Autor Wątek: CZY W E10 Z KLIMATYZACJA JEST FILTR PRZECIWPYŁKOWY???  (Przeczytany 8269 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KubaZ

  • Gość
Witam,
nie mogęznaleść filtra kabinowego w mojej e10 - nie ma go za schowkiem jak w Yarisie.
Może nie ma go wcale :-)
Będęwdzięczny również za poradęjak dobrać siędo parownika - wentylatora
bo chciałem go zaspreyowac preparatem do czyszczenia.

thx i pozdrawiam
Kuba
« Ostatnia zmiana: 07-11-2008, 22:30:34 wysłana przez Janmor »

Pigletto

  • Gość
CZY W E10 Z KLIMATYZACJA JEST FILTR PRZECIWPY£KOWY???
« Odpowiedź #1 dnia: 02-06-2005, 12:14:34 »
U siebie nigdy nie szukałem ale z tego co słyszałem to w E10 nie ma takiego filtra... Co do parownika itd. to niestety nie wiem. Chyba zlecęczyszczenie warsztatowi który sięw klimatyzacji specjalizuje.

KubaZ

  • Gość
CZY W E10 Z KLIMATYZACJA JEST FILTR PRZECIWPY£KOWY???
« Odpowiedź #2 dnia: 02-06-2005, 13:43:54 »
Dzieki za info
chciałem sobie psiknąć - bo robi sięto dosyć łatwo - jezeli dostęp jest znany. Widziałem taki schemat dla opla.

Co do filtra to dzwoniłem do serwisu i chcieli mi sprzedać za 120 pln na zamówienie
więć kurcze chyba jest??:-)

pzdr
Kuba

Pigletto

  • Gość
CZY W E10 Z KLIMATYZACJA JEST FILTR PRZECIWPY£KOWY???
« Odpowiedź #3 dnia: 02-06-2005, 15:46:52 »
Cytat: KubaZ
Dzieki za info
chciałem sobie psiknąć - bo robi sięto dosyć łatwo - jezeli dostęp jest znany. Widziałem taki schemat dla opla.

Co do filtra to dzwoniłem do serwisu i chcieli mi sprzedać za 120 pln na zamówienie
więć kurcze chyba jest??:-)

No to ciekawe... jak dojdziesz, że jest i gdzie jest to daj znać. Widziałem kilka wątków na różnych forach na ten temat i zawsze kończyło sięstwierdzeniem że nie ma w E10 tego filtra... :) Zresztą jakby był to chyba by nie sypało do środka różnymi śmieciami z zewnątrz, a niestety u mnie siętakie coś zdarza, rzadko bo rzadko ale jednak...

Jeśli chodzi o samodzielne odkażanie klimy to to chyba jest tak że wpsikuje sięten środek do rurki, którą wycieka na zewnątrz woda (o ile dobrze wyczytałem na stronie do której link wrzuciłem poniżej to to właśnie leci z parownika).

W mojej rollce woda wycieka z czegoś umiejscowionego w komorze silnika po stronie pasażera, z tyłu (czyli bliżej ściany grodziowej). Najlepiej to zlokalizować jak będzie ciekło (ja dokładnie nigdy nie patrzyłem skad to cieknie).

Na tym schemacie do Opla o którym piszesz to jak to wygląda?? Może bym zaoszczędził na serwisie i sam sobie to zrobił jeśli to będzie proste i skuteczne... Jakiego środka chcesz użyć do odkażenia?? Znalazłem takie coś: http://www.e-citroen.com.pl/catalog/product_info.php?products_id=174...

tu ciekawa strona z opisem działania klimatyzacji: http://www.kulej.peugeot.com.pl/poradnik_klimatyzacja.php#r4

KubaZ

  • Gość
CZY W E10 Z KLIMATYZACJA JEST FILTR PRZECIWPY£KOWY???
« Odpowiedź #4 dnia: 02-06-2005, 22:26:41 »
Witka ponownie.
Nie moge dotrzeć to tego linka oplu - czyszczenie klimy. Ale musze Cie zmartwić bo tam wpuszczali ten spray bezposrednio na parownik do ktorego docierało sięod podszybia a nie przez rurke.

Ja dziś rozebrałem schowek i dotarłem do wentylatora, obok był chyba parownik,
ale nie znalazłem filtra klimy :-(

Raczej daruje sobie samowolke bo przeczytałem że psikając w nieodpowiednie miejsca można pogorszyć smród i grzyba:-)

Dam klime do czyszczenia i przejrzenia fachmanom.

pozdr
Kuba


 

Beesafe.pl