Autor Wątek: Czas oczekiwania na auto  (Przeczytany 536942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawel_zg

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 186
  • Płeć: Mężczyzna
Czas oczekiwania na auto
« dnia: 22-07-2019, 14:37:10 »
Witam
Czy aktualnie ktoś ma wiedzę na temat czasu oczekiwania na auto z fabryki ? Czy są opóźnienia?
Dealer podaje 1.08 - 31.08 dla auta zamówionego pod koniec czerwca.
Aplikacja na iOS działa jak działa czyli nie działa a strona www "Moja Toyota" ciągle prosi o cierpliwość.
Pozdrawiam
Corolla TS Kombi 1.2 Turbo
Comfort + Style + Tech
Imperial Red

Offline cris1111

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #1 dnia: 22-07-2019, 18:52:31 »
Ja dostałem po 2 miesiącach tak jak powiedzieli w salonie
Opcja ?śledź swoje zamowienie? na Moja Toyota po wpisaniu kodu od sprzedawcy wyświetliła: ?czekamy na potwierdzenie przyjęcia do produkcji, prosimy o cierpliwość? i tak pokazywalo przez 2 miesiące, nawet po tym jak już odebrałem auto. ????
Spalanie - Motostat.pl

Toyota Corolla 1,8 hsd 2019

Offline klaudiusz

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3496
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Camry2019/NX350
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #2 dnia: 22-07-2019, 22:26:57 »
Mialem tak samo. Na szczescie jutro juz odbieram swoje auto :)

Offline pawel_zg

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 186
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #3 dnia: 22-07-2019, 22:39:52 »
No cóż to pozostaje czekać, dziś rozmawiałem z ASO i przesunęli termin maksymalny do 30.09 więc maksymalny czas oczekiwania wzrósł do 3 miesięcy. Szkoda, że aplikacja nie działa tak jak powinna, w końcu cała przyjemność z takiego sprawdzania i oczekiwania :)
Jakieś gratisy udało sie dostać ? Mi obiecali dywaniki i matę do bagażnika.
Corolla TS Kombi 1.2 Turbo
Comfort + Style + Tech
Imperial Red

Offline Mr. Nowy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #4 dnia: 22-07-2019, 23:42:33 »
Hej

Ja zamawiałem auto końcem kwietnia br. z odbiorem na początek lipca br. Niestety termin ten się przesunął na koniec lipca/początek sierpnia.
Portal "Moja Toyota" niestety w zakresie odbioru samochodu u mnie nie działa. Cały czas prosi o cierpliwość  :|
Portal jest tak użyteczny jak armia żelaznego banku w "Grze o Tron" podczas obrony Królewskiej Przystani  :thumbdown:
Co do gratisów..mi na nich nie zależało. Bardziej na samochodzie ponieważ miałem już plany związane z posiadaniem nowej corolli. W związku z tym, po "perypetiach" z obsługą klienta w Toyota Motor Polska, zaproponowano mi samochód zastępczy na okres do odbioru samochodu. Na tym mi zależało i to otrzymałem.

Moja rada ..o ile mogłaby być pomocna. Skontaktuj się z adresem klient@toyota.pl z pytaniem o historię zamówienia - łącznie z tym czy samochód został już wyprodukowany, jeśli tak to kiedy. Zapytaj gdzie się obecnie znajduje, w jakich dniach pluje się jego transport do kraju. To oni wiedzą - po moich perypetiach z nimi podano mi dokładnie te informację. Na całe szczęście mój samochód jest już wyprodukowany i jest w drodze do kraju. Droga taka niestety trochę trwa....półtorej miesiąca do dwóch :shock:
Zapytaj się również w jakim trybie został Twój samochód zamówiony przez dilera ...czy przypadkiem nie jest to tryb NCO.
Niestety mi zamówiono samochód w tym trybie. Jak mi wyjaśniono

"NCO (Non Covered Orders)  jest to zamówienie specjalne zawierające samochody, które nie znalazły się w regularnym planie produkcji. Przy zamówieniu NCO może ulec zmianie czas dostawy samochodu."

Tak więc póki co czekam ...jeżdżąc zastępczakiem...nawet fajny - Auris 1.8 w Hybrydzie :-) :-)
« Ostatnia zmiana: 22-07-2019, 23:48:54 wysłana przez Mr. Nowy »
Toyota C-HR 2.0 Hybrid Dynamic Force  AWD-i GR SPORT Premiere Edition

Offline Okon92

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #5 dnia: 23-07-2019, 08:23:43 »
Ja auto zamawiałem w połowie maja 2019 i początkowo planowany odbiór miałem na koniec lipca. Po jakimś czasie przesuneli mi na połowę sierpnia. Po kontakcie z dealerem wiem że mój samochód jest już wyprodukowany i od 2 tygodni jest w transporcie kolejowym. Zobaczymy jak to wyjdzie...

