Autor Wątek: E12 HB SOL 1600 Jakie jest prwdopodobieństwo wady silnika.  (Przeczytany 3452 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aszawiejko

  • Gość
Witam Przebig 76 000.2002 r. Nie bierze oleju. jakie jest prawdopodobieństwo wystąpienia wady silnika ?
Jaki jest procent aut z wadą ? Kupione w ASO i tam  robione regularne przeglądy.
pzdr
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 09:20:36 wysłana przez Janmor »

aszawiejko

  • Gość
E12 HB SOL 1600 Jakie jest prwdopodobieùstwo wady silnika.
« Odpowiedź #1 dnia: 27-06-2005, 20:09:59 »
Silnik 3 ZZZ U

Piotrrtv

  • Gość
E12 HB SOL 1600 Jakie jest prwdopodobieùstwo wady silnika.
« Odpowiedź #2 dnia: 27-06-2005, 22:19:06 »
Jeżeli do tej pory nie bierze oleju to prawdopodobnie będzie OK . W moim przypadku ( mam dokładnie ten sam model i rocznik ) zaczął brać olej od 45 tyś teraz mam przejechne 60 tyś i jestem wtrakcie próby olejowej . Pobór oleju jest dość znaczny , ale warto na bieżąco sprawdzać poziom oleju .

Pozdrawiam

Bartek72

  • Gość
E12 HB SOL 1600 Jakie jest prwdopodobieùstwo wady silnika.
« Odpowiedź #3 dnia: 28-06-2005, 07:00:31 »
Ach, ci nowi klubowicze - leniuszki jakies, czy co...  :lol:  
Szukac sie zupelnie nie chce...
Poczytaj:
http://www.forum.toyota.org.pl/viewtopic.php?t=1854
Masz tam podane numery serii najbardziej narazone na problemy.
Mam nadzieje, ze jestes w serii kolejnej i Ciebie to nie bedzie dotyczylo.

bigman

  • Gość
E12 HB SOL 1600 Jakie jest prwdopodobieùstwo wady silnika.
« Odpowiedź #4 dnia: 28-06-2005, 12:26:09 »
Cytat: Piotrrtv
Pobór oleju jest dość znaczny , ale warto na bieżąco sprawdzać poziom oleju .
co to znaczy "dość znaczny" ja mam obecnie 37kkm (1.6 2002) i na ostatnie 7kkm zużył mi 1cm oleju (na bagnecie) to dużo czy mało?

tunix

  • Gość
E12 HB SOL 1600 Jakie jest prwdopodobieùstwo wady silnika.
« Odpowiedź #5 dnia: 28-06-2005, 17:29:26 »
IMHO to sporo. Dwie 1.6 w rodzinie nie biorą nic. Jedna 46 tys., druga prawie 60 tys. przebiegu.

tx

bigman

  • Gość
E12 HB SOL 1600 Jakie jest prwdopodobieùstwo wady silnika.
« Odpowiedź #6 dnia: 28-06-2005, 17:41:35 »
Cytat: tunix
IMHO to sporo.
niekoniecznie w silnikach toyoty odległość na bagnecie to niewielka objętość oleju - gdy w yarisie przelali mi o 0,5cm na bagnecie to wystarczyło odciągnąć strzykawką pół ok. 0,5cm (wys) oleju aby było na max

Piotrrtv

  • Gość
E12 HB SOL 1600 Jakie jest prwdopodobieùstwo wady silnika.
« Odpowiedź #7 dnia: 28-06-2005, 19:37:40 »
Bigman napisał a może Warp :

ja mam obecnie 37kkm (1.6 2002) i na ostatnie 7kkm zużył mi 1cm oleju (na bagnecie) to dużo czy mało?

Taki pobór oleju to pryszcz u mnie jest to około 3,5 litra na 10 tyś , chyba wystarczy żeby poderwać  zaufanie nawet do najlepszej marki jednak mam nadzieje , że serwis TOYOTY wszystko załatwi . Może uważasz , że takie zużycie oleju to nic to Ci powiem miałem kilka samochodów ( fiat , ford , łada , skoda ... ) i żadne z wymienionych nie brało tyle oleju co toyota , może poza skodą . Jest to moja pierwsza toyota i to auto mi odpowiada pod każdym względam tylko jak sie zachwycać jeżeli , ktoś ci mówi mam fiata przebieg 180 tyś i nie bierze oleju . No to mówięmam cudo toyotęprzebieg 60 tyś i pije olej jak smok i co usłyszętylko śmiech .

bigman

  • Gość
E12 HB SOL 1600 Jakie jest prwdopodobieùstwo wady silnika.
« Odpowiedź #8 dnia: 28-06-2005, 21:53:07 »
Cytat: Piotrrtv
Taki pobór oleju to pryszcz u mnie jest to około 3,5 litra na 10 tyś , chyba wystarczy żeby poderwać  zaufanie nawet do najlepszej marki jednak mam nadzieje , że serwis TOYOTY wszystko załatw.
z tego co słyszałem to nie robią problemów pod warunkiem regularnego serwisowania w aso



Cytat: Piotrrtv
Może uważasz , że takie zużycie oleju to nic
wręcz przeciwnie - yaris, którego naprawdęmocno katowałem i nadal nie zawsze oszczędzam, jeździ na bardzo rzadkim slx i oleju nie bierze

natomiast corolla, którą na codzień powozi żona (a jeździ bardzo rozsądnie) bardzo mnie rozczarowała - wogóle mój egzemplarz corolli nie jest chyba do końca udany o czym wielokrotnie pisałem na forum AŚ i tutaj (amorki, uszczelnienie miski olejowej)

Piotrrtv

  • Gość
E12 HB SOL 1600 Jakie jest prwdopodobieùstwo wady silnika.
« Odpowiedź #9 dnia: 29-06-2005, 21:53:45 »
Widzę, że Twoja corolla miała pewne niedomagania natomiast mój egzemplarz poza wada opisaną powyżej
nie zaskakiwał niczy niemiłym . Jedyną wadą jaką mogęwytknąć to głośny powyrzej 120 km/h oraz trzeszcząca półka tylna  .
Plusy to dobre wyposażenie , dynamiczny silnik , dobre trzymanie boczne foteli , przyjemne dodatki wersji sol ( taką mam ) , umiarkowane zużycie paliwa przy rozsądnej jeżdzie jedyną wade , którą bym poprawił to uciekający tył przy szybko pokonywanych ostrych zakrętach . Jestem wsciekły bo wybitnie spasowała mi  gdyby nie to zużycie oleju , ale mam nadzieje że serwis zadziała . W tym tygodniu kończępróbe olejową i czekam na decyzjęASO .


 

Beesafe.pl