Autor Wątek: RAV4 2019 - dodatkowe felgi  (Przeczytany 118179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline slawek_

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
RAV4 2019 - dodatkowe felgi
« dnia: 11-09-2019, 20:38:26 »
Czekam na odbiór swojego auta i cały czas chodzi mi po głowie czy dokupić drugi komplet felg do zimówek. Obawiam się o czujniki i o samą felgę podczas przekładek.
Co robicie?

Offline strzmiele

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 387
Odp: RAV4 2019 - dodatkowe felgi
« Odpowiedź #1 dnia: 11-09-2019, 20:45:29 »
Ja chyba kupie ponizsze felgi - Dezent TA - maja dokladnie takie same parametry (7x18 - ET35 - 5x114.3 - 60.1 ) jak montowane seryjnie 18 i przykrecane sa nakretkami od oryginalnych kol. Do tego zimowki i sklonowane czujniki
Pozdrawiam

PS. Nie mam polskich znakow na klawiaturze
Toyota RAV 4 Hybrid (5.gen - XA5)
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/1070196.html

Offline slawek_

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: RAV4 2019 - dodatkowe felgi
« Odpowiedź #2 dnia: 11-09-2019, 20:47:17 »
Sklonowane czujniki?

Wolałbym oryginalne ale jakoś nie porywają wyglądem.

Offline animuss

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 500
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: RAV4 2019 - dodatkowe felgi
« Odpowiedź #3 dnia: 11-09-2019, 22:32:02 »
Są dwie opcje, ja mam drugie koła zimowe, z nieklonowanymi czujnikami, które są też
 wpisane w pamięci, przełożenie kosztuje 2 x w roku 80 zł.
Kupując oddzielnie felgi, czujniki i opony wychodzi drogo.

Jak ma być tanio, to kupuje się opony    Michelin CrossClimate   , Goodyear Vector 4Seasons, albo Nokian Weatherproof   i śmigasz cały sezon.
A te co masz wystawiasz na aukcję.

Offline yahu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: RAV4 2019 - dodatkowe felgi
« Odpowiedź #4 dnia: 12-09-2019, 20:08:44 »
Jak jest tymi oponami wielosezonowymi.Mam jakieś mieszane odczucia co do ich skuteczności. Kiedys ktoś mówił "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"..tak mi sie jakos skojarzyło.
Teraz pewnie sytuacja jest inna z tymi oponami.Moze ktoś ma jakąś teorie które lepsze?

Offline MS

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: RAV4 2019 - dodatkowe felgi
« Odpowiedź #5 dnia: 12-09-2019, 21:48:31 »
Ja chyba kupie ponizsze felgi - Dezent TA - maja dokladnie takie same parametry (7x18 - ET35 - 5x114.3 - 60.1 ) jak montowane seryjnie 18 i przykrecane sa nakretkami od oryginalnych kol. Do tego zimowki i sklonowane czujniki

A czy naprawdę warto tak rygorystycznie przestrzegać tych wymiarów? Wydaje mi się, że spokojnie można zdecydować się na odchylenia w zakresie ET i średnicy otworu centralnego. Wybór modeli felg znacznie się powiększa.

Też mam zamiar kupić komplet kół zimowych (opony + felgi + czujniki) i jestem w trakcie poszukiwać. Co do opon, to w swojej Mazdzie miałem GoodYear UltraGrip i bardzo sobie chwaliłem - teraz chyba też kupię ten model.

Offline strzmiele

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 387
Odp: RAV4 2019 - dodatkowe felgi
« Odpowiedź #6 dnia: 12-09-2019, 23:01:04 »
A czy naprawdę warto tak rygorystycznie przestrzegać tych wymiarów? Wydaje mi się, że spokojnie można zdecydować się na odchylenia w zakresie ET i średnicy otworu centralnego. Wybór modeli felg znacznie się powiększa.
Otwor centralny nie ma nic do rzeczy - po to sa pierscienie centrujace aby felge "centralnie" przykrecic - Natomiast ET i rozmiar felgi sa np. w niemieckim dowodzie i jesli ma sie zalozone inne to trzeba miec ze soba papeirek tzw. ABE ? Allgemeine Betriebserlaubnis - czyli dopuszczenie do uzytku dla modelu danego samochodu - producent felg ma takie papiery....
Pozdrawiam

PS. Nie mam polskich znakow na klawiaturze
Toyota RAV 4 Hybrid (5.gen - XA5)
http://www.spritmonitor.de/de/detailansicht/1070196.html

Arst

  • Gość
Odp: RAV4 2019 - dodatkowe felgi
« Odpowiedź #7 dnia: 13-09-2019, 13:54:12 »
Natomiast ET i rozmiar felgi sa np. w niemieckim dowodzie i jesli ma sie zalozone inne to trzeba miec ze soba papeirek tzw. ABE ? Allgemeine Betriebserlaubnis - czyli dopuszczenie do uzytku dla modelu danego samochodu - producent felg ma takie papiery....
Z kolei w Polsce grunt, aby koło nie wystawało poza obrys karoserii - bo jak będzie wystawać poza błotnik (w rzucie pionowym), to policjant przy kontroli ma podstawę do zabrania dowodu.

Poza tym dochodzi kwestia homologacji - dokładny rozmiar kół i parametry felg dopuszczonych dla danego modelu są wpisane na karcie homologacji. Jeśli zakładamy inne felgi, to musimy się liczyć z tym, że np. przy kolizji niektóre ubezpieczalnie odmawiają wypłaty odszkodowania traktując to jako niedozwoloną modyfikację pojazdu.