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka


Offline marcin_s

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #6 dnia: 23-07-2019, 17:42:04 »
Zamawiałem 4 czerwca, odbiór był 9 lipca (planowana data 15 lipca). Śledzenie zamówienia na stronie nie ma chyba sensu - u mnie cały czas pokazuje ten sam status: "Prosimy o cierpliwość, czekamy na potwierdzenie terminu realizacji"), mimo że już dawno wyprodukowane, dostarczone i odebrane

Offline bar.wozniak

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #7 dnia: 23-07-2019, 20:54:47 »
marcin_s jaka wersja i jaki dealer tak szybko załatwia auto? Raczej miałeś farta i był na składzie.
Ja na swoją czekam. 15.czerwiec zamówione, termin odbioru na wrzesień.
BTW - w piątek rozmawiałem z kolegą i na rav-ki dają terminy na grudzień.

Offline Hubert69

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla Cross
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #8 dnia: 23-07-2019, 21:56:56 »
Witajcie,
No to chyba miałem szczęście  zamówiłem 10 maja z odbiorem na 30 czerwca ...15 czerwca odebrałem swoją dziunie :)  Toyota Piaseczno.  :good:

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #9 dnia: 24-07-2019, 09:45:40 »
Być może to co zamówiłeś było już wyprodukowane i wystarczyło ściągnąć z jakiegoś placu. Wyprodukowanie auta + transport morski i drogowy trwa trochę dłużej jak miesiąc. Dwa razy już to przerabiałem i za każdym razem trwało to dłużej, bo zamówienie szło do fabryki.
E18_Prestige_MultidriveS

Offline Hubert69

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: Corolla Cross
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #10 dnia: 24-07-2019, 21:21:08 »
Raczej nie bo wciskali mi od ręki kolor czerwony albo wersje comfort plus tech w kolorze białym  a ja się uparłem na selection i kolor Precious Silver.... może taka wersja była na placu w fabryce bo na pewno samochód przekroczył granicę 5.06..... Faktem jest , że byłem zaskoczony jak szybko go odprawili. Obsługa rewelacyjna i miła.  Na Czerniakowskiej gdzie kupowałem Aurisa powiedzieli mi, że będę czekał bite 2 miesiące albo dłużej a w Piasecznie taka niespodzianka   i jeszcze mi Aurisa w rozliczeniu zabrali :) .

Offline apek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1012
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #11 dnia: 24-07-2019, 22:27:12 »
Ja zamówiłem pod koniec kwietnia (chyba 23ciego), a odbiór miałem 26 maja. Samochód był gdzieś na placu importera.
Toyota Corolla Sedan VII, Toyota Corolla Sedan Hybrid XII - sprzedana, RAV 4 (5th gen) Executive, AWDi, Skyview

Offline pawel_zg

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 186
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #12 dnia: 25-07-2019, 12:14:39 »
Ok dzięki Panowie.
Mniej więcej już coś wiem. Jak odbiorę auto dam znać, jak na razie zamówione pod koniec czerwca i maksymalny odbiór zmienił się na 30.09.
Toyota Corolla 1.2 TS Comfort Style + Tech Imperial Red z jasnym wnętrzem. Takiego na placu nie mieli w momencie zamawiania.
Corolla TS Kombi 1.2 Turbo
Comfort + Style + Tech
Imperial Red

Offline marcin_s

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #13 dnia: 25-07-2019, 16:09:15 »
marcin_s jaka wersja i jaki dealer tak szybko załatwia auto? Raczej miałeś farta i był na składzie.
Ja na swoją czekam. 15.czerwiec zamówione, termin odbioru na wrzesień.
BTW - w piątek rozmawiałem z kolegą i na rav-ki dają terminy na grudzień.

Wersja: Toyota Corolla Hatchback 1.8 Comfort+Tech+NAVI.

Dealer to Toyota Poznań (Bobrzańska 5). Z rozmowy z kierowniczką salonu, z dnia gdy zamawiałem to auto było zamawiane w fabryce, bo nie mieli takiej wersji na stanie (sprawdziliśmy też dwie podobne konfiguracje, ale żadna z nich też nie była dostępna i trzeba było zamawiać w fabryce).

Z zawodu jestem programistą i z czystej zawodowej ciekawości sprawdziłem co ciekawego przychodzi w odpowiedzi z zapytania o status zamówienia (było widać, że status zamówienia się skądś ładuje asynchronicznie). W ostatnim tygodniu czerwca mimo, że sam status zamówienia się nie zmienił, zauważyłem że pojawił się numer VIN (wcześniej go nie było), więc domyśliłem się, że samochód został wyprodukowany. Auto pojawiło się w Polsce 1 lipca, 8 lipca przyjechało do Poznania, 9 lipca był odbiór.

Offline pawel_zg

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 186
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czas oczekiwania na auto
« Odpowiedź #14 dnia: 12-08-2019, 13:29:47 »
A numer VIN gdzie się pojawia ? Przy śledzeniu zamówienia ?
Moje auto zamówione 29.06 i niestety dalej cisza. Termin przybycia do salonu 1.09 a ?deadline? 30.09
Tak naprawdę miesiąc różnicy między tym co podawali podczas zamawiania auta.
Corolla TS Kombi 1.2 Turbo
Comfort + Style + Tech
Imperial Red


 

Beesafe.pl