Autor Wątek: Jak plyn do chlodnicy  (Przeczytany 19286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zbovid

  • Gość
Jak plyn do chlodnicy
« dnia: 19-08-2005, 08:09:36 »
Wlasnie  zauwazylem , ze  plynu do chlodnicy mam sporo  ponizej poziolu Low :-(  Cholercia nie wiem co tam w Niemczech bylo wlewane i teraz mam klopot bo nie wiem co  sie robi w takich przypadkach? Moze ktos z forumowiczow pomoze?

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak plyn do chlodnicy
« Odpowiedź #1 dnia: 19-08-2005, 12:58:35 »
wlewanie wody destylowanej moze sie dla ciebie zle skonczyc wiec nie polecam
plynow tez nie wolno mieszac, bo moze sie to zle skonczyc dla twojego ukl. chlodzenia lepiej chwilowo doalc wody dest. do czasu dojechania gdzies do warsztatu , garazu celem spuszczenia i wymiany plynu.
Najlepiej kupic 5L baniak nagrzewnice ustawic na max. i spuscic caly plyn, wlac w uklad z 20litrow wody zeby przeplukalo osad i syf jaki sie pewnie nagromadzil i wlac tylko,  ONLY plyn chlodniczy, ja mam SHELL-a, spoko, nie polecam Polskich wynalazkow a najbardziej Borygo.
Aha odkrecamy srobke w bloku, korek chlodnicy i korek na tej chlodnicy na dole a suwak ogrzewania na max-a (nagrzewnica) i to tyle  , mam nadzije ze naswietlilem sprawe :-)
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak plyn do chlodnicy
« Odpowiedź #2 dnia: 19-08-2005, 13:37:09 »
Borygo robi wzery i niszczy caly ukl. chlodzenia .
Jesli pomieszasz plyny nie wykluczone ze za jakis czas bedziesz mial galarete w ukl. chlodzenia i bedziesz musial wszystko bardzo dokladnie czyscic w specjalistycznym zakladzie. Plyny maja byc takie same a glownie ich skald chemiczny.

 A np. i to nie tylko latem ale tez zima, glowica moze ci szczelic :-)
Co jeszcze woda w ukl,. chlodzenia moze chwilowo przejsc w postac pary a wtedy  kicha i silnik do roboty
« Ostatnia zmiana: 18-03-2006, 18:04:07 wysłana przez Toyo69 »
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

zbovid

  • Gość
Odp: Jak plyn do chlodnicy
« Odpowiedź #3 dnia: 19-08-2005, 17:46:27 »
Dzwonilem do ASO. Wymiana plynu w chlodnicy kosztuje 100 zl (lacznie z plynem i trwa 1-2 godziny. :-(

zbovid

  • Gość
Odp: Jak plyn do chlodnicy
« Odpowiedź #4 dnia: 21-08-2005, 21:37:25 »
Skoro mozna mieszac to po co plukac. W takim razie kupie uniwersalny i zwyczajnie doleje :-)

zbovid

  • Gość
Odp: Jak plyn do chlodnicy
« Odpowiedź #5 dnia: 22-08-2005, 09:04:17 »
Propozycja croma jest super..... o ile ktos sie na tym zna i ma dwie..... prawe rece :-)

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak plyn do chlodnicy
« Odpowiedź #6 dnia: 22-08-2005, 12:13:17 »
No wiec kumpel w swojej Fordzie Sierra-e wymiesza jakies 2 lata temul i co straszna kicha musieli mu czyscic caly uklad.
Chociaz nie wiem moze to wina jakiegos plynu...

 U mnie przy okazji lutowania wycieku w jednym miejscu na chlodncy wlalem ok. 4-5 litrow wody w uklad tak ze wszystko po prostu przelecialo przez uklad i wylecialo w kanal jak mialem sciagnieta chlodnice i szok ile szlamu wylecialo, takiego podobnego do osadu z czajnika , piasku tyle ze o wiele drobniejszego

 
« Ostatnia zmiana: 18-03-2006, 18:07:28 wysłana przez Toyo69 »
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak plyn do chlodnicy
« Odpowiedź #7 dnia: 22-08-2005, 12:36:41 »

 
No to super !
Moi znajomi kierowcy i z ciezarowkami i osobowkami mieli przykre doswiadczenia z tym plynem ale jesli u ciebie NO PROBLEM to tylko pozazdroscic :-)
« Ostatnia zmiana: 18-03-2006, 18:08:15 wysłana przez Toyo69 »
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

zbovid

  • Gość
Odp: Jak plyn do chlodnicy
« Odpowiedź #8 dnia: 22-08-2005, 14:20:14 »
A moze ktos bedzie  plukal sobie chlodnice  w najblizszym czasie i ma aparat cyfrowy? :D
Taka fotorelacja bardzoby sie przydala, szczegolnie dla tych co nie wiedza jak chlodnica wyglada :-)  :oops:  :lol:

[Kuba]

