Autor Wątek: Stuki w kole przy skrecie w prawo.  (Przeczytany 14406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline GLADIATOR

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1537
  • Płeć: Mężczyzna
    • Corolla E-9
Stuki w kole przy skrecie w prawo.
« dnia: 12-07-2005, 10:56:51 »
Jak w temacie zrobiłem ostatnio ponad 1000 kilometrów i w czasie powrotu do domu słysze dziwne stuki w prawym przednim kole podczas skrecania w prawo i przyspieszania do przodu?
pomózcie co to jest ? Przegób czy łozysko nie mam pojecia a zanim cokolwiek zrobie wysłucham waszych odpowiedzi i drugie czy jak bede wymieniał to tylko te jedno koło czy dwa.
Dzieki i pozdrawiam.
P.S.
Jeszcze jakie koszty.  :asmiliecry    :asmiliecry    :asmiliecry    :asmiliecry    :asmiliecry
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD Power

szczepek_E-9

  • Gość
Stuki w kole przy skrecie w prawo.
« Odpowiedź #1 dnia: 12-07-2005, 11:09:05 »
HEj i znów ja.
ja zaobserwowałem takie szuranie jakby to opona ocierała o plastikowe nadkole, tylko w skręcie w lewo i przy przyspieszaniu :/
Opona ma jednak kawał do nadkola i tez śladów nie pozostawia,ehh, możliwości sa chyba nieograniczone w tym autku hehe,

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Stuki w kole przy skrecie w prawo.
« Odpowiedź #2 dnia: 12-07-2005, 12:38:02 »
Hmm... przeguby zewnętrzne ? W jednym i w drugim przypadku.
Szczepek: objaw z lewej strony ? U mnie też na lewoskręcie z gazem. Po lewej stronie. :(
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

szczepek_E-9

  • Gość
Stuki w kole przy skrecie w prawo.
« Odpowiedź #3 dnia: 12-07-2005, 13:02:12 »
popieram, ne chiałem pisac bo sięwiele nie znam ale potwerdziłeś moja diagnozę
dodatkowo stuki przy ruszaniu - ten objaw tylko przy przegubach
, ehh, zas koszty

vito

  • Gość
Stuki w kole przy skrecie w prawo.
« Odpowiedź #4 dnia: 12-07-2005, 16:33:22 »
Raczej napewno przegub sprawdz jak wygląda gumowa osłona o strony koła najczęsciej pęka dostaje siępył ,piasek i załatwione.dwa lata temu wymieniałem koszt jak dobrze pamiętam ok 300zł POZDRAWIAM

p_flori

  • Gość
Stuki w kole przy skrecie w prawo.
« Odpowiedź #5 dnia: 12-07-2005, 16:55:10 »
przegub najczęściej stuka na skręconym kole przy ruszaniu z miejsca lub cofaniu. Po wyprostowaniu kół raczej sięucisza, ale takie stuki są już sygnałem, że jego żywot siękończy. Jesli zobaczysz pęknięty mieszek gumowy tuż przy przegubie lub półosi diagnoza - jest niemal 100%.

Offline GLADIATOR

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1537
  • Płeć: Mężczyzna
    • Corolla E-9
Stuki w kole przy skrecie w prawo.
« Odpowiedź #6 dnia: 12-07-2005, 21:28:07 »
JAK WYNIKA Z MOICH BADAN I KOLEGOW Z TKP TO PRZEGOB ALE  ME DRUGIE PYTANIE WYMIENIC MAM JEDEN CZY DWA I CZY POTRZEBNA JEST GEOMETRIA
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD Power

vito

  • Gość
Stuki w kole przy skrecie w prawo.
« Odpowiedź #7 dnia: 12-07-2005, 22:40:43 »
wymień tylko ten uszkodzony ,ja u siebie po wymianie nie ustawiałem zbieznosci i jest ok

Offline Perzan

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 2637
  • Płeć: Mężczyzna
    • http://www.perzan.com
Stuki w kole przy skrecie w prawo.
« Odpowiedź #8 dnia: 13-07-2005, 01:26:46 »
Cytat: GLADIATOR
PYTANIE WYMIENIC MAM JEDEN CZY DWA I CZY POTRZEBNA JEST GEOMETRIA


