Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: koło zapasowe  (Przeczytany 3058 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krk_man

• Toyot Pełzający
  • **
koło zapasowe
« dnia: 01-09-2019, 13:58:06 »
Cześć

Czy ktoś z Was kupował koło zapasowe do wersji TS? Czy może coś polecić? O ile dobrze kojarzę we wnęce nie ma nic do przymocowania koła - widziałem w salonie takie wkłady styropianowe - czy to można wsadzić do Corolli?
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Dynamic Force Comfort + Tech + Style + Google Maps by Mirrolink

Offline Ma-corolla

• Toyot Pełzający
  • **
Odp: koło zapasowe
« Odpowiedź #1 dnia: 10-09-2019, 14:55:44 »
skoro dało sie do chr to czemu nie w COROLLI>??????????????

To jest wszystko z fabriki tyle ze musiz zapłacic i odebrać , ja moje auto było z styropianem i bez koła zamowilęm u dealera ,

Offline krk_man

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 10-09-2019, 16:16:35 »
Ci co już odebrali Corollę TS 2.0 czy był styropian w standardzie czy tylko dziura?
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Dynamic Force Comfort + Tech + Style + Google Maps by Mirrolink

Offline apek

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 10-09-2019, 20:22:30 »
W sedanie mam styropian z dwoma bolcami do linki holowniczej i zestawem naprawczym do koła. Pewnie w ts jest tak samo. Ale jak się to wyjmie, to jak można powiększyć bagażnik:).
Toyota Corolla Sedan E10, Toyota Corolla Sedan Hybrid

Offline Ma-corolla

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 11-09-2019, 09:04:04 »
wyjmuje sie styropian i jesli chces przyjezdza koło zapasowe z nowym styropianem jak sie zamówi wiem ze na poczatek był duzy problem z tym kołem bo w chr tez nic nie wiedzieli w ASO potem dopiero zaczeli zamawiać !

Offline Autista77

• Toyot Leżący
  • *
  • Toyota Corolla 2.0 TS Executive
« Odpowiedź #5 dnia: 08-10-2019, 14:18:37 »
W sedanie mam styropian z dwoma bolcami do linki holowniczej i zestawem naprawczym do koła. Pewnie w ts jest tak samo. Ale jak się to wyjmie, to jak można powiększyć bagażnik:).

U mnie nie w TS nie było styropianu tylko luzem latające śruby do holowania , gaśnica , trójkąt kompresor. Czy ten styropian powinien być w standardzie?

Offline pireus

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #6 dnia: 08-10-2019, 14:43:35 »
Czy ten styropian powinien być w standardzie?
Raczej tak.

Offline Zbig

• Toyot Zmotoryzowany
  • Auris Hybrid TS FL
« Odpowiedź #7 dnia: 08-10-2019, 18:13:48 »
Ktoś wie jaki rozmiar koła mieści się w tej wnęce?  Bo chyba nie macie zamiaru płacić 1000 zł za dojazdówkę?

Offline Autista77

• Toyot Leżący
  • *
  • Toyota Corolla 2.0 TS Executive
« Odpowiedź #8 dnia: 09-10-2019, 17:31:08 »
Na pewno mieści się 17-stka. Ja nie mam zamiaru płacić za dojazdówkę ani nawet pełnowymiarowy zapas. Mam pełen zakres assistsnce od PZU i Toyoty w tym ich programie, więc żadnego koła wozić nie zamierzam. Natomist denerwuje mnie , że w samochodzie za taką kasę śruby do holowania walają się w tym zagłębieniu koła  zupełnie luzem .

Offline pireus

• Toyot Chodzacy
« Odpowiedź #9 dnia: 09-10-2019, 17:44:20 »
Ja nie mam zamiaru płacić za dojazdówkę ani nawet pełnowymiarowy zapas. Mam pełen zakres assistsnce od PZU i Toyoty w tym ich programie, więc żadnego koła wozić nie zamierzam.
Jak poczekasz nocą w jakiejś głuszy parę godzin to zmienisz zdanie

Offline Zbig

• Toyot Zmotoryzowany
  • Auris Hybrid TS FL
« Odpowiedź #10 dnia: 09-10-2019, 18:19:10 »
Mam pełen zakres assistsnce od PZU i Toyoty w tym ich programie, więc żadnego koła wozić nie zamierzam.
A praktykowałeś już kiedyś taki assistance? Jak nie to sprawdź jak to w praktyce działa.  Wymiana koła to kilkanaście minut.  Zanim dojedzie holownik, dowiezie Cię z autem do warsztatu, tam stwierdzą że nie dysponują odpowiednią oponą i muszą zamówić z dostawą na następny dzień, dopiero wtedy wyślą Ci auto zastępcze i tak stracisz kilka godzin.

Offline krk_man

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 09-10-2019, 23:14:43 »
ja kupiłem dojazdówkę poza salonem i po wsadzeniu jest jeszcze sporo miejsca (bagażnik w położeniu dolnym),  wręcz dużo - można powsadzać tam różne rzeczy jeszcze

To nie odpowiada na Twoje pytanie jaki rozmiar - ale całkiem możliwe, że wejdzie tam pełnowymiarowe koło.

Offline M.J.L.

• Toyot Leżący
  • *
  • ...
« Odpowiedź #12 dnia: 09-10-2019, 23:45:53 »
Panowie i Panie

Koło to koło.
A podnośnik, jakieś kliny itd?
Czy to jest w zestawie koła zapasowego czy nie?
Corolla TS 2.0 Executive

Offline Gregoire

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 03-12-2019, 20:43:50 »
W ASO powiedzieli mi, że dojazdówka, ze styropianowym pojemnikiem, podnośnikiem itd. kosztuje ponad 1000 złotych. Trochę paranoja, żeby tyle dopłacać w samochodzie za w końcu niemałe pieniądze. Ktoś wie dlaczego producenci tak bronią się dzisiaj przed kołem zapasowym, o co chodzi o, o to żeby obniżyć masę auta, zyskać trochę miejsca w bagażniku? To przecież absurd, żeby wzywać Asistance do wymiany koła ...

Offline norbert_p

• Toyot Pełzający
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 03-12-2019, 21:09:56 »
Sama dojazdówka kosztuje coś koło 340 zł. Wypełnienie ze styropianu, podnośnik, śruba do przymocowania itp kosztuje resztę. Fakt, drogo. Ja się zdecydowałem, bo nie lubię jak mi coś lata po bagażniku. Wszystko będzie dopasowane i oryginalne.

Toyota Klub

« Odpowiedź #14 dnia: 03-12-2019, 21:09:56 »