Autor Wątek: Myjnie samochodowe.  (Przeczytany 2880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek08

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Samochód:: C-HR 1,8 Hybrid
Myjnie samochodowe.
« dnia: 11-07-2019, 12:02:47 »
Z jakiego typu myjni samochodowych korzystacie aby umyć swojego C-HRa ? Ja od kupna tego autka jeżdżę na myjkę bezdotykową. Interesuje mnie czy korzystacie z myjni z wirującymi szczotkami - mam taką bliziutko swojego miejsca zamieszkania. Gdzieś czytałem że mycie na takiej myjni jest raczej nie wskazane ponieważ można uszkodzić tylny spojler. Jak jest naprawdę, na pewno wiedzą ci co z takiej myjni skorzystali , lub korzystają. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w tym temacie.

Offline kl0c3k

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Myjnie samochodowe.
« Odpowiedź #1 dnia: 11-07-2019, 12:22:47 »
Z tego co widziałem niestety nie domywają się zakamarki pod światłami. Bardzo rzadko czyszczą szczotki które myją, więc rysy murowane.
Najlepiej szlauf gąbka i na dwa wiadra.
Ostatecznie bezdotykowe jak mówisz, tylko ostrożnie z lancą bo możesz lakier uszkodzić.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Offline browar320iii

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 350
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Myjnie samochodowe.
« Odpowiedź #2 dnia: 11-07-2019, 12:33:46 »
Zniszczysz lakier i tyle nie polecam tylko ręcznie ewentualnie bezdotykowe ale niestety wg mnie auto jest niedomyte

Offline kl0c3k

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Myjnie samochodowe.
« Odpowiedź #3 dnia: 11-07-2019, 12:59:42 »
Ja robię tak (jak mam czas), jeżeli myjnia bezdotykowa ma pianę to piana, gąbka, spłukuje, wosk, i na koniec woda zdemineralizowana

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Offline carinae20gli

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 468
Odp: Myjnie samochodowe.
« Odpowiedź #4 dnia: 11-07-2019, 13:01:18 »
Mój samochód z zewnątrz jest cały pocięty drobnymi nacięciami zarówno na lakierze jak i na wszystkich szybach. Z daleka tego nie widać ale z bliska wygląda to tak, jakby ktoś wziął żyletkę i dokonał drobnych nacięć na całym samochodzie. Raczej niemożliwe aby ktoś celowo ślęczał kilka dni lub tygodni i całą powierzchnię auta tak pociął (a przy tym wszystkie szyby też są ponacinane). Podejrzewam, że poprzedni właściciel mył samochód na myjniach szczotkowych, stąd takie zniszczenia. Ja do mycia pojazdu używam swoich rąk, szamponu, wiadra, szlaufa i szmaty, żadnych myjni.

Offline K602

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 431
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Myjnie samochodowe.
« Odpowiedź #5 dnia: 11-07-2019, 14:24:01 »
W którym kierunku są te rysy? Ich kierunek zgadza się z kierunkiem szczotek? Jeśli masz myć samochód na myjni automatycznej, to lepiej go w ogóle nie myj. Lepiej dla niego.
SAP ABAP Certified Developer

Offline P@rsival

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Myjnie samochodowe.
« Odpowiedź #6 dnia: 12-07-2019, 09:53:32 »
Ja korzystam tylko z ręcznych myjni, bo Toyota ma cienki lakier, ktory latwo sie rysuje (grupa VW ma grubszy i ocynkowane blachy), co się potwierdziło jak mi ASO umyło auto starą brudną szmatą. A umycie szmatą skonczylo się zgrzytem w kontaktach JA i ASO, bo probowano mi wcisnac ze wszystkie "swirl-e" mam od myjni automatycznej z której nigdy nie korzystałem,a przed wstawieniem auta mialem zero "swirl-i". Najwiecej bylo ich tam gdzie pracownik szmata scierał chyba na sucho wiekszy brud (od strony kierowcy). Na szczescie detailing usunał problem, ale niesmak pozostał.
Tak wiec nie dawajcie myc aut w ASO - lepiej miec nie domyty, niż opier...w koło rysami.
Toyota C-HR Hybrid Prestige+LED+JBL+inne


 

Beesafe.pl