Autor Wątek: Yaris 1.4 d4d - skrzynia biegów czy sprzęgło ?  (Przeczytany 6350 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline iqwan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
Yaris 1.4 d4d - skrzynia biegów czy sprzęgło ?
« dnia: 25-08-2019, 15:35:17 »
Witajcie :-) :-)

Problem dotyczy Yarisa II 1.4 d4d 90km, auto u mnie dwa lata, autem przeważnie jeździ żona, ale ostatnio zdarzyło mi się jeździć tojką zauważyłem pewną niepokojącą rzecz...

Jadę na 5 z prędkością 80 - 110 km/h i słychać lekkie buczenie, trzeba wyciszyć radio i się przysłuchać, tak jak by jakieś łożysko padło, gdy wcisnę sprzęgło w aucie robi się cicho, wydaje mi się, że jest tak na każdym biegu ale nie aż tak głośne..
Zauważyłem też, że pedał sprzęgła chodzi dość ciężko i łapie w połowie.. Najlepsze jest to, że sprzęgło zmieniałem z 10-12 tys temu ale auto było kupione dla żony żeby się podszkoliła i mogła je różnie traktować  :grin: :grin:
Biegi wchodzą normalnie, sprzęgło się nie ślizga irytuję ten dźwięk bo żona za miesiące zmienia pracę i będzie 30km dojeżdżać a nie chciałbym żeby gdzieś skrzynie biegów zgubiła :)

Offline eref

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 235
  • Samochód:: E12 1.4 d4d
Odp: Yaris 1.4 d4d - skrzynia biegów czy sprzęgło ?
« Odpowiedź #1 dnia: 25-08-2019, 18:25:06 »
Tak samo u mnie się zaczęło, łatwo nie zwrócić uwagi na ten dźwięk. Wymień olej w skrzyni może się uda na dłużej ją zachować. U mnie po paru tysiącach km z tym dźwiękiem teraz już nie da się go nie usłyszeć, jest coraz gorzej i czeka mnie wymiana łożysk w tej skrzyni i oby tylko łożysk. Też żadnych innych objawów nie mam.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Offline iqwan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 1.4 d4d - skrzynia biegów czy sprzęgło ?
« Odpowiedź #2 dnia: 26-08-2019, 20:31:50 »
No to mnie zmartwiles.
Ja chyba oddam juz na warsztat, pytanie ile mozne kosztowac naprawa skrzyni biegow ...

Offline smokofilidanek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1147
Odp: Yaris 1.4 d4d - skrzynia biegów czy sprzęgło ?
« Odpowiedź #3 dnia: 26-08-2019, 20:56:17 »
No to mnie zmartwiles.
Ja chyba oddam juz na warsztat, pytanie ile mozne kosztowac naprawa skrzyni biegow ...

Wszystko zależy co się zepsuło i jakiej jakości części zastosujesz.
Jak to łożyska na wałki sprzęgłowym czy no łożysko 5 biegu to stosując oryginalne japońskie np firm: NTN, Natchi, NSK, KOYO myślę że w najgorszym wypadku w 1400 - 1700 Pln powinieneś się zmieścić z zrzuceniem skrzyni i jej ponownym montażem. Dobre łożysko to koszt około 70-180 za sztukę w zależności które. Z drugiej strony jak biegi płynnie Ci wchodzą nie haczą, nic nie zgrzyta to raczej nic poza łożyskami zepsuć się nie powinno. Są firmy którym wysyłasz skrzynię i robią Ci z nią porządek, porfel ucierpi na pewno, ale jak masz dobrego mechanika to sam dojdzie co jak i dlaczego. Wymiana łożysk nie jest skomplikowana, ale wiadomo że można wszystko :) a forum suzuki koledzy sami sobie wymieniali łożyska w skrzyni i dawali radę. Były fajne manuale i opisy... Można było korzystać i kopać w mechanika bo sam sobie naprawić mogłeś. Teraz już dobre fora przestały istnieć bo czasy się zmieniają:)
Pozdrawiam

Offline iqwan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 1.4 d4d - skrzynia biegów czy sprzęgło ?
« Odpowiedź #4 dnia: 27-08-2019, 16:41:22 »
Masakra, no nic wiem gdzie szukać :)
Mam cichą nadzieję, że okaże się, że to sprzęgło .

