Autor Wątek: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki  (Przeczytany 62604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4463
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki
« Odpowiedź #15 dnia: 23-08-2019, 23:33:55 »
Firma w ktorej pracuje robi tez podzespoly do Bugatti - tam sie na niczym nie osczedza bo to nie masowka a w cenie widac...
Wątpię żeby coś takiego było w Bugatti, dlatego brak tego elementu nie ma związku z oszczędnościami. A z ciekawości w przyszłym tygodniu zerknę do salonu Porsche i Mercedesa.

Offline cluses

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki
« Odpowiedź #16 dnia: 24-08-2019, 08:13:29 »
Tak jak pisałam. Widziałam coś takiego w Lexusie Znajomego. Nie pamiętam w jakiej wersji. Jeszcze się celowo zapytałam, czy dokupywał, czy miał fabrycznie. Zdziwiony odpowiedział, że takie coś już miał.
Póki co (O DZIWO patrząc jak ten lakier się rysuje), akurat od tych osłonek jeszcze mi się nie porysował lakier. Fascynujące. Ale celowo biorę wersje "plastikowe".

Co do oszczędności. Mogę potwierdzić. Pracuję w totalnie innej branży, ale ostatnio robimy zmiane mikroprocka na płytce, bo jest raptem o parę euro centów tańszy od poprzedniego. Mało? Nie jak się produkuje tego miliony.

Offline strzmiele

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 387
Odp: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki
« Odpowiedź #17 dnia: 07-09-2019, 10:18:47 »
Witajcie,

kilka rzeczy ktore dolozylem - moze ktos ma inne i pokaze ?

1. uchwyt na telefon (typu HR przejalem z mojego starego samochodu - fajna seria uchwytow gdzie mozna dobierac rozne przyssawki - uchwyty i laczyc ze soba ) - na razie zamocowany w kratce wylotu powietrza dopoki nie bedzie lepszego rozwiazania...




2. zeby nie obijali otwieranymi drzwiami (listwy bardzo zblizone w fakturze i kolorze do plastikow nadkoli i progu) - moim zdaniem nawet dobrze to wyglada:



3. przeciw amatorom cudzej wlasnosci  - profesjonalistow pewnie nie powstrzyma ale okazyjnych moze odstraszy...




A takie felgi znalazlem - Dezent TA - Rozmiar identyczny z seryjnymi 7x18. ET35, 4x114,3  Otwor 60,1
pewno wyladuja u mnie jako drugi komplet :)



« Ostatnia zmiana: 07-09-2019, 10:26:19 wysłana przez strzmiele »
Pozdrawiam

PS. Nie mam polskich znakow na klawiaturze
Toyota RAV 4 Hybrid (5.gen - XA5)
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/1070196.html

Online pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4463
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki
« Odpowiedź #18 dnia: 07-09-2019, 10:45:43 »
Listwy kompletnie nie pasują do tego samochodu i zaburzają jego linię boczną. Co najwazniejsze i tak nie uchronią od szkód parkingowych spowodowanych przez uderzenia otwieranych tylnych drzwi innych samochodów.

Offline strzmiele

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 387
Odp: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki
« Odpowiedź #19 dnia: 07-09-2019, 11:07:50 »
Co najwazniejsze i tak nie uchronią od szkód parkingowych spowodowanych przez uderzenia otwieranych tylnych drzwi innych samochodów.
a masz na ochrone przed takiego rodzaju uszkodzeniami jakis patent? Przed tym nic nie ochroni - a majac doswiadczenia z poprzednim autem i widzac jak wygladaly fabryczne listwy (lakierowane) - ile uderzen i uszkodzen na nich bylo to nie chcialbym tego widziec na drzwiach....dla mnie w tym przypadku bardziej przemawiaja wzgledy praktyczne....
« Ostatnia zmiana: 07-09-2019, 11:23:53 wysłana przez strzmiele »
Pozdrawiam

PS. Nie mam polskich znakow na klawiaturze
Toyota RAV 4 Hybrid (5.gen - XA5)
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/1070196.html

Online pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4463
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki
« Odpowiedź #20 dnia: 07-09-2019, 11:31:48 »
a masz na ochrone przed takiego rodzaju uszkodzeniami jakis patent?
Nie mam. Ale jak już chcesz takiej pseudo- ochrony to lepiej kupić oryginalne i je polakierować. Przynajmniej boczna linia samochodu nie wygląda tak brzydko.

Offline strzmiele

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 387
Odp: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki
« Odpowiedź #21 dnia: 07-09-2019, 11:38:38 »
Ale jak już chcesz takiej pseudo- ochrony
Napisalem jakie doswiadczenia mialem i mam i do czego to ma byc -czy ty tego nie przeczytales ? ..i dalej o swojej "pseudo" ochronie piszesz...
Pozdrawiam

PS. Nie mam polskich znakow na klawiaturze
Toyota RAV 4 Hybrid (5.gen - XA5)
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/1070196.html

Online pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4463
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki
« Odpowiedź #22 dnia: 07-09-2019, 11:48:46 »
Ok. Każdy robi jak chce. Ja nie lubię oszpecać swoich samochodów. I z tego co widzę na ulicach, podobnego zdania jest większość ludzi.

