Częsci samochodowe w iParts.pl

Autor Wątek: Konserwacja podwozia  (Przeczytany 338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michal.adm

• Toyot Leżący
  • *
Konserwacja podwozia
« dnia: 11-09-2019, 21:21:00 »
Heya,

Przymierzam sie do konserwacji antykorozyjnej podwozia w corolli e16 z 2017 roku. Z rzeczy jakie poczytalem widze ze sa 2 szkoly na ten temat: albo 3 godziny psikania jakims mazidlem typu krown t-40 (robia to w Pn), albo jazda do fachowca - zdjecie zderzakow, plastikow, suszenie, nalozenie, i znow suszenie auta - tutaj akurat znalazlem dobre opinie o warsztacie pod Pn (http://www.alpida.net/ w Luboniu) - to nie zadna reklama - sam chetnie poslucham jak ktos mial z nimi stycznosc.

Bardziej zastanawiam sie:
1) Czy traci sie gwarancje fabryczna (3 letnia) w Toyocie, jak chlopacy zgodnie z zapowiedzia zdejma zderzaki i plastiki nadkoli aby dojsc do "metalu"? Pytalem w ASO Bonkowscy...ale odpowiedz byla...."nie, raczej nie"... wiec ze slowem "raczej" nie wzbudzili we mnie poczucia ufnosci... mial ktos jakies doswiadczenie w tym?

2) Czy znawcy tematu sa w stanie sie wypowiedziec czy zrobienie tego teraz (mam termin na koniec Wrzesnia) moze wplynac negatywnie na samo podwozie? Mam na mysli ze juz pozno na taka operacje...wilgotno...zimno itd, podejrzewam ze nie wysusza sie porzadnie auta po mycia do takiego zabiegu. Moze to wlasnie sprowadzic ruda na auto? Czy po prostu w najgorszej opcji powloka woskowa i bitumit nie spelnia do konca swojej opcji? Pytam z uwagi na fakt czy nie zaszkodze bardziej.

Ogromne dzieki wszystkim za wszelkie porady jak i wczesniejsza pomoc (juz nie pierwszy raz;))

Offline czp

• Toyot Chodzacy
  • Corolla Prestige 11/2017 manual 1.6 132 KM
    • moja strona
Odp: Konserwacja podwozia
« Odpowiedź #1 dnia: 11-09-2019, 21:56:55 »
Też się długo zastanawiałem nad konserwacją  i ją zrobiłem, zwłaszcza, że ASO twierdziło, że tu nie ma mowy o utracie żadnej gwarancji.

Zdecydowałem się na konserwację w Żorach https://konserwacjapojazdow.slask.pl/ z tzw. elementami wygłuszenia.  Poniżej moja zdjęciowa relacja:  Trzeba się z szefem zakładu umówić i do niego podjechać na oględziny - on auto oceni i powie co i jak i ile jaka opcja będzie kosztowała. Konserwacja trwała niecałe dwa tygodnie.  Za około 10 lat ktoś zajrzy pod moją Corollkę i stwierdzi czy przyniosło to oczekiwane rezultaty.

Fotki z realizacji :  http://czp.pl/toyota/konserwacja/

Spalanie - Motostat.pl

Offline Dario176

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: 12-09-2019, 06:12:02 »
Zamiast pytać na forum napisz maila do Toyota Motor Poland z zapytaniem, jeśli dostaniesz oficjalną odpowiedź że nie tracisz gwarancji to w razie "W" masz podkładkę.

Offline czp

• Toyot Chodzacy
    • moja strona
« Odpowiedź #3 dnia: 12-09-2019, 08:23:25 »
Dla mnie było jasne, że trzeba zakonserwować bo auto będzie dłużej w mojej rodzinie (lista chętnych jest).

Na oględzinach w Żorach w firmie Tomeckiego - szef podniósł auto do góry na podnośniku i zaprosił mnie na oględziny. No i okazało się, że ogólnie było ok poza tym, że elementy zawieszenia już zaczynały rdzewieć ( w rocznym aucie)   i to przesądziło o tym, że zdecydowałem się na konserwację.

Z drugiej strony jak ktoś planuje użytkować nowe zakupione autko tylko przez 5 lat to w sumie bez sensu jest go konserwować, bo przez te 5 lat faktycznie, że trochę zardzewieje ale się przecież nie rozleci to konserwację zrobi następny właściciel auta bo będzie musiał.

