Autor Wątek: Gdzie serwisować hybrydową RAV-kę po skończeniu gwarancji? (Śląsk)  (Przeczytany 1456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomac

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
Witam,
Niedługo kończy mi się gwarancja na auto. Mam możliwość płatnego przedłużenia gwarancji, ale chyba się na to nie zdecyduję. Natomiast się zastanawiam, czy po skończeniu gwarancji na przeglądy i serwisy dalej jeździć do ASO, czy poszukać jakiegoś niezależnego warsztatu. Ktoś mi kiedyś powiedział, że ASO nie musi się starać o dobrych mechaników, bo i tak mają zagwarantowanych klientów, a nieautoryzowany serwis musi się starać bardziej, bo niezadowoleni klienci już nie wrócą i będą robić antyreklamę. Coś w tym jest, ale nie wiem, czy hybrydy są już na tyle znane niezależnym mechanikom, że nie będą dla nich nieznaną egzotyką. Stąd moje pytanie: Czy przy hybrydach nieautoryzowane warsztaty sobie radzą, czy też bezpieczniejszym wyborem będzie ASO? I czy serwisowanie auta w nieautoryzowanym warsztacie nie naruszy 10-letniej gwarancji na akumulator trakcyjny? A może znacie jakieś godne polecenia warsztaty w okolicach Bytomia?

Offline alk80

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 258
AMO SERWIS Katowice ul Dobrego urobku 1 - warsztat który specjalizuje się w Toyocie i Lexusie

PM Car Service Bytom ul Graniczna - właściciel warsztatu to były pracownik aso toyoty

Offline Piotrek21

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 121
A może ktoś coś polecić w okolicach Tarnowa?

Offline tomac

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 33
AMO SERWIS Katowice, PM Car Service Bytom
Dzięki za podpowiedzi. Do warsztatu z Bytomia mi najbliżej, chociaż Katowice też mogą być. Czy któryś z tych warsztatów mógłbyś polecić bardziej od drugiego, czy też nie ma wyraźnych przesłanek dla wyboru któregoś z nich?

Offline alk80

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 258
do Katowic dzwoniłem w sprawie wymiany oleju w automatycznej skrzyni biegów, szef zabił mnie samą ceną za filtr w skrzyni - 480 zł, gdzie w USA filtr na pierwszy montaż kosztuje ok 18 dolarów,
 z pytaniem o niepokojące objawy pracy silnika odniosłem wrażenie że chce mnie zbyć mówiąc - panie w tych silnikach nic się nie dzieje,
ale mój gazownik bardzo go poleca, znajomy serwisuje tam Lexusa w hybrydzie i sobie go chwali,
natomiast w Bytomiu byłem osobiście,  rozmawiając z właścicielem miałem rzeczywiście wrażenie że ma dużą wiedzę i doświadczenie, zna ich słabe punkty itd,
sam mam bardzo blisko do PM Car i w razie potrzeby na pewno tam pojadę

Offline bielec

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 61
A w Łodzi ktoś poleci?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka



 

Beesafe.pl