Autor Wątek: Przeciekajaca chlodnica  (Przeczytany 3361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Przeciekajaca chlodnica
« dnia: 02-07-2005, 16:52:01 »
Zauwazylem dzis ze na dolnej czesci chlodnicy w moim autku jest maly wyciek, na obszarze ok. 5cm kw. jest dosc mokro,jak przejade palcem po tych miedzianych blaszkach w tym miejscu to mam caly palec mokry.
Co robic kupic 5litrow plynu i jechac na wakacje w polowie lipca i liczyc ze nie bedzie sie duzo lalo, bo poki co nie widze mokrych plam pod autem czy szukac jakiejs chlodnicy, a finanse ciezko w tym miesiacu zeby kupic cos nowego

Moze ktos wiec jakiej firmy najlepiej i gdzie szukac ?
A moze ktos wie gdzie w krakowie o nowa chlodnice popytac jakiej JC albo inne
A moze uzywanej poszukac.. ?

Uszczelniac jej nie chce bo to z reguly guzik daje i efekt najczesciej odwrotny do zamierzonego ..
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Przeciekajaca chlodnica
« Odpowiedź #1 dnia: 02-07-2005, 18:31:41 »
Cytat: Croom
Co robic kupic 5litrow plynu i jechac na wakacje w polowie lipca


Oprócz 5 litrów płynu weź ze sobą z 10 litrów wody i zapas gotówki na nową chłodnicę:(
Pamiętaj, że wyciek bedzie sięsystematycznie powiększał. jest tylko pytanie w jakim tempie :(
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

Bisua

  • Gość
Przeciekajaca chlodnica
« Odpowiedź #2 dnia: 02-07-2005, 18:34:15 »
a gdzie jedziesz na te wakacje bo jak gdzies po Polsce to jeszcze bym zaryzykował ale jak gdzies za granicęto raczej nie

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Przeciekajaca chlodnica
« Odpowiedź #3 dnia: 02-07-2005, 20:33:29 »
Cytat: Bisua
a gdzie jedziesz na te wakacje bo jak gdzies po Polsce to jeszcze bym zaryzykował ale jak gdzies za granicęto raczej nie

 
100km od domu w tatry


Cytat: Perzan
Oprócz 5 litrów płynu weź ze sobą z 10 litrów wody i zapas gotówki na nową chłodnicę
Pamiętaj, że wyciek bedzie sięsystematycznie powiększał. jest tylko pytanie w jakim tempie  
Pozdro

 kur....kur...kurrr
szukac uzywki czy kupic nowa dzies w jakims sklepie sprzetowymi masz jakies pomysly.
podobno sa jakies uszczelniacze na stacjach i marketach przerabial ktos to ?

a wogole ktos mial problemy z chlodnica i wyciakami z niej w aucie 12 letnim albo porownywalnie rocznikowo czy wypadek przy pracy dosiegnol mnie w zwiazku z zmeczeniem materialu i czasu  ?
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Przeciekajaca chlodnica
« Odpowiedź #4 dnia: 02-07-2005, 22:07:42 »
Cytat: Croom
100km od domu w tatry


Eeee.... stary, jedź tak jak jest i w razie czego dzwoń, to Ciępociągnęna sznurku do domu :-DD
Ale płyn weź na dolewki ;-)


Cytat: Croom
szukac uzywki czy kupic nowa dzies w jakims sklepie sprzetowymi masz jakies pomysly.


Nówka, nówka i jeszcze raz nówka. Uzywka może być zamulona, a przekonasz sięo tym dopiero po założeniu :(


Cytat: Croom
podobno sa jakies uszczelniacze na stacjach i marketach przerabial ktos to ?


Dodatki do płynu ? Daruj sobie.