Tu na forum pełno jest zdjęć rdzewiejących paro, letnich Toyotek tak więc wiadomo, że zabezpieczenie antykorozyjne naszych autek jest po prostu kiepskie.

Faktycznie nie pisałem w sprawie konserwacji i jej wpływu na gwarancję do Toyoty a jedynie oparłem się na zdaniu ASO, że konserwacja nie ma wpływu na gwarancję no wiadomo poza przypadkami, że ktoś coś urwie czy zniszczy to wiadomo, że stracił gwarancje na te elementy.

Co do mycia i suszenia to ta firma w Żorach ma takie wielkie dmuchawy (nagrzewnice), którymi suszy umyte podwozia i wszystko mają w zamkniętych halach (pomieszczeniach) tak, że wilgoć tam chyba nie przeszkadza. Poza tym robią konserwację wielu nowych aut które od dealera przyjeżdżają do nich na lawetach najpierw  na konserwację zanim się pobrudzą ( głównie nowe Mazdy)  no i dlatego wybrałem tą firmę. Zresztą innej godnej na śląsku nie znalazłem.

Na wiosnę mam gwarancyjny darmowy (dwudniowy) przegląd konserwacji to też z ciekawości spojrzę na podwozie a zwłaszcza zawieszenie jak po roku się trzyma.

:)

Spalanie - Motostat.pl

Offline michal.adm

• Toyot Leżący
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: 12-09-2019, 17:23:27 »
@Dario176 w sumie calkowita racja, dzieki! Tak powininiem zrobic od poczatku

@czp Mam tez juz potwierdzone ze nie wplywa to na gware. Jednak wciaz mam nieco watpliwosci czy koncowka Wrzesnia jest dobrym momentem na to - po prostu nie wiem czy nie za pozno sie za biore:///.

Pod Poznaniem, biora auto na 4 dni, wiec nijak ma sie to do Twoich 2 tygodni:))) - zwlaszcza ze patrzylem na foto jakie masz - kurcze musze przyznac ze porzadnie wszystko jest udokumentowane krok po kroku - nic tylko duzy szacun!:)

O temacie mysle z uwagi na fakt, ze nie planuje sprzedac samochodu przez dlugi czas, takze w moim wlasnym biznesie jest aby pojezdzil jak najdluzej blacha wytrzyma;)

Offline grzeto

• Toyot Leżący
  • *
  • AURIS II 2018 HB, HSD
« Odpowiedź #5 dnia: 15-09-2019, 14:35:29 »
Też się przymierzam do konserwacji.
Drążyłem trochę temat jak się to ma do gwarancji. Dzwoniłem tu i tak, odpowiedzi były różne. Zrobiłem więc właśnie tak:
Zamiast pytać na forum napisz maila do Toyota Motor Poland z zapytaniem, jeśli dostaniesz oficjalną odpowiedź że nie tracisz gwarancji to w razie "W" masz podkładkę.
- poprosiłem o odpowiedź - i zadzwonił do mnie dealer, z którym rozmawiałem parę dni wcześniej, i nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi.
Ale zaproponował wykonanie konserwacji u siebie po wakacjach. Nie wiem, na ile gruntowna to ma być konserwacja... W każdym razie gwarancja ma być zachowana.

Pytanie do czp:
Zdecydowałem się na konserwację w Żorach
- ile to kosztowało?
Wygląda niezwykle porządnie.

Offline czp

• Toyot Chodzacy
    • moja strona
« Odpowiedź #6 dnia: 15-09-2019, 16:37:30 »
Trzeba umówić się z szefem firmy i pojechać na oględziny podwozia. Wszystko razem z Tobą obejrzy i  oceni i w zależności od stanu podwozia jak i tego  czego będziesz też oczekiwał taka będzie cena usługi.

Z tego co się zorientowałem to ceny za kompletna usługę wahają się od 2,5 gdzieś do 4,5 tyś zł. Ja robiłem to z warstwami wygłuszenia to kosztowało 4,5.   
Spalanie - Motostat.pl

Toyota Klub

« Odpowiedź #6 dnia: 15-09-2019, 16:37:30 »