  • Gość
Odp: Jak plyn do chlodnicy
« Odpowiedź #9 dnia: 22-08-2005, 14:37:56 »

Croom, ja nie bede specjalnie chlodnicy demontowal. Wolalbym raczej o przepis, ktory traktuje o przplukiwaniu ukladu bez koniecznosci rozbierania samochodu na czesci :)
« Ostatnia zmiana: 18-03-2006, 18:09:16 wysłana przez Toyo69 »

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak plyn do chlodnicy
« Odpowiedź #10 dnia: 22-08-2005, 20:05:43 »
 Nie plukalem ukladu bez demontau poszczegolnych elementow, i nie wydaje mi sie zeby to byl dobry pomysl choc moge sie mylic... jedynie podczas demontazu-montazu chlodnicy ktora wymagala malego zabiegu lutowania bo byl maly wyciek.
U mnie to odbylo sie w ten sposob  ze przez zdemontowana chlodnice przepuscilem (razem z kolega) ok. 5 litrow wody wlewajac ja przez korek wlewu za pomoca zwyklego lejka a wszystko wylatywalo sie dolem chlodnicy.
Pozniej o ile pamietam przeopuscilismy tez troche wody z baniaczka przez gorny wąż i tez za pomoca lejka.
Moze brzmi to troche spartansko ale sadzac po efektach jst OK dosyc duzo swinstwa wylecialo z ukladu.

Bez demontazu poszczegolnych elementow mozna wg. mnie to zrobic w ten sposob ze wystarczy odlaczyc gorny i dolny wąż od chlodnicy odkrecic korek spustowy chlodnicy, pokretlo nagrzewnicy na max-a, odkrecic srube w bloku i wylac wszystko a  przez gorny wąż od chlodnicy i korek wlewu na chlod. wlac baniaczek wody.
No i wszystko sobie leci ladnie w kanal :-)
No ale mozecie sie ze mna nie zgodzic :-)

pozdrowka
« Ostatnia zmiana: 18-03-2006, 18:11:03 wysłana przez Toyo69 »
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak plyn do chlodnicy
« Odpowiedź #11 dnia: 23-08-2005, 10:42:33 »
Aha jeszcze nie wspomnialem o jednym, ze majac autko ktorego wlascicielem byl juz ktos a nie my od poczatku jego istnienia stosujac moja metode mozemy np. wyplukac cos takiego co sie nazywa uszczelniacz do chlodnic w proszku a ktory mozna kupic za kilka zł. na kazdej stacji a ktory poprzedni wlał. mogl sobie zafundowac jak mu sie pojawil jakis malutki wyciek.
Ja bym sie tym nie przejmowal, wyplukanie tego syfu na pewno pomoze lepiej i bardziej wydajniej chlodzic układ a jakies wycieki zawsze mozna zniwelowac w jakims zakladzie regeneracji chlodnic.
Jest w Krakowie taki jeden w ktorym goscie wiedza co robia :-)

No chyba ze np. okaze sie ze chlodnica jest niczym ser szwajcarski wtedy ja bym wolał kupic jakas chlodnice np. Nissensa za kilka stowek niz wsypywac jakies swinstwo :-)

pozdrawiam ALL
« Ostatnia zmiana: 18-03-2006, 18:20:26 wysłana przez Toyo69 »
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Offline GLADIATOR

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1537
  • Płeć: Mężczyzna
    • Corolla E-9
Odp: Jak plyn do chlodnicy
« Odpowiedź #12 dnia: 23-08-2005, 15:06:03 »


Chyba nie .
I jeszcze jedno czy macie płyn w pojemniku wyrownawczym, bo ja nie. A jak kiedyś dolałem to i tak jest pusty a stan w chłodnicy jest........  :chmmm    :chmmm    :chmmm    :chmmm    :-DD
« Ostatnia zmiana: 18-03-2006, 18:21:41 wysłana przez Toyo69 »
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD Power

Offline Croom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1248
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jak plyn do chlodnicy
« Odpowiedź #13 dnia: 24-08-2005, 12:17:04 »
Powinenes miec poziom w zbiorniczku w polowie albo ciut powyzej połowy.
Ja tak mam :-)
Po wymianie plynu uklad lubi sobie go troche wsysnac i ciagnie z zbiorniczka jeszcze przez jakis czas a w upaly i dyzych temp. troche go oddaje wiec powinna byc wymiana miedzy zbiorniczkiem a chlodnica.:-)
Pozdrawiam serdecznie
Piotr Dziektarz
www.zmienolej.pl

Toyo69

  • Gość
Odp: Jak plyn do chlodnicy
« Odpowiedź #14 dnia: 25-08-2005, 12:07:16 »

 Sprawdź korek w chłodnicy, może zatarł sie ten zaworek, ktory po nagrzaniu sie silnika powinien nadmiar płynu przepuszczać do zbiorniczka :wink:
« Ostatnia zmiana: 18-03-2006, 18:23:57 wysłana przez Toyo69 »


 

Beesafe.pl