Autor Wątek: Opony używane - ktoś jeździł na takowych?  (Przeczytany 6742 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xavi

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 67
Opony używane - ktoś jeździł na takowych?
« dnia: 13-07-2019, 10:39:06 »
Czy ktoś z kolegów jeździł może na oponach używanych? Pytanie, jak sprawdzają się w praktyce? Pytanie też o kwestie pochodzenia oraz w jaki sposób były użytkowane i przechowywane. Pytanie, czy ta gra jest warta tego wszystkiego?

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4451
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Opony używane - ktoś jeździł na takowych?
« Odpowiedź #1 dnia: 13-07-2019, 13:13:27 »
Pytanie, czy ta gra jest warta tego wszystkiego?
Zg
Raczej, czy gra jest warta Twojego zdrowia lub życia? Dziwię się jak można kupować używane opony, skoro jest to jeden z najważniejszych elementów samochodu odpowiadających za nasze bezpieczeństwo. :thumbdown:

Offline Jasio

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 638
Odp: Opony używane - ktoś jeździł na takowych?
« Odpowiedź #2 dnia: 13-07-2019, 14:25:25 »
Myślę, że odpowiedź należy zacząć od "to zależy". Zdarza się, że ktoś sprzedaje "używane" a tak naprawdę praktycznie nowe opony - ja kupując nowe auto założyłem do niego od razu wielosezonówki a fabryczne sprzedałem jako używane za 70-80% wartości. Coś takiego jak najbardziej ma sens, ale taka okazja zdarza się raz na milion. Jeśli chcesz kupić opony, które mają najechane dobre kilkadziesiąt tysięcy to... patrz post powyżej:)

Offline pastorr

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Opony używane - ktoś jeździł na takowych?
« Odpowiedź #3 dnia: 15-07-2019, 06:57:15 »
Też tak uważam, że nie można od razu skreślać opon. Proszę zauważyć, że w działach sprzedam, często można znaleźć ogłoszenia od osób które chciałyby sprzedać używane opony. Używane, ale wciąż w dobrym stanie.
Wiele zalezy od kogo będą to opony, gdzie wcześniej były używane, jaki jest ich stan. To trochę tak, jak z zakupem auta. Doczytaj jeszcze pod linkiem: http://dieselteam.pl/pytania-i-odpowiedzi-z-dziedziny-motoryzacji/opony-nowe-czy-uzywane-ktore-wybrac/
Tematyka ta została tam trochę szerzej opisana.

Offline dgolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 837
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Opony używane - ktoś jeździł na takowych?
« Odpowiedź #4 dnia: 03-08-2019, 10:27:51 »
Mam u siebie znajomych, którzy sprowadzają opony z Niemiec. Masz kapcie z górnej półki za mniej niż nowe badziewie.  Zrobiłem już na nich od wiosny 10 tysi. To są opony bardziej pod sport więc trochę bardziej szumią, ale nie ścierają się jak Dębica itp.
« Ostatnia zmiana: 03-08-2019, 10:35:16 wysłana przez dgolf »
Cari II, Mazda 626, Ave T25

Offline gregoreu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Opony używane - ktoś jeździł na takowych?
« Odpowiedź #5 dnia: 03-08-2019, 22:17:31 »
Jestem ciekaw czy jak Niemiec sprzedawał te opony to też płakał jak przy sprzedaży większości używanych samochodów


 

Beesafe.pl