Autor Wątek: E9  (Przeczytany 24144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ADAMOS

  • Gość
E9
« dnia: 25-07-2004, 00:03:46 »
zglasza sie uzytkownik :)

emsi82

  • Gość
E9
« Odpowiedź #1 dnia: 04-08-2004, 09:34:26 »
no to jest juz nas trzech ja mam E9 sedan szary poobijany i w oplakanym stanie technicznym (zawieszenie-dzieki polsko za nsze piekne autostrady), ale generalnie autko smiga i jest fajnie  :lol:

Offline E9

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1748
  • Płeć: Mężczyzna
E9
« Odpowiedź #2 dnia: 04-08-2004, 10:31:43 »
"takich trzech jak nas dwóch to nie ma ani jednego"  :wink:

emsi82 - opisz swoją furkę(silnik, wygląd, może jakieś foty?)
no i wrażenia eksploatacyjne...

 8)

Connect 1.8TDCi 109KM i 260Nm by Vtech :)
Tego słucham - http://www.polskastacja.pl - Lata 80-90

emsi82

  • Gość
E9
« Odpowiedź #3 dnia: 04-08-2004, 11:43:03 »
moja furka. hmmm
piekna toyka z 91 roku sedanik jak wczesniej pisalem ciemno szary silniczek 1.3 zagazowana. pisalem ze poobijany i nie kłamałem prawy przedni błotnik mam wgiecony bo jakis pan kierowca zmienił pas a nie widzał ze natym pasie byłem ja wiec był malutki dzwion stało sie to przed zima otprysł lakier teraz jest ładny wlot powietrza wokół ktorego wystepuje piekna pani rdza :-). kiedys wczesnij jakis kolejny pan kierowca cofał na paringu i wjechał mi w dzwitez prawe przednie wiec sa teraz wgniecone nie odprysł lakier nie jest strasznie porysowany ale generalnie jest wgniecony. aaa i jesli chodzi o prawy przód to zapomniał bym na szybie przedniej jest taka ładna plastikowa owiewka (taka czarna osłonka klejenia) jak tylko kupile samochod jechałem troche szybciej spadła i do tej pory jezdzi w bagażniku czyli jednym słowem nie ma jej :-) natrepnie pani rdza dopadła kilka punktów mojego autka natkola tylnie dzwi od wewnatrz i troszke progi z tytłu w zasadzie z wygladu  to tyle. techniecznei przezsedł ostatnio wymiane uszczelki pod głowica przy okazji szlif planowanie nowe pierscienie uszczelniacze i takie tam duperele. dosłownie miesiac temu został wyymieniony parownik na nowy i troche odrestałrowana elektryka zwiazana z gazem. zawieszenie jest w stanie opłakanym do wymiany w przyszłosci dodam ze niedalekiej sa wszystkie amortyzatory sprezyny odbojniki łozysko w lewym tylnym kole jakies simeringi czy cos takiego wachaczy poprzecznych czy jakos tak lewa koncówka drazka i jakies tam inne pierdołki wyliczył mnie klient na około 2000 za same cześci (tak na marginesie co myslicie o tanczych regenerowanych amorkach?) wiec generalnie tak wyglada moje autko jesli chodzi o fotki to niedlugo wezme aparacik i kilka zrobiewsadze na jakas strone i podam link.

pozdrawiam

emsi82

  • Gość
E9
« Odpowiedź #4 dnia: 04-08-2004, 15:07:06 »
zapomniałem sie pochwalic jeszcze moim swietnym sprzetem audio moc tak ze 20 W w somie w maxie :-) radio jeszcze lepsze FIRST kupiony w TESCO na wyprzedazy za 25 zł :-) ale na plytki i w zasadzie tylko na plytki bo tuner ma analogowy i nie dziala :-) jednum słowem nie mam audio, tak na marginesie jesli macie jakis ciekawy pomusł jak mozna do tego samochodu zamontowac głośniki to bede wdzieczny. w standarcie sa 2 w desce 10 cm i nigdzie wiecej nie ma miejsca. w pułce sie nie da bo jest pod pułka blacha a ciecie jej nie bardzo by było madrzym rozwiacaniem w dzwiach nie ma miejsca no chyba ze na kolejne 10 cm ale to nie gra! jakies pomysły???

Offline E9

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1748
  • Płeć: Mężczyzna
E9
« Odpowiedź #5 dnia: 04-08-2004, 15:24:33 »
miałem ten sam problem....

wyszedłem z tego "montując" w bagażniku skrzynie a`la supermarket (jak dla mnie ok - tylko ghłosniki chce wymienić na firmowe)

 8)

Connect 1.8TDCi 109KM i 260Nm by Vtech :)
Tego słucham - http://www.polskastacja.pl - Lata 80-90

Jackal

  • Gość
E9
« Odpowiedź #6 dnia: 04-08-2004, 16:13:28 »
Cytat: emsi82
jesli macie jakis ciekawy pomusł jak mozna do tego samochodu zamontowac głośniki to bede wdzieczny.


Kiedyś widziałem takie fajne zintegrowane głośniczki małej wielkości. Największy był bas, a na jego środku znajdowała sięmała kopułka z głośnikiem średniotonowym. Gwizdki do najwyższych częśtotliwości są na tyle małe że mozna je zamontować prawie wszędzie (np. na/w słupku).

Ale ja sięna car-audio nie znam.

