Autor Wątek: Czujnik nie zapiętych pasów w oparciu Verso 1.8 2014r.  (Przeczytany 1509 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grosiu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Witam.
Od pewnego czasu podczas jazdy pomimo zapiętych pasów po chwili jazdy zapala się kontrolka nie zapiętych pasów i piszczy. Pomaga pochylenie się do przodu żeby plecy nie miały kontaktu z oparciem. Po oparciu pleców o oparcie po chwili znowu zaczyna piszczeć i sygnalizować nie zapiętych pasów.
Bardzo prosiłbym w pomocy usunięcia "upierdliwej" usterki.

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Czujnik nie zapiętych pasów w oparciu Verso 1.8 2014r.
« Odpowiedź #1 dnia: 07-10-2019, 10:39:47 »
Wiele wskazuje na to, że nie chodzi tyle o fakt (nie)opierania się plecami, tylko o to że jak przestaniesz się opierać, to za przeproszeniem mocniej siedzisz p.pą i zmienia się nie tylko nacisk ale też kąt nacisku na siedzisku.
Ja bym szedł w kierunku czujnika nacisku w siedzisku. Ale może mechu przyjdzie, to Ci powie w szczegółach.  :-)

Offline grosiu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czujnik nie zapiętych pasów w oparciu Verso 1.8 2014r.
« Odpowiedź #2 dnia: 07-10-2019, 14:45:43 »
A czujnik nie zapiętych pasów poza siedziskiem znajduje się jeszcze w oparciu?

Offline Horus

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2837
Odp: Czujnik nie zapiętych pasów w oparciu Verso 1.8 2014r.
« Odpowiedź #3 dnia: 07-10-2019, 14:59:08 »
Nie wydaje mi się: w końcu możesz siedzieć opierając się o łokieć, mało lub delikatnie dotykając oparcia. Z siedziskiem tak się nie da zrobić. :)

Offline Mireks

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czujnik nie zapiętych pasów w oparciu Verso 1.8 2014r.
« Odpowiedź #4 dnia: 07-10-2019, 20:21:27 »
Powiem tak ...wyłączenie nie zapiętych pasów na fotelu pasażera kosztowało mnie stówkę  w serwisie..niepotrzebnie. W fotelu pod p...pą  jest mikrowyłącznik .jeśli jest pobudzony   i jednocześnie jest nie zapięty  pas ...wtedy  kwiczy ..wiem bo wiozłem  psa na przednim , proponuję  pochylić  się pod  fotel  i poszukać  złącza ...  mosteczek?  dla elektryków

Offline grosiu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czujnik nie zapiętych pasów w oparciu Verso 1.8 2014r.
« Odpowiedź #5 dnia: 07-10-2019, 21:05:37 »
Witam.
Ma może ktoś zdjęcie tego mikroprzełącznika i gdzie się znajduje?

Offline grosiu

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czujnik nie zapiętych pasów w oparciu Verso 1.8 2014r.
« Odpowiedź #6 dnia: 10-10-2019, 11:13:42 »
Zrobiłem zdjęci tych złączy pod fotelem i za siedzeniem. Ponumerowałem te złącza jakby ktoś mógł mi napisać które złącza od czego są.
I jeszcze raz moja prośba gdzie dokładnie ten czujnik nacisku na siedzeniu sie znajduje i jak wygląda.






 

Beesafe.pl