Autor Wątek: dziwne zachowanie przy rozruchu silnika  (Przeczytany 22064 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bog62

  • Gość
dziwne zachowanie przy rozruchu silnika
« dnia: 10-08-2005, 22:16:38 »
W moim YARIS-ie 1,0 od jakiegos czas zadrza sie, ze po wlaczenie silnika przez kilka sekund silnik pracuje tak, jakbym zapal diesla. Wedlug mnie te odglosy nie sa czyms normalnym. Serwis oczywiscie nic nie stwierdzil, czego sie raczej spodziewalem. Czy ktos spotkal sie z takim problemem i ewentualnie co to jest i jak sobie mozna z tym poradzic?

mugger

  • Gość
dziwne zachowanie przy rozruchu silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 10-08-2005, 23:23:38 »
możesz napisać coś więcej, skąd dokadnie wydobywają się te odgłosy, czy towarzyszą im jeszcze jakieś inne dziwne zachowania np. obroty falują, wyczuwalne są drgania...
« Ostatnia zmiana: 06-03-2006, 00:52:23 wysłana przez mugger »

Spro-ket

  • Gość
dziwne zachowanie przy rozruchu silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 11-08-2005, 00:08:41 »
... i czy tankujesz ostatnio w tej samej większej stacji.

Mi to wygląda na obiaw cienkiego paliwa .

Wyjechałeś ostatnio większość paliwa
i dolałeś (dla spokoju swego sumienia) z porządniejszej stacji ?

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
dziwne zachowanie przy rozruchu silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 11-08-2005, 00:21:13 »
Może po prostu słyszysz rozrząd...? Jeśli Twój Yaris ma już duży przebieg, to nie wykluczyłbym tej ewentualności.
"I love the smell of flames early in the morning..."

bog62

  • Gość
dziwne zachowanie przy rozruchu silnika
« Odpowiedź #4 dnia: 11-08-2005, 05:28:47 »
Jezeli chodzi o paliwo,to chyba kazdy z nas zdaje sobie sprawe z tego,ze tankuje w Polsce.Bedac tego swiadom tankuje w najgorszym wypadku w firmowej stacji Orleny (Pb98), ale przewaznie leje paliwo w Schellu badz BP. Co do dziwnego odglosu, to dochodzi on spod maski silnika i byc moze jest to rozrzad,ale przy moich przejechanych 67 tys km byloby to mozliwe, przeciez nie jest to jednorazowy samochod podobny do pojazdow rumunskich z czasu socjalizmu.

mugger

  • Gość
dziwne zachowanie przy rozruchu silnika
« Odpowiedź #5 dnia: 12-08-2005, 11:09:24 »
Cytuj (zaznaczone)
Co do dziwnego odglosu, to dochodzi on spod maski silnika i byc moze jest to rozrzad,ale przy moich przejechanych 67 tys km byloby to mozliwe, przeciez nie jest to jednorazowy samochod podobny do pojazdow rumunskich z czasu socjalizmu.

tu sie mylisz... ja wymienialem rozrzad przy 69 tys km - powiedzmy sobie szczerze toyoty tez miewaja usterki , a w celu dokladniejszej lokalizacji ''dziwnych dzwiekow'', otworz maske
« Ostatnia zmiana: 06-03-2006, 00:49:18 wysłana przez mugger »

bog62

  • Gość
dziwne zachowanie przy rozruchu silnika
« Odpowiedź #6 dnia: 12-08-2005, 11:52:29 »
Skoro po 69 tys wymeniales rozrzad  :D ,  to moja przygoda dodana do Twojej nie wystawi dobrej opini TOYOCIE. Ja juz na pierwszym przegladzie, czyli po 15 tys mialem wymieniane kolo zebate łańcucha rozrzadu, bo pękło.   :D  A moze zainicjowac nowy temat: "REKLAMOWANA JAKOŚĂƒÂ† TOYOTY -prawda czy fałsz?"   :D

lifeson

  • Gość
dziwne zachowanie przy rozruchu silnika
« Odpowiedź #7 dnia: 19-08-2005, 16:59:18 »
u mnie tez cos slychac na zimnym i jestem na 100% przekonany ze to rozrzad, serwis na razie to olal.

