Autor Wątek: Przeciera się skórzana kierownica  (Przeczytany 5882 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mario

  • Gość
Przeciera się skórzana kierownica
« dnia: 26-07-2004, 15:58:36 »
Witam, jak w temacie. Czy przcieranie siękierownicy (na jej górnej jasno szarej części) podlega gwarancji. Kierownica nie jest jakoś mechanicznie uszkodzona ale delikatnie sięprzeciera. przecierać zaczęła sięw te wielkie upały.

Czy ktoś z Was miał taki problem, ewentualnie walczył w ASO w tej sprawie ? Samochód jest z 2001 roku i ma prawie 50 000.
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 09:58:57 wysłana przez Janmor »

CarinaGTI

  • Gość
Przeciera siê skórzana kierownica
« Odpowiedź #1 dnia: 26-07-2004, 16:01:32 »
z tego co słyszałem to wymieniają na gwarancji, podobnie jak meszek przy hgałce zmiany biegów

Jackal

  • Gość
Przeciera siê skórzana kierownica
« Odpowiedź #2 dnia: 26-07-2004, 16:03:32 »
A od czego sięprzeciera?? Mechanicznie?

Nie trzymasz przypadkiem jedną ręką za górękierownicy, gdzie pot i tłuszcz z dłoni może reagować w promieniach słonecznych ze skórą fajery???

IMHO przy normalnym użytkowaniu (kręceniu) ten fragment kierownicy nie zużywa sięzbyt szybko.

Mario

  • Gość
Przeciera siê skórzana kierownica
« Odpowiedź #3 dnia: 26-07-2004, 16:04:18 »
Cytat: CarinaGTI
z tego co słyszałem to wymieniają na gwarancji, podobnie jak meszek przy hgałce zmiany biegów


...mieszek sobie rzczywiście troszkępopękał (jest z jakiegoś syfilystycznego materiału)

Mario

  • Gość
Przeciera siê skórzana kierownica
« Odpowiedź #4 dnia: 26-07-2004, 16:09:34 »
Mechanicznie to rozumiałbym jakby moja dziewczynka pocięła ją pierścionkami przy kręceniu albo jakoś tak...ale w miejscu gdzie rzeczywiści najczęściej trzymam ręcęskóra zaczyna sięłuszczyć. Schodzi jakby z niej ta lakierowana warstwa.

Sam też podejrzewam pot + upał ostatnio dochodzący do 40 stopni na słońcu, ale bez klimy niestety nie da siępotu uniknąć. Myślałem, że wierzchnia warstwa lakieru uchroni przed "łuszczycą". Ciekawe jak na to zareaguje ASO.

Jackal

  • Gość
Przeciera siê skórzana kierownica
« Odpowiedź #5 dnia: 26-07-2004, 16:56:11 »
Trzeba będzie ich spytać, póki masz gwarancję, bo to chyba sama końcówka, co?

Mario

  • Gość
Przeciera siê skórzana kierownica
« Odpowiedź #6 dnia: 26-07-2004, 16:57:45 »
Cytat: Jackal
Trzeba będzie ich spytać, póki masz gwarancję, bo to chyba sama końcówka, co?


Niestety. Do 10 grudnia.


 

Beesafe.pl