Autor Wątek: Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór  (Przeczytany 19951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

BRODA

  • Gość
Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór
« dnia: 13-09-2005, 13:24:35 »
Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy ale najprawdopodobniej dołącze do was gdyż jutro odbieram mojego yarisa.Kupujęauto używane francuz 2001 z poduszką wspomaganiem abs-em el. szybami 1.0 za 22 tys Ponieważ autko kupuje używane   chciałbym sięod was doświadczonych  użytkowników dowiedzieć czy:

1 Czy kapiący olej z pod lewej strony silnika to właśnie z pokrywy rozrządu(rozrząd jest po lewej tak?)?

2 Jaki jest koszt naprawy tego defektu, po jakim przebiegu może coś takiego wyskoczyć?
 (Na liczniku yaris ma 22,7kkm przejechane, ale na bank musiał być kręcony bo to rocznik 2001 a w cuda nie wierze, no i górna część deski da siępodnieść bez użycia siły z tąd podejrzenia))

3 Jedno ze świateł przednich( lewe) było inaczej osadzone pod kloszem, w czego skutek nie działa elektroniczna regulacja świateł, a i długie też nie świecą. Co poza stłuczką może tłumaczyć coś takiego? bo wyoglądałem bardzo dokładnie czy bity nie był i naprawde śladu nie ma. Jest tego jakieś wytłumaczenie np. czasem sięmechanizm regulacjii psuje i już????)

4 Czy na wszystkich yarisach  kupionych w polsce nakładane były takie bezbarwne naklejki chroniące lakier przy błotnikach? bo ten który kupóje tego nie ma!!

5 Po jakim czasie obluzowało sięwam siedzenie kierowcy?( leciutko sięrusza, pasażera ani drgnie)
 (może to mi przybliży orientacyjnie orginalny przebieg!!)

6 Plastiki w drzwiach od strony kierowcy da siębez użycia siły lekko odciągnąć w taki sposób ,że uszczelka od szyby ledwo dotyka szyby. Czego to może być efektem? Czy tak siękomuś już zdażyło??Czy  poprostu takie spasowanie elementu czy jednak coś było kombinowane?

Tyle zauważyłem i mam jeszcze wątpliwości czy brać no ale rocznik 2001 i w stanie wizualnym rewelacja a 22tys wydaje mi siębardzo rozsądną ceną.

BARDZO was prosze o szybką pomoc bo z ojcem po samochód jade najprawdopodobniej jutro albo pojutrze  (sroda,czwartek) (ojciec napalił siębardziej niż ja:); kupuje go z salonu fiata   :shock:  (kupili 30 aut różnych marek z windykacjii bankowej) dają nawet gwarancje na 6 miesięcy , że jakby coś sięsypło to oni za free zrobią a ja tylko części kupuje.W tej chwili mechanicy z salonu naprawiają  światła i ten wyciek.

Można pisać na gg5136627 dla mnie to naprawde pilna sprawa. Z góry dzięki za odpowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 21-08-2009, 10:16:56 wysłana przez Janmor »

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór
« Odpowiedź #1 dnia: 13-09-2005, 13:49:20 »
na wstepie napisze ze faktycznie moze byc z nim cos nie tak bo cena 22 tys z tym wyposazeniem, ten rocznik to baaardzo malo....
sprzedawalem ostatnio swojego 2001 slabsze wyposazenie i dostalem 25 tys

2 troche szybko zeby rozrzad sie wyplul po 20tu kilku tysiacach - sluszna uwaga ze moze byc odkrecony - cos nie pewny

3pojecia nie mam co moze to wytlumaczyc po za dzwonem - dlugie moga sie nie swiecici bo w zarowce moze byc np spalona jedna spirala - bo to H4!;)

4 tak na wszystkich

5 mialem poprzedniego 3,5 roku i zadne siedzenie si enie obluzowalo....

6 w nowym Y wogole nie dotyka od szyby jak okno jest zamkniete....... - tez mnie to dziwilo, ale tak jest...