Jak jest tymi oponami wielosezonowymi.Mam jakieś mieszane odczucia co do ich skuteczności. Kiedys ktoś mówił "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"..tak mi sie jakos skojarzyło.
Teraz pewnie sytuacja jest inna z tymi oponami.Moze ktoś ma jakąś teorie które lepsze?
Zacznijmny od tego, że opony zimowe mają za zadanie zwiększać przyczepność na śniegu i błocie pośniegowym. Na suchym, czy nawet mokrym asfalcie, nawet przy niskiej temperaturze (no chyba, że mówimy o mrozach -25st.C) porządna opona letnia ZAWSZE będzie miała lepszą przyczepność i krótszą drogę hamowania (chyba, że to Bridgestone - bardziej "plastikowych" opon w klasie premium chyba nie ma) z racji braku lamelek i większej powierzchni styku z podłożem.
Dlatego, opony zimowe mają sens, gdy dużo jeździmy poza miastem, mieszkamy w górach, lub po prostu lubimy wypady w góry zimą.

Natomiast, jeśli ktoś jeździ głównie po mieście, gdzie ulice są regularnie odśnieżane, to nie zauważy żadnej różnicy pomiędzy oponą zimową a wielosezonową. Przerabiałem to na 2 poprzednich samochodach i przy obecnych zimach opony wielosezonowe w zupełności mi wystarczają - co więcej: nawet na śniegu ostatnio wielosezonówki Vredestein Quatrac o wiele lepiej mi się "kleiły" w Fiacie GP, niż poprzednie Continentale zimowe.
No chyba, że ktoś z kolei dużo jeździ latem w ciepłe rejony (np. do Chorwacji) - wtedy wielosezonówki giną w oczach.
« Ostatnia zmiana: 13-09-2019, 13:58:37 wysłana przez Arst »

Offline pafcio01

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: RAV4 2019 - dodatkowe felgi
« Odpowiedź #8 dnia: 16-09-2019, 14:34:40 »
Ma ktoś może dostęp do oryginalnych o numerze katalogowym PW457-42001-MB?

Offline pafcio01

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: RAV4 2019 - dodatkowe felgi
« Odpowiedź #9 dnia: 24-09-2019, 16:09:42 »
Albo zamierza zakupić opony zimowe?
Bo Z informacji jaką uzyskałem felgi akcesoryjne sprzedawane są wyłącznie w komplecie a ja poszukuje drugiego kompletu felg i tak sobie pomyślałem że gdyby ktoś chciał tylko opony to moglibyśmy się jakoś dogadać ;)

Offline pafcio01

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: RAV4 2019 - dodatkowe felgi
« Odpowiedź #10 dnia: 24-09-2019, 16:13:51 »
A i na oponeo można już przymierzać felgi do Ravki ;)

Offline dejwid_sw

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: RAV4 2019 - dodatkowe felgi
« Odpowiedź #11 dnia: 24-09-2019, 17:31:48 »
A jak bym chciał zamówić kompletne koła zimowe nie w Toyocie, to muszę jechać z tym do ASO, żeby zrobili przekładkę?
Muszą jakoś zaprogramować te czujniki? Czy rozmiar felg zimowych i letnich musi się zgadzać? Jak mam 18 letnie to zimowe też muszą być na 18?
I czym jak bym kupował na wymienionym wyżej 'oponeo' opony + felgi też tam zamawiać czujniki ciśnienia, czy to niech mi w serwisie opon/ASO dobiorą?

Offline MS

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: RAV4 2019 - dodatkowe felgi
« Odpowiedź #12 dnia: 24-09-2019, 18:54:40 »
Jak mam 18 letnie to zimowe też muszą być na 18?

Nie, nie muszą. Spokojnie możesz używać 17 lub 18. Ja przymierzam się do zakupu kompletu 17' na Oponeo.
Zresztą masz tam konfigurator, który dopasowuje opony i felgi do auta.
Jeśli 18 to opony 225/60 R18, a jeśli 17 to 225/65 R17 (czyli musi być nieco wyższy profil, żeby zrównoważyć mniejszą felgę).

Co do felg to oczywiście poza szerokością i typem mocowania dobrze zwrócić uwagę na parametr "ET" - który powinien być możliwie najbliższy oryginałowi (35 mm) - ja przymierzam się do Momo Revenge 7,0x17 - ET40,00

Muszą jakoś zaprogramować te czujniki?

Możesz kupić zamiennik, który jest już zaprogramowany pod dany model (160 zł sztuka), wtedy podejrzewam że można zainicjalizować czujniki samodzielnie w środkowym menu samochodu. Pewności nie mam, bo dopiero zamierzam kupić te zamienniki.

Z tego co zdążyłem się zorientować nie ma czujników na oponeo. Ja znalazłem te czujniki na Felgeo.pl - czy będą coś warte? Nie wiem, mam nadzieję że tak.

Offline dejwid_sw

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: RAV4 2019 - dodatkowe felgi
« Odpowiedź #13 dnia: 24-09-2019, 19:23:21 »
Momo Revenge 7,0x17 - ET40,00
Ładne :) czarne czy jasne?

Offline MS

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: RAV4 2019 - dodatkowe felgi
« Odpowiedź #14 dnia: 24-09-2019, 20:37:40 »
Momo Revenge 7,0x17 - ET40,00
Ładne :) czarne czy jasne?
Jak na zimę to czarne :) Do czarnego auta będą pasować :)


 

Beesafe.pl