Autor Wątek: SKOMPLIKOWANA ELEKTRYKA W YARISIE  (Przeczytany 4035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

GAK

  • Gość
SKOMPLIKOWANA ELEKTRYKA W YARISIE
« dnia: 10-09-2005, 14:18:23 »
Mam taki problem... kupilem sobie oryginalny zestaw szyb  elektrycznych do yarka. tylko ze dostalem okablowanie gdzie jest duzo za duzo kostek ktore gdzies trzeba podlaczyc. chce zeby dzialaly tylko szyby wiec skupilem sie na kostce podlaczanej do silnika podnosnika, drugiej podlaczanej do przyciskow i 3 wychadzacej "poza" drzwi czyli do wnetrza samochodu.
podejrzewam ze na tej co wychodzi poza drzwi powinno byc podane napiece... tylko gdzie? po odliczeniu kabli ktore kolorami pasuja do kostki z drugich drzwi (pewnie komunikacja pomiedzy przyciskiem kierowcy a podnosnikiem pasazera) zostaje mi jeden bialo czarny kabel i 2 cienkie. cienkie odpadaja bo takim czyms raczej pradu sie nie puszcza... pozostaje dac na ten bialy +... a GND...?  :/ proBowalem gnd podlaczyc do podnosnika bo niby logiczne ze jest to masa ale nic... czy ktos pomoze?
moze gdzies ktos ma schemat okablowania w yarisie ??? to by pomoglo.
« Ostatnia zmiana: 18-03-2009, 09:19:22 wysłana przez SZYMON14 »

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Re: SKOMPLIKOWANA ELEKTRYKA W YARISIE
« Odpowiedź #1 dnia: 12-09-2005, 14:27:01 »
http://149.156.104.1/~mloj/electrical.tar?filname=electrical.tar

Zobacz czy tutaj nie ma tego co Cięinteresuje...
« Ostatnia zmiana: 18-03-2009, 09:19:30 wysłana przez SZYMON14 »
Seat Leon Cupra :D

GAK

  • Gość
CHOLERNIE SKOMPLIKOWANA ELEKTRYKA W YARISIE
« Odpowiedź #2 dnia: 14-09-2005, 15:56:29 »
no i super... w tym pliku jest cala elektryka do yaris verso ale do zwyklgo tez pasuje ;)
oczywiscie podlaczyc nalezalo zupelnie inaczej niz probowalem ;) ale schemat wszystko objasnill.

zostaje tylko jeszcze 1 sprawa nad ktora mysle... moglbym polaczyc szybki pod prad "na stale" np tak jak mam radio zeby dzialaly bez klucza ale jakos troche sie obawiam zostawiac samochod z aktywnymi szybami - np odpada uchylenie szyby na parkingu i zostawienie. Dlatego chcialbym wyciagnac "plus" z jakiegos kabla ktory raz ze bedzie zabezpieczony odpowiednim bezpiecznikiem a dwa ze bedzie aktywny dopiero po przekreceniu klucza... myslalem o zapalniczce ale moze ktos cos lepiej podpowie?

Sober dzieki za plik - polecam wszystkim co maja zamiar cos robic z elektryka  :idea:
 :idea:

biegacz007

  • Gość
Odp: SKOMPLIKOWANA ELEKTRYKA W YARISIE
« Odpowiedź #3 dnia: 14-03-2009, 09:49:40 »
Witam!
Żeby nie zakładać nowego wątku odkopałem ten.
Mam ogromną prośbę. Montuje elektryczne szyby w moim Jarku i potrzebuję schematu elektryki.
Dwa posty wyżej jest pliczek z tym schematem ale niestety jak chce go ściągnąć to pojawia mi się że nie mam dostępu do tego pliku i finał.
Stąd moja prośba jeśli ktoś ma ten plik i byłby skłonny go udostępnić to będę dozgonnie wdzięczny!
« Ostatnia zmiana: 18-03-2009, 09:19:41 wysłana przez SZYMON14 »

crab_79

  • Gość
Odp: SKOMPLIKOWANA ELEKTRYKA W YARISIE
« Odpowiedź #4 dnia: 14-03-2009, 11:06:27 »
Zobacz tutaj:

http://www.etimago.com/yaris/repairmanual/EWD.pdf

Wprawdzie jest to do Yarisa nowszego ale u Toyoty często kolorystyka przewodów jest zachowana.
« Ostatnia zmiana: 18-03-2009, 09:19:50 wysłana przez SZYMON14 »


 

Beesafe.pl