Autor Wątek: Zardzewiałe podwozie  (Przeczytany 3927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Art75

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Zardzewiałe podwozie
« dnia: 05-03-2020, 20:36:03 »
Pacjent - Auris 2007r.. Kupiony w rodzinie kilka miesięcy temu, na szybko, bez sprawdzania, teoretycznie bez korozji i po "konserwacji" w firmie Krown w lipcu 2019. Założyłem instalację LPG podczas której zrobili zdjęcia i wtedy zobaczyłem jak wygląda od spodu. Generalnie jest źle z tyłu, z przodu nie ma tragedii. Byłem w jednej firmie robiącej antykorozję z piaskowaniem itd. za 2500zł przez tydzień, gdzie powiedzieli mi, że rdza jest wewnątrz profili zamkniętych (tylnych części podłużnic) i jest generalnie po ptokach. Oni z tym nic nie zrobią, bo nie dadzą gwarancji, że ruda nie wyjdzie. Zarzucam kilka obrazowych zdjęć lewego i prawego tyłu podwozia. Jestem w trakcie wymiany przerdzewiałej rury wlewu i po naprawie przerdzewiałego połączenia tylnego i przedniego tłumika.
Mam teraz kilka podstawowych dylematów: Naprawiać to? Czy w ogóle to możliwe i w jakich pieniądzach? Czy pozbywać się auta?





Offline Dario176

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zardzewiałe podwozie
« Odpowiedź #1 dnia: 06-03-2020, 21:35:56 »
Popraw zdjęcia,nie wyświetlają się.

Offline Art75

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zardzewiałe podwozie
« Odpowiedź #2 dnia: 07-03-2020, 09:07:03 »
Popraw zdjęcia,nie wyświetlają się.
Na moim kompie się wyświetlają, pewnie coś z udostępnianiem.
Tu jest link do albumu:
https://photos.app.goo.gl/A6y2Tn3gxsW3J7E97

Na moim kompie działa, jakby u Was nie, to napiszcie.

Offline Dario176

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zardzewiałe podwozie
« Odpowiedź #3 dnia: 08-03-2020, 20:31:36 »
Ciężki temat, żeby to dobrze zrobić należy rozebrać cały "dół" ,wypiaskowac i zobaczyć czy nie ma dziur,pospawać w razie potrzeby.Profesjonalna robota to koszt ok 3000 zł, i nie ufaj komuś kto powie że zrobi to za 1000 zł bo będzie to po łebkach.
Decyzja czy robić czy sprzedawać należy do Ciebie. Na forum jest osoba która robiła bardzo solidnie zabezpieczenie Yarisa poszukaj i dopytaj o szczegóły na pewno jest bardziej doświadczony niż ja w tym temacie.

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zardzewiałe podwozie
« Odpowiedź #4 dnia: 09-03-2020, 09:28:36 »
po "konserwacji" w firmie Krown w lipcu 2019

Ten wątek powinien być podklejony, tak aby każdy zobaczył czym skutkuje "konserwacja" wykonania masami szczelnymi bez usunięcia korozji
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline Dario176

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zardzewiałe podwozie
« Odpowiedź #5 dnia: 09-03-2020, 10:54:47 »
Przez pół roku raczej nie możliwe żeby aż tak zeżarło podwozie,więc bezpośrednią przyczyną nie mogło być tylko zakrycie rdzy środkami do zabezpieczania podwozia

Offline Art75

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zardzewiałe podwozie
« Odpowiedź #6 dnia: 09-03-2020, 14:36:28 »
Przez pół roku raczej nie możliwe żeby aż tak zeżarło podwozie,więc bezpośrednią przyczyną nie mogło być tylko zakrycie rdzy środkami do zabezpieczania podwozia
Jaki konkretnie wpływ ma tego typu konserwacja na istniejącą rdzę pewnie tu nie rozsądzimy.
Można się tylko zastanowić nad etyką i uczciwością firmy ją sprzedającą.
Klienta (najczęściej totalnie nie świadomego w temacie walki z rdzą) nie informuje się o powadze stanu auta tylko bierze się pieniążki i usypia czujność klienta, dając mu przekonanie że już spełnił obowiązek zadbania o swoje auto, na rok. Czy można zwalić winę na klienta, że się nie do edukował? Może i tak, ale idąc do lekarza wierzysz, że nie będzie leczył Ci nowotworu paracetamolem tylko przekieruje we właściwe ręce na czas. I choć mechanicy nie składają przysięgi Hipokratesa, to etyka zawodowa i biznesowa również ich obowiązuje.