Offline uniorek

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 82
dziwne zachowanie przy rozruchu silnika
« Odpowiedź #8 dnia: 20-08-2005, 09:42:34 »
u mnie tez ale dosłownie przez chwilke 2 gora 4 sek. taki nie zsynchronizowany dzwiek, ale jak silnik jest rozgrzany to nic czysciutko, zauwazyłem ze w cieplejsze dni pewnie jak auto stoi na słońcu to tego nie mam.
heh juz dawno chciałem ten temat poruszyć na forum aha łancuch rozrzadu miałem wymieniany, moze sie skusze i nagram to ustrojstwo i wysle na forum

Pozdro

zdanek

  • Gość
dziwne zachowanie przy rozruchu silnika
« Odpowiedź #9 dnia: 20-08-2005, 10:48:21 »
U mnie też kilka razy zaobserwowałem podobny objaw - po kilkunastu sek. pracy uspokajało się. Może jestem niedouczony ale przecież łańcuch rozrządu powinien być bezobsługowy i dozywotni a okazuje sięże w Yarkach trzeba go naprawiać szybciej niż pasek bo nawet po 60 tys. km.  :?  Kurcze - gdzie ta niezawodność Toyoty  :( ?

Spro-ket

  • Gość
dziwne zachowanie przy rozruchu silnika
« Odpowiedź #10 dnia: 20-08-2005, 14:10:18 »
Cytat: zdanek
Kurcze - gdzie ta niezawodność Toyoty

No bez przesady - to nie perpetum mobile
Widać zatem (po kilku przypadkac) że ten typ tak ma   :|

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
dziwne zachowanie przy rozruchu silnika
« Odpowiedź #11 dnia: 21-08-2005, 15:08:17 »
bog62 jak czytam o tych wszystkich usterkach w Twoim Yarku ,to zastanawiam sie czy on w ogole jeszcze jezdzi i czy masz takiego pecha ,czy (wybacz ale to sie samo narzuca) ...jestes prowokatorem  :oops:

bog62

  • Gość
dziwne zachowanie przy rozruchu silnika
« Odpowiedź #12 dnia: 27-08-2005, 11:48:54 »
Przyznam, że mam coś z prowokoatora, ale  tak dziwnie sięzłożyło, iż na tym forum znalzłem sięz prozaicznej przyczyny - mam problem i jako naiwniak pomyślałem, że towarzysze interesujący sięta problamtyką potrafią coś doradzić. Tymczasem czytam ze zdumieniem, że moge być posądzony o prowokowanie. Czytam to jako szczególnie odosobnione zdanie reszty użytkowników. A co do dziwnego zachowania silnika przy rozruchu, to dziś znowu samochód dał swój koncert przypominając odgłosami zdezelowanego diesla. Smutne to, ale prawdziwe. Być może kolejna tym razem za dwa dni wizyta w serwsie coś pomoże. A jak już jestem przy temacie problemu z YARIS-em, to jak często macie problemy z nieodbojącym bendiskem? Ja w  trzecie raz już mam z tym problem.

Offline Rafels

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
dziwne zachowanie przy rozruchu silnika
« Odpowiedź #13 dnia: 27-08-2005, 12:05:06 »
bog62, myślę, że z Yarisem jak z każdą rzeczą wytworzoną przez człowieka trzeba mieć ciut szczęścia by trafić na egzemplarz bezawaryjny. Kiedyś był opisywany przypadek człowieka, który bez żadnych napraw przejechał POLONEZEM kilkaset tys. km.
W Twoim przypadku masz problemy z rozrządem i bendiksem a np. ja (odpukać) do tej pory miałem jedynie "problem" ze zużytymi wycieraczkami :)

Życzęwięc powodzenia w dalszej "walce" z serwisem, w końcu znajdzie siętam ktoś mądry, który doprowadzi autko do normalności i problem nie będzie powracał...
"I love the smell of flames early in the morning..."

zdanek

  • Gość
dziwne zachowanie przy rozruchu silnika
« Odpowiedź #14 dnia: 27-08-2005, 12:10:52 »
Cytat: Spro-ket
Widać zatem (po kilku przypadkac) że ten typ tak ma

Qurcze! Pierwszym moim autem w karierze był Fiat Uno i w związku z tym byłem częstym gościem w serwisie i najczęstszą odpowiedzią obsługi było "ten typ tak ma" !
Jeszcze troszkęto sypnętaką gadkęw ASO Toyoty  :( . KOMPROMITACJA MARKI NA CAŁEJ LINII  :!:


 

Beesafe.pl