Autor Wątek: Japońska czy ta z Wielkiej Brytanii??  (Przeczytany 28871 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krzysiek501

  • Gość
Japońska czy ta z Wielkiej Brytanii??
« dnia: 04-06-2005, 10:59:15 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie...Znalaz�³em si�ª tutaj,gdy�¿ planuje zakup nowej Toyotki Corolli 1,6 VVt-i w wersji luna,5-d, dlatego mam kilka pyta�¹ zwi�¹zanych z wyborem.Po pierwsze chcia�³bym pozna�Œ zdanie u�¿ytkownik�³w na temat toyoty z Japonii i tej z Wielkiej Brytanii (narazie zam�³wi�³em ta brytyjsk�¹, bo tapicerka jasna mi sie bardziej podoba:)).Po drugie jak sie sprawuje Toyota, wszedzie m�³wni�¹, �¿e jest to auto marzenie,dlatego dla pewno�œci pytam, czt to aby nie jest mit:), po trzecie, z czym najcze�œciej wyst�ªpuj�¹ problemy w corollach i na co mam zwraca�Œ szczeg�³ln�¹ uwage??... Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 29-06-2006, 21:54:02 wysłana przez Pigletto »

Offline YogiBabo

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1416
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: E18_Prestige_MS
Japoùska czy ta z Wielkiej Brytanii??
« Odpowiedź #1 dnia: 04-06-2005, 13:45:10 »
Witaj, może zanim zaczniesz pytać poczytaj to forum, znajdziesz tu odpowiedzi na większość swoich pytań :D  :)
E18_Prestige_MultidriveS

Pigletto

  • Gość
Japoùska czy ta z Wielkiej Brytanii??
« Odpowiedź #2 dnia: 04-06-2005, 13:53:39 »
Zapraszam zwłaszcza do FAQ - wczoraj nawet dopisałem kilka wątków odnośnie kupna Corolli. Jakby czegoś nie było to oczywiście pytaj.

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Japoùska czy ta z Wielkiej Brytanii??
« Odpowiedź #3 dnia: 04-06-2005, 14:12:38 »
Cytat: krzysiek501
wszedzie mównią, że jest to auto marzenie,dlatego dla pewności pytam, czt to aby nie jest mit:),


 Autko marzenie to jest zgadza sie ale tylko wersje wyprodukowane w Japonii (win zaczyna sie od JT)
 O samochodach prod. GB i Tureckiej nie slyszalem dobrego zdania ale za to slyszalem narzekania   :-DD  
zreszta poczytaj forum to jak i stare forum na motonews albo corollaclub jest tego wiele na ten temat :-)
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

krzysiek501

  • Gość
Japoùska czy ta z Wielkiej Brytanii??
« Odpowiedź #4 dnia: 04-06-2005, 16:08:13 »
Jakoś nie mogęznaleść jasno brzmiącej odpowiedzi na pytanie japońska czy z GB?? Czy jak wezmętą z GB oznacza to wieczny kłopot?? Właśnie sprzedałem Fiata Stilo do którego słowa "wieczny kłopot" pasują jak chyba do żadnego innego, więc biorąc Toyote chcem tego uniknąć. Prosze o wypowiedzi na ten temat....

wiwo

  • Gość
Japoùska czy ta z Wielkiej Brytanii??
« Odpowiedź #5 dnia: 04-06-2005, 16:20:15 »
Mam Corolle (2003) - kombiaka z Turcji i jest to super autko właśnie jak marzenie więc Krzysiek traktuj z przymrużeniem oka   te pierdoły o upadającej jakości Toyoty szczególnie tej "europejskiej".  Oczywiście nie ma aut bezawaryjnych i wszystko moze sięzepsuć (nawet Toyota) no ale po coś masz trzy lata gwarancji. Zresztą poczytaj forum i zobacz na co najczęściej ludzie narzekają - na porysowaną szybkę, jakąś szpare, zaparowany reflektor, że coś tam czasami zatrzeszczy itp. - same bzdety no może z wyjatkiem wadliwej partii sliników VVT-i która to usterka i tak nawet podobno po gwarancji jest usuwana. Bierz co Ci siępodoba i ciesz sie tym!!!

CarinaGTI

  • Gość
Japoùska czy ta z Wielkiej Brytanii??
« Odpowiedź #6 dnia: 04-06-2005, 16:25:03 »
tylko japońska, po jeżdżeniu Cari która z -przodu VINu miała JT1 zdecydowanie polecam wersjęjapońską!! w przypadku Carinek które miały na początku SB (czyli made in UK) było widać ciut "niedopracowania"

wiwo

  • Gość
Japoùska czy ta z Wielkiej Brytanii??
« Odpowiedź #7 dnia: 04-06-2005, 16:25:03 »
Cytat: Croom


 O samochodach prod. GB i Tureckiej nie slyszalem dobrego zdania ale za to slyszalem narzekania   :-DD  


