Autor Wątek: Głośniki w E10 - drzwi przednie - jak rozebrać?  (Przeczytany 5091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KubaZ

  • Gość
Głośniki w E10 - drzwi przednie - jak rozebrać?
« dnia: 04-07-2005, 19:15:21 »
witam,
moja prośba o pomoc - w problemie
1. czy wchodzą w drzwi 16` glosniki?
2. jak zdjąć korbkęod podnoszenia okna - nie moge rozebrać do końca tapicerki :-(

pozdrawiam i thx
Kuba
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 09:22:28 wysłana przez Janmor »

zbovid

  • Gość
G³o¶niki w E10 - drzwi przednie - jak rozebraæ?
« Odpowiedź #1 dnia: 04-07-2005, 19:30:27 »
Zaraz zaraz, zeby wlozyc glosniki trzeba rozbierac cale drzwi?????

Pigletto

  • Gość
G³o¶niki w E10 - drzwi przednie - jak rozebraæ?
« Odpowiedź #2 dnia: 04-07-2005, 20:39:37 »
Jakie głośniki tam wchodzą to nie wiem, a co do korbki to tam z tyłu jest taki zatrzask w kształcie znaku omega. W środku jest bolec i dookoła niego ten drucik omego podobny. Trzeba go po prostu trochęodgiąć, zeby puścił korbkę.

W ksiazce Haynesa czytalem ze wygodnie go sciagnac wkladajac za tą korbkękawałek szmatki tak aby ten zatrzask zahaczyć i rozgiąć, inne metody to jakimś śrubokrętem to podważać, albo ciągnąć na chama (wiadomo czym to grozi ;) ). Generalnie bardzo (!) uważaj żeby Ci ten drucik (omega) gdzieś nie odskoczył przy ściąganiu bo bedzie ciezko go znalezc. :)

zbovid

  • Gość
G³o¶niki w E10 - drzwi przednie - jak rozebraæ?
« Odpowiedź #3 dnia: 04-07-2005, 21:06:53 »
Z tego co wiem to 13"

vito

  • Gość
G³o¶niki w E10 - drzwi przednie - jak rozebraæ?
« Odpowiedź #4 dnia: 04-07-2005, 22:02:29 »
wkładaj cienki kawałek szmatki pod korbke raz przewin łap za dwa końce kilka razy energicznie pociąg i korba twoja Pozdrawiam

Offline Ice

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
  • Płeć: Mężczyzna
Re: G³o¶niki w E10 - drzwi przednie - jak rozebraæ?
« Odpowiedź #5 dnia: 05-07-2005, 08:40:06 »
Cytat: KubaZ
witam,
moja prośba o pomoc - w problemie
1. czy wchodzą w drzwi 16` glosniki?
2. jak zdjąć korbkęod podnoszenia okna - nie moge rozebrać do końca tapicerki :-(

pozdrawiam i thx
Kuba


Raczej nie. Miejsce jest ale trzeba by przerobić mocowania. Bo kosz jest przygotowany pod jeden typ głosników. Sam kosze przerabuiałem mimo ze średnica głośników była taka sama. :(

Najszybciej zdejmiesz to używająć małego śrubokręta. Najpierw odginasz z jednej strony delikatnie podważasz koniec spręzynki tak zeby wypioł sie z zatrzasku a potem wsuwasz  srubokręt na szczycie spręzynki i przytrzymując palcem zdejmujesz do góry. Tak ci nigdzie nie poleci i nie bedziesz musiał jej szukać.
BMW E46 320d
Mini Cooper

pankuba

  • Gość
G³o¶niki w E10 - drzwi przednie - jak rozebraæ?
« Odpowiedź #6 dnia: 05-07-2005, 11:45:33 »
Mnie sie udało wpasować jakoś - tył głosnika oparłem o szyne szyby i długimi wkrętami udało mi sięprzykręcić do istniejących dziurek po odkręconych koszach   :wink:  

Tam z tego co pamiętam bardzo wrednie jest zamontowana ta miseczka okalająca klamkę, który trzyma cały boczek - trzeba delikatnie podważyć śrubokrętem (chyba pod) zawiasem mocujący klamkęto wyskoczy  8)  

powodzenia   :D

Offline Ice

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
  • Płeć: Mężczyzna
G³o¶niki w E10 - drzwi przednie - jak rozebraæ?
« Odpowiedź #7 dnia: 05-07-2005, 14:38:19 »
Cytat: pankuba
Mnie sie udało wpasować jakoś - tył głosnika oparłem o szyne szyby i długimi wkrętami udało mi sięprzykręcić do istniejących dziurek po odkręconych koszach   :wink:  

Tam z tego co pamiętam bardzo wrednie jest zamontowana ta miseczka okalająca klamkę, który trzyma cały boczek - trzeba delikatnie podważyć śrubokrętem (chyba pod) zawiasem mocujący klamkęto wyskoczy  8)  

powodzenia   :D

Ta miseczka juz nie raz napsuła mi krwi jako ze dość często rozbierałem drzwi kierowcy   :csad. Podhcaczasz od dołu wyciągasz dół potem pociągsz lekko do góry i wyciągasz góre. Odciągasz klamke i wysuwasz tą miseczke. A własnie ona ma z przodu taki ząbek mocujący, który zapinany jest o blache wiec warto ja delikatnie zofnąć tak zeby sie wypioł.
BMW E46 320d
Mini Cooper

KubaZ

  • Gość
G³o¶niki w E10 - drzwi przednie - jak rozebraæ?
« Odpowiedź #8 dnia: 05-07-2005, 17:44:00 »
dzieki wszystkim
bede walczyl z korbami

pzdr
Kuba

tmx

  • Gość
G³o¶niki w E10 - drzwi przednie - jak rozebraæ?
« Odpowiedź #9 dnia: 05-07-2005, 23:57:58 »
NO cóż może sięzdażyć że nie bedzie dyansów do głośników - tak było u mnie. Dowiadywałwem siękiedyś jaki tam idzie rozmiar  - i były jakieś 16 chyba albo 15,5 - a mocowane na 3 śrubki. WIelu producentów robi głośniki co mają dziurek od n...nia i można coś dobrać - choć chyba teraz o 16 niezbyt łatwo.

jakby nie było dystansów to polecam mój patent - zmieściłem 17cm soniaki:)
TMX


 

Beesafe.pl