Autor Wątek: Bład P0171 - mieszanka za uboga  (Przeczytany 25824 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cienias19

  • Gość
Bład P0171 - mieszanka za uboga
« dnia: 11-09-2019, 08:39:11 »
Czy spotkaliście się u siebie z błędem P0171 - mieszanka za uboga (blok 1)? Co jakiś czas wyskakuje mi tego typu błąd. Co może go powodować? Mam też problem z błędem P0420 - jest to błąd katalizatora. Czy mogą być one ze sobą wzajemnie powiązane? Odnośnie błędu P0420 dowiedziałem się, że przyczyną najprawdopodobniej jest katalizator do wymiany. Czy mieliście podobne doświadczenia?

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bład P0171 - mieszanka za uboga
« Odpowiedź #1 dnia: 11-09-2019, 10:08:45 »
Szukaj na forum
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bład P0171 - mieszanka za uboga
« Odpowiedź #2 dnia: 11-09-2019, 13:25:04 »
Czy spotkaliście się u siebie z błędem P0171 - mieszanka za uboga (blok 1)? Co jakiś czas wyskakuje mi tego typu błąd. Co może go powodować? Mam też problem z błędem P0420 - jest to błąd katalizatora. Czy mogą być one ze sobą wzajemnie powiązane? Odnośnie błędu P0420 dowiedziałem się, że przyczyną najprawdopodobniej jest katalizator do wymiany. Czy mieliście podobne doświadczenia?
P0171 o ile dobrze pamiętam walnięty przepływomierz, P0420 uszkodzona sonda lambda, lub kat
Obi

Offline yariska 1.3vvtilancuszek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Bład P0171 - mieszanka za uboga
« Odpowiedź #3 dnia: 12-09-2019, 17:55:27 »
Witam.

Podepnę się pod temat.

Po przeszukaniu forum i wykonaniu zalecanych czynności błąd dalej się pojawia P0171.
Zrobiłem :
-czyszczenie przepływomierza
-wymiana świec , filtr powietrza
-sprawdziłem szczelność układu dolotowego

Co dalej sprawdzić  aby się pozbyć P0171.

Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bład P0171 - mieszanka za uboga
« Odpowiedź #4 dnia: 13-09-2019, 08:04:52 »
Witam.

Podepnę się pod temat.

Po przeszukaniu forum i wykonaniu zalecanych czynności błąd dalej się pojawia P0171.
Zrobiłem :
-czyszczenie przepływomierza
-wymiana świec , filtr powietrza
-sprawdziłem szczelność układu dolotowego

Co dalej sprawdzić  aby się pozbyć P0171.

Auto zagazowane?
Pozostaje jeszcze podmiana przepływomierza i sprawdzenie czy Twój już nie wyzionął ducha
Obi

Offline yariska 1.3vvtilancuszek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Bład P0171 - mieszanka za uboga
« Odpowiedź #5 dnia: 13-09-2019, 16:19:57 »
Autko nie posiada gazu. Silnik 1NR 1.3

Dzisiaj podłączyłem  się pod ecu . Sprawdziłem sondy przepływomierz.

Sonda 1 - trzyma nap 1.162V przy dodaniu gaz spada powoli do 1V prąd sondy 0,352. Praktycznie brak oscylacji na wykresie linia prosta
Sonda 2 brak odczytu 0,0V procentowo 99.2
MFa- ładnie pracuje g/s  temp powietrza 51 C.
 Nie jestem pewien ale chyba 1 sonda jest uszkodzona i dlatego brak odczyt sondy 2 nie istnieje.
Chyba że w toyocie taka praca sondy jest ok.

Czy sonda NKG,BOSCh będą ok.


Offline yariska 1.3vvtilancuszek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Bład P0171 - mieszanka za uboga
« Odpowiedź #6 dnia: 20-09-2019, 19:11:50 »

P0171

_wymieniony filtr powietrza ,  świece , sonda lambda przed kat, czyszczony przepływomierz i dalej po 3 km lampka się zapala  :wallbash:

Może ktoś skutecznie pokonał błąd. Zaczyna mnie irytować pomarańczowa lampka.

Dalsza walka będzie polegać na dodaniu do paliwa specyfiku do czyszczenia wtrysków i wyciągnięcie pompy paliwa i wymiana filtra paliwa na pompie.
Ale zanim zacznę rozbierać yaris kę  proszę o poradę co może być przyczyną  P0171.

Offline yariska 1.3vvtilancuszek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Bład P0171 - mieszanka za uboga
« Odpowiedź #7 dnia: 21-09-2019, 20:28:56 »

Dzisiaj odłączony akumulator na 4 godziny . Do paliwa dodano środek do czyszczenia wtrysków. Efekt jest taki że błąd zapala się po20 km .

 Po tych akcjach doszło jeszcze sporadyczne gaśnięcie silnika kiedy zwalniamy obroty spadają że gaśnie silnik i cały wyświetlacz  na sekundę gaśnie.
Błąd P0171 jest upierdliwy i  trudny do  usunięcia po przeszukaniu internetu wszystkie fora dowolnej marki mają problemy z dokładną diagnozą.

Walczymy dalej :o


Offline Piotr Sas

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2769
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bład P0171 - mieszanka za uboga
« Odpowiedź #8 dnia: 23-09-2019, 08:10:10 »

Dzisiaj odłączony akumulator na 4 godziny . Do paliwa dodano środek do czyszczenia wtrysków. Efekt jest taki że błąd zapala się po20 km .

 Po tych akcjach doszło jeszcze sporadyczne gaśnięcie silnika kiedy zwalniamy obroty spadają że gaśnie silnik i cały wyświetlacz  na sekundę gaśnie.
Błąd P0171 jest upierdliwy i  trudny do  usunięcia po przeszukaniu internetu wszystkie fora dowolnej marki mają problemy z dokładną diagnozą.