Więc Croom uszłysz mój głos - należędo tych którzy są zafascynowani swoją turecką Corollką i mają o niej jak nalepsze zdanie  :cno

krzysiek501

  • Gość
Japoùska czy ta z Wielkiej Brytanii??
« Odpowiedź #8 dnia: 04-06-2005, 16:36:15 »
Takie usterki to nie usterki (porysowana szybka albo jakas szparka) stilo po 2,5 latach uzytkowania mialo 2 razy pekniety sforzen w mechonizmie roznicowym,wymienione amortyzatory,stabilizatory,pompe wody 2 razy,cale wspomaganie kierownicy,akumulator i tone tone innych, wiec jesli w toyce z GB beda tylko dolegac takie pierdolki biore z zamknietymi oczami:) Dzieki za wypowiedzi

gonia77

  • Gość
Japoùska czy ta z Wielkiej Brytanii??
« Odpowiedź #9 dnia: 04-06-2005, 16:57:33 »
Ja mam od stycznia toyjkęmade in GB i tak jak poprzednicy - potwierdzam, że raczej zdarzają sięsame bzdety (no może ABS mi troszkęszwankował, ale po przeglądzie i chyba drobnej ingerencji ASO jest juz ok). Poza tym - chyba mam szczęście, bo:
1. reflektory mi nie parują
2. kolumna kierownicy tez mi nie stuka
Niestety szyby sie rysują, szybki od klimy i zegarów też, no i lakier  :aduh ale ja mam czarny...
A tak poza tym to od stycznia autko zrobiło prawie 20 kkm i w zasadniczych sprawach jest SUPER
Pozdr :) i polecam

goncjusz

  • Gość
Japoùska czy ta z Wielkiej Brytanii??
« Odpowiedź #10 dnia: 04-06-2005, 19:33:25 »
Hmm nasza Rolka, wersja SOL, 1.6 3D, produkcja GB, którą mamy od kwietnia br, jest OK oprócz kilku drobnostek:
- w seryjnym radio od początku nie podświetlały sięklawisze, więc trzeba było całe radio wymienić (jeździłem kilka dni z dziurą).

- fotel pasażera kiepsko coś zaskakuje, nie zaskakuje równomiernie po obu stronach, trzeba go mocno "pieprznąć" żeby mu sięto udało, co jest lekko irytujące. Próbowali mi to w ASO naprawić, bez rezultatu, na szczęście miły Pan, kierownik tegoż ASO zaprosił mnie na ponowną wizytęi obiecał że zajmi siętą sprawą osobiście :)

- mam też jakieś dziwne odczucie, że coś jest nie tak z silnikiem, ale może ten typ tak ma i nie mam sięco przejmować: na "luzie" przy zapalonym silniku (wyłączona klima, nie ruszam kierownicą:-) można zaobserwować wahania obrotomierza - słychać to też po pracy silnika.

- kolejna sprawa - ABS - jest troszkęza czuły, lekkie nawet wdepnięcie hamulca na kostce brukowej chociażby i ABS minimalnie sięwłącza, moim zdaniem jest to ewidentna nieprawidłowość.

Co jeszcze?? Hmmm w sumie pierdółki typu trzeszczenie kokpitu czy szpara nad radiem, no i to co zostało juz powiedziane to łatwo rysująca siętablica rozdzielcza oraz szybka od zegaru.

Ciekaw jestem czy Rolki made in Japan posiadają w/w "usterki"???

P.S.

Aha przypomniało mi się, że u mnie jest jeszcze jedna szpara :) - mianowicie między klaksonem a kierownicą, z lewej strony, taka brzydka na okolo 0,5 cm. W ASO powiedzieli że nie da rady nic z tym zrobić bo tam jest poduszka itp itd...

gonia77

  • Gość
Japoùska czy ta z Wielkiej Brytanii??
« Odpowiedź #11 dnia: 04-06-2005, 19:36:11 »
Cytat: goncjusz
mam też jakieś dziwne odczucie, że coś jest nie tak z silnikiem, ale może ten typ tak ma i nie mam sięco przejmować: na "luzie" przy zapalonym silniku (wyłączona klima, nie ruszam kierownicą można zaobserwować wahania obrotomierza - słychać to też po pracy silnika.

- kolejna sprawa - ABS - jest troszkęza czuły, lekkie nawet wdepnięcie hamulca na kostce brukowej chociażby i ABS minimalnie sięwłącza, moim zdaniem jest to ewidentna nieprawidłowość.


mam dokładnie te same problemy :) też wersja 1.6 sol 3D - TEN TYP TAK MA, a co do szybek to... wielkie dzięki dla YogiBabo :modlitwa DISPLEX jest da best - rysek prawie juz nie widać  :D

goncjusz

  • Gość
Japoùska czy ta z Wielkiej Brytanii??
« Odpowiedź #12 dnia: 04-06-2005, 19:47:09 »
gonia77, a jechałaś z tym do ASO czy dałaś sobie spokój?? :) I o co chodzi z tym DISPLEX-em - bo ja nie w temacie za bardzo :)

Pozdrowienia

gonia77

  • Gość
Japoùska czy ta z Wielkiej Brytanii??
« Odpowiedź #13 dnia: 04-06-2005, 19:59:30 »
1. w ASO byłam z ABS-em i podczas przeglądu gwarancyjnego coś chyba poprawili, bo jakoś rzadziej włącza mi sięABS.
2. Co do silnika - to nawet nic nie mówiłam w ASO (może powinnam, ale jakos specjalnie mi to nie przeszkadza.
3. a co do DISPLEX-u to chyba w wątku "nowa corolla" lub "odbiór nowej corolli" (nie pamiętam dokładnie tematu) jest więcej, ale krótko - to środek do czyszczenia wyświetlaczy tel komórkowych, ale jest super jeśli chodzi o poprawianie wyglądu porysowanych szybek zegarów i klimy. Naprawdędziała  :D - w tamtym wątku masz też adres internetowy, gdzie to mozna zakupić (koszt około 20 zeta)
pozdr

p.s. a co do ASO to poczytaj moje cierpienia z szybami zrobionymi w ASO (przyciemniane szyby w dziale yaris) - dlatego chyba będęstarała sięich unikać - wolędrobne słabostki od ich roboty  :?

goncjusz

  • Gość
Japoùska czy ta z Wielkiej Brytanii??
« Odpowiedź #14 dnia: 04-06-2005, 20:04:45 »
gonia77, dziękujęza informacje :)


 

Beesafe.pl