Autor Wątek: PROBLEM Z DRZWIAMI Toyota Yaris I (2004)  (Przeczytany 12696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kukisp

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: PROBLEM Z DRZWIAMI Toyota Yaris I (2004)
« Odpowiedź #15 dnia: 12-08-2019, 07:42:29 »
Witam, dołącze sie do tematu bo dotyczy on również mnie.

Otóż mam Toyote Yaris I (5D) z 2003  po lifcie francuz. Objawy jak u mnie również nie działa otwieranie drzwi pasażera jak i bardzo często kierowcy.  Przy tym jednak ze jak otworzę kluczykiem zamek przy drzwiach kierowcy otwierają sie wszystkie poza drzwiami pasażera. Podobnie jest w drugą strone jak otworze kluczykiem zamek w drzwiach pasażera otwierają sie wszystkie poza drzwiami kierowcy.

Podejrzewam siłowniki, ale nie mam wiedzy technicznej.  W filmie z naprawy drzwi facet wyjmuje cały element odpowiedzialny za sterowanie centralnym zakmiem czy można to wymienić bez wyjmowania całego elementu ?

Zaskoczyło mnie też pytanie ze pierwsze padają siłowniki klapy. Model Yaris który mam od momentu kiedy go kupiłem klape bagażnika zamykana ma ręcznie. Czy w klapa bagażnika też jest otwierana przez centralny zamek z pilota ?

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
Odp: PROBLEM Z DRZWIAMI Toyota Yaris I (2004)
« Odpowiedź #16 dnia: 12-08-2019, 10:07:17 »
W filmie z naprawy drzwi facet wyjmuje cały element odpowiedzialny za sterowanie centralnym zakmiem czy można to wymienić bez wyjmowania całego elementu ?

W filmie facet wyjmuje cały zamek, bo naprawa dotyczy zamka a nie wymiany siłownika. Zauważ że siłownik jest przykręcony do zamka i na bank nie odkręcisz go bez wyciągnięcia całości bo jest głęboko schowany i zasłonięty przez blachę drzwi. Może Chińczyk ze zwinnymi rączkami mógłby dać radę z paznokciami w roli śrubokręta.... :) Wyjęcie całości nie jest trudne. Zrób sobie to sam, moja siostra była z tym u mechanika, a jak nie naprawił i sam się za to wziąłem to okazało się że dużo rzeczy poniszczył chociażby spinki od tapicerki, koszyk na cięgno od zamka etc...

Zaskoczyło mnie też pytanie ze pierwsze padają siłowniki klapy. Model Yaris który mam od momentu kiedy go kupiłem klape bagażnika zamykana ma ręcznie. Czy w klapa bagażnika też jest otwierana przez centralny zamek z pilota ?

Jak najbardziej. Padł Ci siłownik bo klapa też go posiadać powinna.

Pozdrawiam

Offline pireus

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 4375
  • Samochód:: GLA 35AMG
Odp: PROBLEM Z DRZWIAMI Toyota Yaris I (2004)
« Odpowiedź #17 dnia: 12-08-2019, 23:47:16 »
Padł Ci siłownik bo klapa też go posiadać powinna.
Nie koniecznie. Ja miałem ten sam rocznik i klapa bagażnika nie miała centralnego zamka. Podobnie miałem w Y II, klapa tylko z klucza. Oba nowe, kupione w salonie.

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
Odp: PROBLEM Z DRZWIAMI Toyota Yaris I (2004)
« Odpowiedź #18 dnia: 13-08-2019, 11:35:58 »
Padł Ci siłownik bo klapa też go posiadać powinna.
Nie koniecznie. Ja miałem ten sam rocznik i klapa bagażnika nie miała centralnego zamka. Podobnie miałem w Y II, klapa tylko z klucza. Oba nowe, kupione w salonie.

Jednego Yarisa z 2003 roku mam krajowego w wersji SOL i jest bardziej ubogi niż drugi w wersji TERRA z Niemiec z 2004 ale nie sądzę, żeby w serwisie TOYOTY w Polsce dokładali centralny w wersji niekompletnej  "ubogiej" bez tylnej klapy. To są przecież dedykowane systemy z opcją alarmu Chelengerr lub bez. Takie rzeczy tylko we FIACIE.
Żeby się przekonać jak jest u kolegi niech zdejmie materiałową tapicerkę z tylnej klapy i będzie wszystko jasne. Max. 10 minut roboty a pisać w temacie można do wieczora.

Pzdr

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: PROBLEM Z DRZWIAMI Toyota Yaris I (2004)
« Odpowiedź #19 dnia: 13-08-2019, 15:49:49 »
Podobnie miałem w Y II, klapa tylko z klucza. Oba nowe, kupione w salonie.
Y2 jesli miał fabryczny zamek to też w klapie.


 

Beesafe.pl