Cytat: BRODA
ojciec napalił siębardziej niż ja:

napalnie sie nie jest najleprzym rozwiazaniem..... zreszta sam pisales o tych km itd, ja tylko dodam ze cena jest podejrzanie nieska....
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

BRODA

  • Gość
Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór
« Odpowiedź #2 dnia: 13-09-2005, 14:03:15 »
RED_POINT z tego co wyczytałem na forum to nie twój pierwszy yaris, powiedz mi przy jakich przebiegach  miałeś problemy z kapiącym olejem z rozrządu? Zależy mi na tym żeby oszacować mniej więcej orginalny przebieg bo ten Y może mieć przejechane  40 kkm albo 120kkm .
Brak tych naklejek może świadczyś o tym że autko było u lakiernika??
Cena niska no ale autko z windykacji bankowej kupione za grosze przez salon i to churtem więc napewno tanio dostali i może z tąd ta cena?

vaaks

  • Gość
Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór
« Odpowiedź #3 dnia: 13-09-2005, 14:15:42 »
Napisałem przed chwilą odpowiedź, ale gdzieś przepadła. Myślęjak RED POINT. To śmierdząca sprawa. Jedź do serwisu toyoty i oni najlepiej ocenią stan. Myślę, że autko było robione. Sprawdż czy masz poduszkę, czy zaślepkę. Przebieg jest MOCNO wątpliwy. Cena też za niska i za dużo różnych dziwnych usterek. To nie są usterki eksploatacyjne, mam ten rocznik i nic takiego po 60kkm sięnie zdarzyło.

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór
« Odpowiedź #4 dnia: 13-09-2005, 15:08:33 »
To wszysko co opisales wskazuje ,ze te elementy byly rozbierane - a przyczyny mozna sie domyslac   :roll:   :chmmm

Yaga

  • Gość
Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór
« Odpowiedź #5 dnia: 13-09-2005, 15:09:38 »
Ja jeżdzębardzo mało, bo przez rok zrobiłam raptem 7,5 tysiąca, ale niecałe 23 tysiące to nawet w moim przypadku po 4 latach byłoby dziwnie (!) mało. No chyba że samochód stał większość czasu i rdzewiał.
Dla mnie ten samochód jest podejrzany i też byłabym ostrożna z tym "napaleniem się".   :|  Dziwne ułożenie reflektora, brak naklejek, obluzowany fotel, plastiki niespasowane, cieknący olej - to wszystko wskazuje albo na wielce niechlujnego właściciela, który nie dbał i zarzynał auto, albo na jakąś przygodęna drodze, którą nie do końca udało sięukryć i teraz tylko kit Ci wciskają.   :cno

Offline Kryspin

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 5488
  • Płeć: Mężczyzna
    • Toyota Klub
Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór
« Odpowiedź #6 dnia: 13-09-2005, 15:30:07 »
Okazji nie ma w branży motoryzacyjnej a tym bardziej w dziedzinie kupno-sprzedaż. Jak jest coś naprawdędobrego to i cena jest wysoka chyba że ojciec synowi sprzedaje za symboliczną "zolkę"
A jak bubel/ruina czy powypadkowy złom to bardzo fajnie jest jak cena jest choćby w połowie adekwatna do proponowanego towaru a z regóły i tak przewyższa ona faktyczną wartość auta.

BRODA, czy naprawdęsądzisz że za 22 tys z tym rocznikiem, wyposażeniem gdyby  te auto było oki to by jeszcze stało?? Już dawno by kupił je handlażyna jakiś do dalszej odsprzedaży.
A druga sprawa cieknąca olejem toyota po 22,7 tys to istne nieporozumienie i licznikowa fikcja.

Poszukaj czegoś innego a ten egzemplarz daruj sobie bo w przeciwnym razie spotkanie z yarkiem okaże sięniezbyt udaną i oby niekosztowną przygodą.
TK Automobile - serwis, naprawa , diagnostyka

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór
« Odpowiedź #7 dnia: 13-09-2005, 15:40:49 »
Może by go tak testerem grubości lakieru? Może wcale nie był bity, ale zapuszczony... Może to było auto firmowe? Zobacz czy nie ma zaślepionych mocowań kratki... Nie trzeba nikomu mówić jak ludzie jeżdzą firmowymi autami :/
Seat Leon Cupra :D

CarinaGTI

  • Gość
Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór
« Odpowiedź #8 dnia: 13-09-2005, 15:44:48 »
ja czytam to jest prawodpopodbięnstwo dosc wysokie, że autko było uszkodzone i eksploatowane bez opamiętania, moim skromnym zdaniem autko na bank nie ma ca. 23kkm lecz z 100kkm, poluzowane akwarium "górna część deski-wyświetlacz" już wskazuje, że ktoś coś dłubał, o rozrządzei tip. wole już nic więcej nie mówić........
Rada: rozejrzyj sięza innym autkiem, bo możewsz później pluć sobie w brodę, zresztą wszystiego człowiek nie jest w stanie zauważyć

