo skorzystałbym z usługi (może poza odkręcaniem błotników ). Nie ukrywam, że zakres prac twojego autorstwa robi wrażenie.
« Ostatnia zmiana: 31-07-2019, 21:17:24 wysłana przez MariuszB »
Życie jest zbyt krótkie by jeździć nudnymi autami...

Offline marcin

• Global Moderator
  • W kombi jeżdżą zombie.
    • 3vz.pl
« Odpowiedź #27 dnia: 01-08-2019, 03:15:20 »
Szkoda, że mam daleko do Ciebie Marcin bo skorzystałbym z usługi (może poza odkręcaniem błotników ). Nie ukrywam, że zakres prac twojego autorstwa robi wrażenie.

Nie ma tygodnia, żebym tego nie słyszał/czytał ze dwa-trzy razy, jak to daleko i w ogóle jakby było bliżej, to...

Jeśli Cię to pocieszy, to na ten rok już kalendarz zamknięty :)

Cobra pod kolor auta :grin:

Jak się bawić, to się bawić ;)

Offline MariuszB

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: 01-08-2019, 03:43:06 »

Cytuj (zaznaczone)
Jeśli Cię to pocieszy, to na ten rok już kalendarz zamknięty :)

Damy radę. Dziś konkurencja w każdej dziedzinie. W moim rejonie też są mocni ludzie tej branży a kalendarze mają luźne.
Życie jest zbyt krótkie by jeździć nudnymi autami...

Offline lewmichal

• Toyot Chodzacy
  • Camry 2.2, LS 400, FJR 1300
« Odpowiedź #29 dnia: 01-08-2019, 09:15:25 »
są mocni ludzie tej branży

<>

a kalendarze mają luźne.

Toyota Klub

« Odpowiedź #29 dnia: 01-08-2019, 09:15:25 »