Cytat: Croom
a wogole ktos mial problemy z chlodnica i wyciakami z niej w aucie 12 letnim albo porownywalnie rocznikowo


Tak. Kumpel w Carinie '95 miał przeżartą w kilku miejscach. Wymiana na nówkę:-DD
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

p_flori

  • Gość
Przeciekajaca chlodnica
« Odpowiedź #5 dnia: 02-07-2005, 23:21:37 »
Nową kupisz do 300 PLN i to podejrzewam, że aluminiową, jeszcze na hasło w JC - bedzie taniej, używki np na Allegro stoja ok 50-100 pln mniej, więc jeśli uskubiesz kasy przed wyjazdem nie masz sie co zastanawiać - bierz nową, jeśli nie - kup płyn a jak braknie dolewaj wody, byle nie z rowu (śmierdzi gnojówką w tych wiochach) - jakoś oblecisz. I nie katuj silnika za bardzo, bo przy wiekszym ubytku szybciutko chyci temperaturkęi sie przegrzeje.
A co do aut 13 letnich - właśnie dzis odebrałem nowiutką do Nissana w JC - co prawda nie cieknie, ale wszystkie blaszki pomiędzy rureczkami sypią sięjak siano - a zamierzam pomknąć na wakacje na południe a tam gorąco...
Pozdro.

Madzia83

  • Gość
Przeciekajaca chlodnica
« Odpowiedź #6 dnia: 02-07-2005, 23:34:27 »
Piglet niedawno wymieniał - na nową :] ja bym nie ryzykowała z  "regenerowaną".

Bisua

  • Gość
Przeciekajaca chlodnica
« Odpowiedź #7 dnia: 03-07-2005, 00:52:18 »
Croom,  mysle ze spokojnie mozesz pojechać i na razie kasęprzeznaczyc na urlop  :wink:

Spro-ket

  • Gość
Przeciekajaca chlodnica
« Odpowiedź #8 dnia: 03-07-2005, 01:27:20 »
Cytat: Bisua
i na razie kasęprzeznaczyc na urlop

Cytat: p_flori
a tam gorąco...

Cytat: Perzan
Ale płyn weź na dolewki

  :beer  
Cytat: Croom
kur....kur...kurrr

i wszystko jasne ...  :D
a tak na serio to popieram post Perzana - nie kombinuj

Toyo69

  • Gość
Przeciekajaca chlodnica
« Odpowiedź #9 dnia: 03-07-2005, 09:58:08 »
Cytat: Spro-ket
Perzan napisał/a:
Ale płyn weź na dolewki


Cytat: Spro-ket
  :beer  dolewki

Hihihih dobre :wink:  :wink:
Pamietaj że przy cieknącej chlodnicy masz mniejsze ciśnienie w ukladzie co diametralnie zmienia parametry płynu :wink:

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Przeciekajaca chlodnica
« Odpowiedź #10 dnia: 03-07-2005, 20:39:21 »
Dzieki chlopaki za rady, poki co nie mam kasy na nowa bo jak na razie musze zregenrowac..... swoj organizm w tatrach.
Perzanku mam nadzieje ze nie bedzie potrzeby dzwonic ale dzieki za wsparcie :-)

Tak czy inaczej czeka mnie wymiana owej chlodnicy ale tu pytanko do was jakiej firmy polecacie ?
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Pigletto

  • Gość
Przeciekajaca chlodnica
« Odpowiedź #11 dnia: 04-07-2005, 20:52:03 »
Croom... Znajdź może jakiś serwis który robi z chłodnicami i daj ją do lutowania.

U mnie w Peugeocie lutowanie załatwiło sprawęna ponad rok (potem go sprzedałem), a w Toyocie jeździłem z lutowaną chłodnicą (przy lutowaniu mowili ze to dlugo nie pociagnie i ze to jest "na chwile") przez rok i dopiero potem zaczęła znowu cieknąć. Koszt lutowania to jakieś 30-50 zł. Nową chłodnicękupiłem firmy Niessens (nie wiem czy jest dobra czy nie) a płaciłem jakieś 350 zł. Wymieniałem własnoręcznie. Ponoć w Sosulskim (sosulski.auto.pl) były chłodnice po jakieś 250 zł (pytaj Crocciofixcio).

Na początek polecam lutowanie.

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Przeciekajaca chlodnica
« Odpowiedź #12 dnia: 05-07-2005, 15:58:04 »
Juz mam upatrzonego speca , ktory lutuje i naprawia chlodnice jade tam mam nadzije ze nic planow nie pokrzyzuje ! :-) koszt. naprawy ok. 30zl.
Oczywiscie chlodnica pod pache i wio ! :-)
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl


 

Beesafe.pl