Walczymy dalej :o


Hej.
Na 90% walnięty przepływomierz
Obi

Offline yariska 1.3vvtilancuszek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Bład P0171 - mieszanka za uboga
« Odpowiedź #9 dnia: 23-09-2019, 16:32:35 »
Na 90% walnięty przepływomierz

Śmiała teza . Na jakiej podstawie i tak twierdzisz . Po podpięciu się pod obd przepływomierz pracuje . Szkoda że nie ma podanych żadnych wartości jakie przepływomierz powinien wskazywać przy pracy na biegu jałowym  i przy 1000,2000,3000 obrotów.

Offline yariska 1.3vvtilancuszek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Bład P0171 - mieszanka za uboga
« Odpowiedź #10 dnia: 27-09-2019, 19:46:51 »
P0171 dalej górą.

Po sprawdzeniu pompy paliwa wyczyszczeniu zaworków pod ciśnienia błąd wyskoczył po 2 dniach. Najlepszy jest objaw po odłączeniu akumulatora silnik gaśnie w czasie jazdy po 4km a potem jest ok. W czasie jazdy korekty są bliskie zeru lub osiągają wartości ujemne , ale na wolnych obrotach skaczą do 15-20% korekty. o wyskakuje słynne p0171, a silnik zaczyna drżeć o obroty są w okolicy 560 - 600 obr/min.
Widać że problem jest mało zdiagnozowany na forum Yaris . Do sprawdzenia zostały wtryski i łańcuch rozrządu. Po dodaniu środka do paliwa wychodzi że jeden wtrysk dość głośno cyka. walczymy do końca  :wallbash:

Dodam że sonda na wolnych obrotach trzyma 1,2v a przy dodaniu gazu oscyluje między 700 a 950 mV . Sonda została wymieniona na Denso
i brak typowej oscylacji jak w Yarisie 1 1.0 16v .  Ten brak oscylacji może być spowodowany dużymi korektami wtrysku.
 
« Ostatnia zmiana: 27-09-2019, 20:50:43 wysłana przez yariska 1.3vvtilancuszek »

Offline yariska 1.3vvtilancuszek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Bład P0171 - mieszanka za uboga
« Odpowiedź #11 dnia: 28-09-2019, 20:57:47 »
Następny dzień walki z  P0171  :bash:

Następne godziny  walki z upierdliwym błędem . Cały silnik sprawdzony na nieszczelności wszystkie połączenia elektryczne i wtyczki sprawdzone tak jak można było przewidzieć wszystko ok brak oznak korozji lub utlenienia się styków.

Po podpięciu kompa i dalszym sprawdzeniu zastanawiam się nad wskazaniem MAP.  Na wolnych obrotach wskazuje 101 kPa (1bar) (zimny silnik) , a na ciepłym 94 kPa (0,95 bar).

Offline yariska 1.3vvtilancuszek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Bład P0171 - mieszanka za uboga
« Odpowiedź #12 dnia: 30-09-2019, 14:20:16 »
 <taniec> <taniec> <taniec> :beer: :beer: <taniec> :beer:

Błąd P0171 pokonany. Nareszcie pomarańczowy motorek zniknął . Korekty oscylują w okolicy zera.

Dziękuje wszystkim za pomoc .

Offline mechu

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5252
  • Płeć: Mężczyzna
    • Meszyński Car Audio
Odp: Bład P0171 - mieszanka za uboga
« Odpowiedź #13 dnia: 30-09-2019, 20:22:58 »
Swietnie ze chcialo ci się podzielić rozwiązaniem :(

Offline yariska 1.3vvtilancuszek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Bład P0171 - mieszanka za uboga
« Odpowiedź #14 dnia: 01-10-2019, 13:06:29 »
Oto jak walczyłem z błędem P0171.

Trzeba postępować zgodnie z z listą którą sobie tworzymy. Nie robimy tego na metodę wymień to i tamto może błąd zniknie bo jedynie wydamy kasę na nowe elementy a stare były dobre.

Sprawdzenie odczytu  przepływomierz i sondy na rozgrzanym silniku jeżeli parametry  są ok ( temp zasysanego pow, masa powietrza, ciśnienie i oscylacje sondy mogą trochę odbiegać od normy ale to przez błąd.

Test = sprawdzamy parametry po podłączeniu kompa do ecu auta i czy są zmiany w korektach..

1. Kontrola wszystkich przewodów  podciśnienia  wpiętych w pokrywę zaworów+ korek oleju ( uszczelka ),zaworków na przewodach czy nie są otwarte. Filtr powietrza, szczelność połączenia do przepustnicy. Jak ok to punkt 2
2. Zbiornik paliwa . Test przy zakręconym i odkręconym korku . Kontrola elektrozaworu odpowietrzania zbiornika, kontrola ciśnienia jakie podaje pompa paliwa. Jeżeli jest za wysokie wykręcamy pompę i sprawdzamy zaworek regulacji ciśnienia, jeżeli za niskie sprawdzamy filtr paliwa lub samą pompę. jeżeli ok Nr 3.
3. Szczelność układu hamulcowego . Test polega na pracującym silniku wciskamy pedał hamulca i gasimy silnik. Jeżeli pedał stoi jest ok, jeżeli rośnie jest nieszczelność w układzie.

 U mnie był pęknięty zaworek podciśnienia  który znajduje się na urządzeniu wspomagania pompy hamulcowej zasysał "lewe powietrze " i przewodem dostarczał do kolektora za przepustnicą.

Po wymianie zaworka i odpaleniu silnika kontrolka znikła.


 

Beesafe.pl