Janooop

  • Gość
E9
« Odpowiedź #7 dnia: 04-08-2004, 23:06:32 »
Odnośnie nagłośnienia to lepiej napisać w temacie CarAudio ale jak tu to może i ja sięwłączę. Głośniki nie muszą być duże po prostusą specjalne głośniki do małych przestrzeni o płytkiej zabudowie takie które można włożyć w każdy nawet mały otwór w drzwiach. Dla bardziej wymagających pozostaje rzeźbieni. Można przygotować własny boczek który zmieścinam nam głośnik ale to już więcej zabawy :D

ADAMOS

  • Gość
E9
« Odpowiedź #8 dnia: 05-08-2004, 01:16:00 »
To może teraz ja opisze swoja bryczke.
rok-1992
kolor-czerwony
silnik-1.8 D
model-hatchback Toyota Corolla
szyby-przyciemnione tylne boczne, tylna, pasek na przedzie (atest)
opony- Vredestein Sportrac2 195/50
koła- alusy, gwiazda piec ramion, 15' cali
wydech- standard, bez tlumika srodkowego, koncowka wydechu ozdobna
rdza-tylne nadkola, i pare punktów w kilku miejscach :P ( za około 2 tygodnie blacharz i nowy lakier)
srodek- łoś sprezynka przy lusterku :P, dywaniki materiał czerwona ramka, nick, wstawka z blachy, mieszek czerwono-czarny
audio-cos sobie tam graja glosniki, zmieniarka i radiomagnetofon Pioneer
silnik-nowe (walek rozrzadu,pompa wody,zawory,kieliszki i pare ) planowana glowica

planowane-lotka dachowa, przedni sportowy zderzak, brewki lub bad look, inne bajery
reklama opon Vredestein za znizki w warsztacie :)

no to by bylo na tyle, a jak autko umyjęzrobięfotki i wrzucę:)
Pozdrawiam

bazyliszek

  • Gość
E9
« Odpowiedź #9 dnia: 07-08-2004, 19:04:15 »
witam wszystkich!od niedawna jestem użytkowniczka corolli 1,3 12 v z 1991 roku/gaznik/ i mam odrazu do Was pytanie :jak odpalacie swoje auta z tym silnikiem/z gazem czy bez/ na cieplym i zimnym silniku bo moja cos sie buntuje. i drugie pytanie ile wam pala w miescie i na trasie.z gory dzieki

bazyliszek

  • Gość
E9
« Odpowiedź #10 dnia: 08-08-2004, 20:02:29 »
i jeszcze mi sie przypomnało, czy panel od sterowania ogrzewaniem jest podswietlany???

emsi82

  • Gość
E9
« Odpowiedź #11 dnia: 15-08-2004, 19:02:46 »
wiec jesli chodzi o podswietlanie to u mnie go nie ma i chyba nawet nie mam miejsca na zarowki. jesli chodzi o odpalanie to na zimnym odpalam z benzynki na cieplym z gazy spaanie miasto/trasa 13/10 gazu benzyny nie sprawdzalem sporo to wiem ale coz zrobic dopoki chce jezdzic to niech pije :-)

wsadzilem fotki nie chcialo mi sie robic stronki ale generalne mozna obejrzec moja toyke i pania rdze ktora to ja dopadla

http://www.askpiastow.prv.pl/fura/

pozdro

emsi82

  • Gość
E9
« Odpowiedź #12 dnia: 18-08-2004, 09:13:59 »
mam pytanie jestem jak wy właścicielem 13 letniego autka i śmigam na gazie ale strasznie duuuuuuuuuzo pali mi oleju z silnika nie ma wycieku bo jest generalnie suchy (moze leciutko z pod korka) i były robione wszystkie uszczelniacze przy okazji uszczelki pod głowica i były wymienione pierscienie ale to nie pomogło autko ma przejechane 182000 km czy ratuje mnie teraz tylko kapitalny remoncik???

Iceman

  • Gość
E9
« Odpowiedź #13 dnia: 18-08-2004, 10:11:16 »
Cytat: emsi82
mam pytanie jestem jak wy właścicielem 13 letniego autka i śmigam na gazie ale strasznie duuuuuuuuuzo pali mi oleju z silnika nie ma wycieku bo jest generalnie suchy (moze leciutko z pod korka) i były robione wszystkie uszczelniacze przy okazji uszczelki pod głowica i były wymienione pierscienie ale to nie pomogło autko ma przejechane 182000 km czy ratuje mnie teraz tylko kapitalny remoncik???


Nie koniecznie. Ile ci tego oleju bierze.  Gdzie robiłeś uszczelniacze, bo ostatnio widziałem corollke która po wymianie uszczelniaczy brała wiecej oleju niz przed wymianą. Facet założył kiepskie uszczelniacze i taki tego efekt.

Offline E9

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1748
  • Płeć: Mężczyzna
E9
« Odpowiedź #14 dnia: 18-08-2004, 10:23:55 »
Cytuj (zaznaczone)
i jeszcze mi sie przypomnało, czy panel od sterowania ogrzewaniem jest podswietlany???



witam nowego usera E9 (aż dziw bierze że dopiero teraz mi sie wyświetlił ten temat)

owszem jest podswietlany - trzeba zdjąć całą tą konsolkęgdzie jest regulacja nawiewów (tam jest taka mała 5w żarówka - u mnie była z niebieskim kapturkiem co dawało białe światło ale był już mocno sfatygowany więć jest orginalna żarówka bez kapturka a swiatło jest lekko żółtawe)

 8)

Connect 1.8TDCi 109KM i 260Nm by Vtech :)
Tego słucham - http://www.polskastacja.pl - Lata 80-90


 

Beesafe.pl