Pytanie z innej beczki - jeżeli do profili wpuścili ten sam środek co na podwozie, czyli ropopochodny, to rozumiem, że żaden woskowy preparat na przyszłość nie wchodzi w rachubę. W takim razie czym konserwować profile zamknięte?
« Ostatnia zmiana: 09-03-2020, 14:44:15 wysłana przez Art75 »

Offline Art75

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zardzewiałe podwozie
« Odpowiedź #7 dnia: 13-03-2020, 22:42:14 »
A na marginesie, czy tak mniej-więcej skorodowana Toyota w tym wieku to norma?

Offline bobby_x

  • Prawie Toyot
  • Wiadomości: 3
Odp: Zardzewiałe podwozie
« Odpowiedź #8 dnia: 17-03-2020, 22:14:55 »
Czesc,

Na przykładzie swojego Yarisa 2007 powiem ze korozja podwozia to norma.
Mam rudo od 1/3 podłogi do tylnego zderzaka, wyszło na rocznym przeglądzie więc zrobiło się w ciągu 1 roku..
Na jesieni zrobilem zabezpieczenie w firmie ktora specjalizuje się w tym od ćwierć wieku
 Operacja trwala 4 dni roboczych z czego 2 dni to suszenie po myciu i nałożeniu powłoki.
w wakacje mam się zgłosić na przegląd, zobaczymy...


Pozdrawiam,
Rob

Offline Art75

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zardzewiałe podwozie
« Odpowiedź #9 dnia: 18-03-2020, 20:19:49 »
Operacja trwala 4 dni roboczych z czego 2 dni to suszenie po myciu i nałożeniu powłoki.
w wakacje mam się zgłosić na przegląd, zobaczymy...
Cześć,
Gdzie to robiłeś? Mają jakąś stronę z galerią i opisem metody?

Offline NiKnight

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Samochód:: E11, P1, XH10
Odp: Zardzewiałe podwozie
« Odpowiedź #10 dnia: 21-03-2020, 20:23:54 »
W takim razie czym konserwować profile zamknięte?

Ja do profili od wielu lat używam Tectyl ML i nie widzę by rdza gdzieś wyszła.

@Art75, jak masz możliwość i czas to sam zabezpiecz podwozie, jak robisz dla siebie to nie zamalujesz rdzy ;)


Offline Art75

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Zardzewiałe podwozie
« Odpowiedź #11 dnia: 22-03-2020, 11:42:52 »
Pewnie, że wolałbym sam to zrobić ale nie mam nawet garażu, nie mówiąc już o kanale i narzędziach typu kompresor czy pistolet do piaskowania. Wiem też, że jak jest się amatorem i robi coś po raz pierwszy, to schodzi to kilkukrotnie dłużej i zawsze coś się po drodze zrobi nie tak albo popsuje. Takie są niezmienne zasady ceny za naukę.   
W profilach chodziło mi,- co dać w profile jeżeli wcześniej wpuszczono tam środek firmy Krown http://krown.pl/pages/produkty.
Rozumiem, że on nie wypłuka się tam tak szybko jak na podwoziu, a więc nakładanie na niego innego środka chyba mija się z celem, czyli jestem skazany już na ten środek?

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zardzewiałe podwozie
« Odpowiedź #12 dnia: 22-03-2020, 15:09:40 »
Jeżeli rzeczywiście jest oleisty, nie wysycha i penetruje to nic nie musisz dawać.
Możesz co rok sprawdzić kamerą endoskopową jak wyglądają profile i ewentualnie uzupełnić tym samym środkiem
Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław


 

Beesafe.pl