Wymień ten zepsuty.
Geometriępowinno sięrobić po każdym ruszeniu jakiejkolwiek części ustalającej pozycjękoła, czyli gałki na wahaczu, zwrotnicy przy amorku, gałki kierowniczej, drążka, przekładni, wahacza przy budzie itd.
Gdyby siędało wymienić przegub nie ruszając żadnego z elementów mocujących zwrotnicęto by nie trzeba było robić geometrii.
Pozdro.
*
*** Czytając forum często odnoszę wrażenie, że ludzie nie chcą aby im pomóc, choć wydaje się że pomocy potrzebują. ***
*
*
*** Try not. Do or do not. There is no try. ***
*

Spro-ket

  • Gość
Stuki w kole przy skrecie w prawo.
« Odpowiedź #9 dnia: 14-07-2005, 02:06:45 »
Cytat: GLADIATOR
JAK WYNIKA Z MOICH BADAN I KOLEGOW Z TKP TO PRZEGOB ALE  ME DRUGIE PYTANIE WYMIENIC MAM JEDEN CZY DWA I CZY POTRZEBNA JEST GEOMETRIA

a jakie to sa stuki ?
Moze to nie istotne - ale miałem podobny objaw stukania.
Okazało sięw efekcie końcowym że była to rura tłumika - mechanior załatwił mi to gratis jednym podgięciem, mimo że jego uczniowie mówili - ŁOŻYSKO !.
Nie oszukujmy się- to są już prawi pełnoletnie pojazdy   :D

Offline GLADIATOR

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1537
  • Płeć: Mężczyzna
    • Corolla E-9
Stuki w kole przy skrecie w prawo.
« Odpowiedź #10 dnia: 14-07-2005, 09:58:12 »
okej a ile moge jezdzic na takim stukaniu jezeli to naprzykład przegób lub łożysko. Dzieki
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD Power

Madzia83

  • Gość
Stuki w kole przy skrecie w prawo.
« Odpowiedź #11 dnia: 14-07-2005, 11:01:28 »
Chyba nie długo bo jak łozysko sie zatrze to... ups ale mozesz mieć np. wypadek bo zablokuje koło.

Offline GLADIATOR

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1537
  • Płeć: Mężczyzna
    • Corolla E-9
Stuki w kole przy skrecie w prawo.
« Odpowiedź #12 dnia: 14-07-2005, 12:52:48 »
Cytat: Spro-ket
Cytat: GLADIATOR
JAK WYNIKA Z MOICH BADAN I KOLEGOW Z TKP TO PRZEGOB ALE  ME DRUGIE PYTANIE WYMIENIC MAM JEDEN CZY DWA I CZY POTRZEBNA JEST GEOMETRIA

a jakie to sa stuki ?
Moze to nie istotne - ale miałem podobny objaw stukania.
Okazało sięw efekcie końcowym że była to rura tłumika - mechanior załatwił mi to gratis jednym podgięciem, mimo że jego uczniowie mówili - ŁOŻYSKO !.
Nie oszukujmy się- to są już prawi pełnoletnie pojazdy   :D



Stuki są jak skrecam w prawo ale nie do OPORU tylko tak około 15- 20 stopni skretu, na wstecznym nic nie słychać tylko do przodu i do tego jak przyśpieszam.
Stuki jak stuki błup błup błup a nawet troszke metaliczne z hałasem.( Tak mi sięwydaje )  :asmiliecry
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD Power

szczepek_E-9

  • Gość
Stuki w kole przy skrecie w prawo.
« Odpowiedź #13 dnia: 14-07-2005, 12:58:03 »
Cytat: GLADIATOR
Stuki są jak skrecam w prawo ale nie do OPORU tylko tak około 15- 20 stopni skretu, na wstecznym nic nie słychać tylko do przodu i do tego jak przyśpieszam.
Stuki jak stuki błup błup błup a nawet troszke metaliczne z hałasem.( Tak mi sięwydaje )

I znów ja, no ja mam identycznie tylko w lewo (w prawym kole chyba) tylko nie ma błup błup tylko
Cytat: szczepek_E-9
takie szuranie jakby to opona ocierała o plastikowe nadkole

dziwny dzwięk o zmiennym natężeniu a częstotliwości równej prędkości obrotu koła.

Offline Ice

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 475
  • Płeć: Mężczyzna
Stuki w kole przy skrecie w prawo.
« Odpowiedź #14 dnia: 14-07-2005, 15:03:27 »
A wicie co. Ja też miałem stresa ze przegub a okazało sie ze sprawa banalniejsza.Urwała mi sie poduszka mocująca rure wydechową i pukała sobie.

Jesli to przegub albo łozysko to raczej bym to zrobił zanim sie rozleci do końca.
BMW E46 320d
Mini Cooper


 

Beesafe.pl