Offline eref

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 235
  • Samochód:: E12 1.4 d4d
Odp: Yaris 1.4 d4d - skrzynia biegów czy sprzęgło ?
« Odpowiedź #5 dnia: 27-08-2019, 21:50:24 »
Jak wciskasz sprzęgło i masz ciszę i do tego ten dźwięk masz na 5 biegu to niestety ale nie będzie to sprzęgło, wiem, bo to samo przerabiam, no i nie tylko ja bo jak się dowiedziałem to w tej skrzyni niestety ale tak się dzieje.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Offline m1strzunio

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 1.4 d4d - skrzynia biegów czy sprzęgło ?
« Odpowiedź #6 dnia: 01-09-2019, 21:26:30 »
Nie panikuj tak od razu że to skrzynia biegów. Pierw rzuć okiem na poduszkę pod silnikiem i skrzynią biegów.

Offline iqwan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 1.4 d4d - skrzynia biegów czy sprzęgło ?
« Odpowiedź #7 dnia: 16-09-2019, 19:55:11 »
Jednak łożyska w skrzyni biegów, dziś wyciągają i zaczynają robić .. :/

Offline eref

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 235
  • Samochód:: E12 1.4 d4d
Odp: Yaris 1.4 d4d - skrzynia biegów czy sprzęgło ?
« Odpowiedź #8 dnia: 16-09-2019, 21:32:08 »
Ja też dzisiaj zostawiłem swój u mechanika  na wymianę łożysk. Zobaczymy co z tego wyjdzie. U mnie już słuchać było od 3 biegu a zaczęło się delikatnie od 5. Oby nic więcej tam nie było do wymiany bo koszta zaczną rosnąć lawinowo.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


Offline iqwan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 1.4 d4d - skrzynia biegów czy sprzęgło ?
« Odpowiedź #9 dnia: 18-09-2019, 18:13:10 »
to porównamy jakie koszta ;)

Offline eref

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 235
  • Samochód:: E12 1.4 d4d
Odp: Yaris 1.4 d4d - skrzynia biegów czy sprzęgło ?
« Odpowiedź #10 dnia: 19-09-2019, 09:16:09 »
A podali ci jakąś orientacyjną kwotę? bo ja prawdę mówiąc to nawet nie ustaliłem nic z mechanikiem, poza tym, że wyjęcie i włożenie skrzyni to 250 zł + cena łożysk i oleju. Łożysk chce wymienić 6 sztuk. Mam nadzieję, że cena za robociznę nie doprowadzi mnie do zawału :). Ale to i tak dopiero przyszły tydzień zrobi, bo czasu nie ma.

Offline iqwan

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Yaris 1.4 d4d - skrzynia biegów czy sprzęgło ?
« Odpowiedź #11 dnia: 24-09-2019, 19:47:16 »
600zł za wyciągnięcie i wsadzenie, zgodziłem się na to, zawieźliśmy to do warsztatu od skrzyń, wymiana kompletu łożysk + olej 1150.
Razem zapłaciłem 1750 zł, ale różnica jest, biegi wchodzą o wiele lepiej i jest cichutko.

Offline eref

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 235
  • Samochód:: E12 1.4 d4d
Odp: Yaris 1.4 d4d - skrzynia biegów czy sprzęgło ?
« Odpowiedź #12 dnia: 26-09-2019, 15:42:09 »
U mnie wyszło 1250 zł, czyli tak właściwie różnica w cenie wynika z różnicy w wyjęciu i włożeniu skrzyni, reszta czyli łożyska, olej i robocizna w podobnych cenach. A najważniejsze żeby drugi raz już do tej skrzyni nie zaglądać.

Offline eref

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 235
  • Samochód:: E12 1.4 d4d
Odp: Yaris 1.4 d4d - skrzynia biegów czy sprzęgło ?
« Odpowiedź #13 dnia: 26-09-2019, 18:41:51 »
Biegi u mnie wchodziły dobrze, tu nic się nie zmieniło, ale ta cisza jest bezcenna. Małe łożysko 5 biegu było już na końcu swojego życia, ogólnie to mechanik stwierdził i pokazał mi, że wg niego ta skrzynia ma tak trochę wadę fabryczna, źle jest rozplanowanie smarowanie olejem i najgorzej ma przez to 5 bieg.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka



 

Beesafe.pl