BRODA

  • Gość
Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór
« Odpowiedź #9 dnia: 13-09-2005, 16:05:10 »
W zasadzie wszystko co piszecie jest jak  najbardziej racjonalne i prawdopodobne. Napewno autko sprawdze w toyocie przed kupnem. Apropo przebiegu to wiadomo że kręcony ,tylko z ciekawi mnie czy z 100kkm czy 40kkm..
Weźcie pod uwagęże za 22 tys i tak kupie autko z przebiegiem ok.100kkm  22 to jest dla mnie max obecnie.
Początkowa cena w salonie  wynosiła 23,5 tys. na internecie cena wyniosiła 22,9 tys link:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=62602603

Autko jest zadatkowane(2tys) ale można odebrać tą kasę bez problemu.

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór
« Odpowiedź #10 dnia: 13-09-2005, 16:33:50 »
Wg wyceny Info-Ekspert wart ok. 27000 PLN
http://auto.gazeta.pl/auto/1610920,49640.html

a krecenie licznika z 40kkm na 20kkm w 4-letnim aucie jest dopiero podejrzne i dlatego bez sensu.
chociaz sa wyjatki - szwagier ma Pony z 1991 roku a przejechaj nim 33kkm !!!!!

BRODA

  • Gość
Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór
« Odpowiedź #11 dnia: 13-09-2005, 18:14:28 »
Właśnie dzwonili do mnie z salonu i powiedzieli że: olej cieknie z pod czujnika oleju(sondy) zamówili nową część jutro zamontują, światła działają już poprawnie ale jutro przyjdzie elektryk i sprawdzi to dokładnie i przebada samochód. Wszystko na koszt salonu.
Ciekaw jestem czy ten czujnik załatwi sprawe bo mi to wygląda bardziej na wyciek z pod pokrywy rozrządu ale fachowcem nie jestem więc mogęsięmylić, sięzobaczy jak zrobią.
Dla mnie to troszkędziwne że samochód już z 2 tygodnie stoi u nich albo i więcej a tych napraw nie zrobili wcześniej, czyżby nikt go wcześniej nie oglądał??
Dają gwarancjęże wszystko będzie sprawne(6 miesięcy pokrywają robocizne jak by coś nie teges było) więc chyba nie zauważyli tych usterek. Z tego co zauważyłem to kompletnie sięna yarkach nie znają w salonie wywiesili że ma 50 koni   :lol:  no ale w końcu to jest salon fiata a te autka z windykacji bankowej to wyjątkowo im siętrafiły.
Jeśli to faktycznie nie rozrząd to przebieg może być dużo niższy niż zakładałem  :P

Offline adam

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór
« Odpowiedź #12 dnia: 13-09-2005, 18:17:25 »
Co do oleju,to ja pokrywe rozrządu  uszczelniałem po 10kkm.Rocznik 2004.Podobno ten typ tak ma,tylko że nie był to wyciek lecz" pocenie" :cry:

zdanek

  • Gość
Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór
« Odpowiedź #13 dnia: 13-09-2005, 18:23:27 »
Być moze bylo to auto firmowe tj. przedstawicielskie - stąd windykacja bankowa lub też w skończył sięleasing i firma dalej auta nie wykupiła i pozostawila firmie leasingowej lub bankowi. Ponoc w przypadku liczników elektr. jest inna mozliwość oszustwa na przebiegu. Otóż mechanicznie od wewn. licznika odcina sie pole wyświetlające pierwszą cyfręnp 1 ze 100 tys. km. Wtedy licznik pokazuje nie 122000km a tylko 22tys. Czy w Yarisie istnieje taka możliwość - nie mam pojęcia. W autach koncernu VW jaknajbardziej. Lepiej bądź ostrożny i wydaj paręstów na oględziny w ASO lub rzeczoznawcy PZM.

Offline qbutek

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 160
    • http://www.corollaclub.org
Kupno Yaris-pilne!! jutro odbiór
« Odpowiedź #14 dnia: 13-09-2005, 20:32:46 »
Poważnie to weź to auto lub nr VIN do ASO Toyoty i weź go na ścieżkę. Koszt poniżej 200 zł razem z dokładnym badaniem silnika i lakieru. To Ci powie jakieś 70% prawdy.

POLECAM OGLÊDZINY
Sprzedam części z Corolli GTi 1987-1991.


 

Beesafe.pl