Autor Wątek: Czy twoja nowa hybryda spełnia warunki emisji spalin? - Strefa Parkowania Lublin  (Przeczytany 1908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline apek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1017
Spotkała mnie śmieszna sprawa. Otóż chcąc nabyć abonament do parkowania w płatnej strefie dowiedziałem się, że mam za nowy samochód i nie spełnia on norm do przyznania mi takiego abonamentu. Gdyby był starszy to wtedy jak najbardziej byłoby dobrze. Miejscy radni mojego pięknego miasta uchwalili, że pojazd hybrydowy ma spełniać normy "emisji CO2 poniżej 100 g/km określonej w świadectwie homologacji lub świadectwie zgodności WE dla kompletnych pojazdów określonej metodą badania NEDC w warunkach miejskich dla pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy przed dniem 1 września 2018 r. oraz metodą WLTP w cyklu średnim dla pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy po dniu 1 września 2018 r.". Hybryda Toyoty (sedan) ma w tym cyklu wg WLTP 119 g/km, ale według NEDC 78 g/km. I tak oto hybryda z 2019 roku nie spełnia moich miejskich norm dla pojazdów hybrydowych <zalamka>. Pani urzędniczka powiedziała, że był ktoś z Toyoty i rozmawiał z kimś tam, ale radni uchwalili i tak ma być. Widać jednak nowe Toyoty nie są takie eko. :grin:
Toyota Corolla Sedan VII, Toyota Corolla Sedan Hybrid XII - sprzedana, RAV 4 (5th gen) Executive, AWDi, Skyview

Offline PLS

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 332
  • Płeć: Mężczyzna
To nie Toyoty nie są eko tylko norma się zmieniła. W Zielonej Górze bez problemu dostałem taką kartę do parkowania przez cały rok za złotówkę, ale niedawno radni uchwalili, że od 1 kwietnia wchodzą nowe stawki za parkowanie (jak w wielu miastach) i wszelkie ulgi dla pojazdów ekologicznych będą anulowane. Długo się tym tanim parkowaniem nie nacieszyłem.

Wysłane z OnePlus 6T przy użyciu Tapatalk


Offline apek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1017
U nas jest za darmo dla hybryd do 30 marca. Od 1 kwietnia 80 zł za miesiąc. Jednak chyba nie jest najmądrzejszym rozgraniczanie hybryd na zarejestrowane przed wrześniem 2018 i po ze względu na rodzaj testu. Powinni mierzyć wszystkich jedną miarą. Skoro dawnej nie było WLTP, to wszystkich łapać na NEDC. Ciekawe (pewnie kilka modeli jest, nie wiem) ile hybryd innych producentów łapie się na 100 g/km i mniej wg WLTP.
Toyota Corolla Sedan VII, Toyota Corolla Sedan Hybrid XII - sprzedana, RAV 4 (5th gen) Executive, AWDi, Skyview

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
Jakie eko, jak spala węglowodory?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline M.J.L.

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 117
Jakie eko, jak spala węglowodory?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
A co ma spalać? Prąd? Prąd też nie jest Eko  :-|
Corolla TS 2.0 Executive

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
Ale w danym mieście, gdzie są preferencje dla pojazdów niskoemisyjnych samochód na prąd nie zanieczyszcza powietrza. A hybryda już tak

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline M.J.L.

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 117
A ślad węglowy to co?
To jest ważniejsze niż sama emisja
Corolla TS 2.0 Executive

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 919
  • Płeć: Mężczyzna
Wątek nie jest o śladzie węglowym lecz o udogodnieniach przy parkowaniu dla posiadaczy niskoemisyjnych pojazdów w miastach.
A z hybrydy emisja jest w konkretnym mieście, a nie tam gdzie elektrownia węglowa

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline M.J.L.

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 117
Jakie eko, jak spala węglowodory?
No właśnie sam wyjechałeś poza temat ;-)

a na poważnie to niestety nasi włodarze nie dążą do obniżenia emisji, ale do mody na electro...
Ale to już inna sprawa..

Tak samo jak nie można patrzeć na kwestię ekologi tu i teraz, trzeba brać pod uwagę tu i tam, teraz i za 10 lat - taka prawda
Corolla TS 2.0 Executive

Offline amartin

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 17
W Szczecinie dostałem bilet roczny za 10 złotych na wszystkie strefy parkowania bez żadnego problemu.  Corolla TS 1.8.

Pozdrawiam :)

Offline Pawel.Kwa

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1185
W Warszawie nie ma nic

Offline laki

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 413
Mój C-HR 1.8 z 2017 załapał się na darmowe parkowanie w Legnicy, średnia emisja CO2 [g/km]: 82 - 90

Offline radmor

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 195
  • Płeć: Mężczyzna
  • Samochód:: RAV4 Hybrid AWD
Że też im się chciało bawić w takie szczegóły. W Radomiu Ecoabonament wynosi 15 zł/rok i nie trzeba nawet mieć meldunku w mieście. A jedyne co trzeba spełnić to:

Cytuj (zaznaczone)
Wymaganymi dokumentami do wydania w/w identyfikatora jest kserokopia dowodu rejestracyjnego zawierająca informację, że pojazd ten posiada napęd hybrydowy, elektryczny lub wodorowy do wglądu należy przedłożyć oryginał dowodu rejestracyjnego w przypadku gdy dowód rejestracyjny nie zawiera oznaczenia potwierdzającego powyższy rodzaj napędu należy przedłożyć inny dokument potwierdzający ,że ten właśnie pojazd posiada w/w rodzaj napędu.

Offline apek

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1017
Im więcej kombinowania tym więcej problemów. Ale za to wpływ do budżetu większy. I o to chodziło pewnie. A urzędnicy mają swój darmowy parking na tyłach urzędu.
Toyota Corolla Sedan VII, Toyota Corolla Sedan Hybrid XII - sprzedana, RAV 4 (5th gen) Executive, AWDi, Skyview


 

Beesafe.pl