Offline strzmiele

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 387
Odp: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki
« Odpowiedź #23 dnia: 07-09-2019, 11:57:59 »
Ja nie lubię oszpecać swoich samochodów. I z tego co widzę na ulicach, podobnego zdania jest większość ludzi.
a ja nie kieruje sie zdaniem wiekszosci - mam swoje....
Pozdrawiam

PS. Nie mam polskich znakow na klawiaturze
Toyota RAV 4 Hybrid (5.gen - XA5)
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/1070196.html

Offline tomeksp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1209
Odp: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki
« Odpowiedź #24 dnia: 07-09-2019, 11:58:58 »
Ja nie lubię oszpecać swoich samochodów. I z tego co widzę na ulicach, podobnego zdania jest większość ludzi.
a ja nie kieruje sie zdaniem wiekszosci - mam swoje....


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Offline pluto

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Mężczyzna
    • Auris
Odp: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki
« Odpowiedź #25 dnia: 07-09-2019, 12:01:21 »
Listwy kompletnie nie pasują do tego samochodu i zaburzają jego linię boczną. Co najwazniejsze i tak nie uchronią od szkód parkingowych spowodowanych przez uderzenia otwieranych tylnych drzwi innych samochodów.

Kompletnie się nie zgadzam z powyższm stwierdzeniem. Miałem, mam  i będę zakładał listwy ponieważ w większości przypadków uchronią lakier/ karoserię przed jej uszkodzeniem. Działa to i bardzo dobrze - sprawdzone na kilku pojazdach klasy SUV, C, B i A.
W każdym aucie brak uszkodzeń drzwi i to w wielu sytuacjach kiedy to drzwi sąsiada atakowało auto.
Ponadto białe auto z czarnymi dodatkami to zawsze ładnie wygląda. Co do pasowania to jeżeli właściciel jest zadowolony (a o to glównie chodzi) i spełnia swoją funkcję to dlaczego nie.  :good:
Toyota Yaris Hybrid Selection Style MY2022
Honda HR-V e:HEV Advance 2022r. 131KM Crystal Red Metallic 0,9 kWh
Mercedes GLC FL 200D 4Matic Business Edition 2019r. 163KM Mojave metalik

Offline marb

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 168
Odp: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki
« Odpowiedź #26 dnia: 08-09-2019, 15:16:56 »
Takie listwy, o ile są zamontowane w odpowiednim miejscu chronią twoje drzwi od porysowania w czasie ich otwierania. Nie chronią przed uderzeniami drzwi innych aut, bo różne samochody mają drzwi o różnym kształcie i na różnej wysokości wiec szansa, że akurat będą uderzały w listwę o szerokości 2 cm jest raczej mała.

Najlepszym patentem na porysowane drzwi to nieprzejmować się.

Jeżeli codziennie parkujesz na zatłoczonych parkingach to tylko kwestia czasu kiedy będziesz miał porysowane drzwi, zderzaki czy nadkola. Można się denerwować albo wyluzować ale ochronić się przed tym nie da.
 
« Ostatnia zmiana: 08-09-2019, 15:20:02 wysłana przez marb »

Offline strzmiele

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 387
Odp: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki
« Odpowiedź #27 dnia: 08-09-2019, 18:00:27 »
Nie chronią przed uderzeniami drzwi innych aut, bo różne samochody mają drzwi o różnym kształcie i na różnej wysokości wiec szansa, że akurat będą uderzały w listwę o szerokości 2 cm jest raczej mała.

Tak jak napiselem z wieloletniego doswiadczenia, parkowania dzien w dzien na ciasnych parkingach, zdaje to egzamin - wazne tylko aby listwy byly tam gdzie najbardziej na zewnatrz wysunieta krzywizna drzwi - wiec to tam z najwiekszym prawdopodobienstwem nastapi uderzenie od sasiada.....ochronic przed tylnymi drzwiami sie nie da ale statystycznie one tez sa najrzadziej otwierane...W moim poprzednim aucie nie mialem zadnych uderzen na drzwiach - wszystko odbily listwy - poza jednym spowodowanym otwarciem tylnych drzwi "sasiada" gdzie jeszcze na kancie jego bialych drzwi widac bylo slady mojego brazowego lakieru - zaczal pyskowac ze chce go naciagnac - a jak mu pokazalem ze ten kant jego drzwi trafia dokladnie w miejsce uszkodzenia - to powiedzial ze po policje moge dzwonic - a policja ma takie sprawy gdzies bo to nie kolizja (auta nie byly w ruchu) i jedynie moglem mu sprawe zalozyc - a to czas i pieniadze i sprawa nie warta zachodu....A wystarczyloby zeby powiedzial "Przepraszam syn tylne drzwi szybko otworzyl i nie zdazylem zareagowac..."  - coz kultury to jeszce wielu sie musi nauczyc....
Pozdrawiam

PS. Nie mam polskich znakow na klawiaturze
Toyota RAV 4 Hybrid (5.gen - XA5)
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/1070196.html

Offline marb

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 168
Odp: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki
« Odpowiedź #28 dnia: 08-09-2019, 18:29:16 »
To też najlepiej się nie przejmować drobiazgami.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka


Offline tomeksp

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1209
Odp: Rav4 -listwy - nakladki - progi - dodatki
« Odpowiedź #29 dnia: 10-09-2019, 09:42:47 »
Tak  jakby ktoś był ciekawy, oryginalne głośniki w Rav4 Comfort Hybrid.

Właśnie wymieniam.


I do porównania:
Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 10-09-2019, 09:47:54 wysłana przez tomeksp »


 

Beesafe.pl