Autor Wątek: kolektor ssacy  (Przeczytany 16239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

janusz rachmiel

  • Gość
kolektor ssacy
« dnia: 16-09-2005, 23:30:41 »
jakie sa objawy uszkodzonego kolektora ssacego.janusz r.  :(

Chalski

  • Gość
Re: kolektor ssacy
« Odpowiedź #1 dnia: 17-09-2005, 09:24:11 »
Cytat: janusz rachmiel
jakie sa objawy uszkodzonego kolektora ssacego.janusz r.  :(


Jeśli jest dziura to łapie lewe powietrze - problem z obrotami jałowymi - zależy co za uszkodzenie - wogóle to jak można popsuć dolot?

p_flori

  • Gość
kolektor ssacy
« Odpowiedź #2 dnia: 17-09-2005, 11:24:04 »
rozszczelnia sięuszczelka, lub spadają wężyki od podciśnienia (dziurawią się), może rozszczelnić sięserwo hamulcowe itp.- nie musi być koniecznie rozwalona obudowa kolektora

janusz rachmiel

  • Gość
kolektor ssacy
« Odpowiedź #3 dnia: 17-09-2005, 18:32:36 »
W mojej Corollce nie ma uszkodzenia kolektora ssacego.Pytam sie dlatego ,poniewaz gdzies przeczytalem o kilkunastu przypadkach samoistnego uszkodzenia kolektora. Moze jakas partia fabrycznie uszkodzonych. Moze za duzo sie tym przejalem. Pozdrowienia z mokrej Stolicy Karkonoszy.

Offline GLADIATOR

  • Toyot Zmotoryzowany
  • ****
  • Wiadomości: 1537
  • Płeć: Mężczyzna
    • Corolla E-9
kolektor ssacy
« Odpowiedź #4 dnia: 17-09-2005, 20:22:38 »
tkie ze masz problem z saniem............
www.corolla.fora.pl
www.lybra.fora.pl
Lancia Lybra SW 1,9 JTD Power

p_flori

  • Gość
kolektor ssacy
« Odpowiedź #5 dnia: 18-09-2005, 10:45:13 »
hmm z tymi fabrycznie nie-  teges - to raczej te burczące plastikowe kolektory - u mnie jak czasem wpadnie w rezonans to z benzyniaka robi siędiesel.

przemekpar

  • Gość
kolektor ssacy
« Odpowiedź #6 dnia: 02-10-2005, 19:44:23 »
Witam, p_flori.
Ja mam podobnie chyba z tym kolektorem.
Tylko mój chodzi cały czas jak diesel, a nie benzynka, byłem w ASO i powiedzieli mi,
ze to raczej kolektor, ale pewności nie maja, naprawa liczona w kPLN. Na dodtatek zauważyłem, ze moja tosia 'zjadła' mi 1litr/4kkm, to chyba za dużo.
Czy Ty robiłeś coś z tym kolektorem?
A może to nie wina kolektora ssącego, że chodzi jak diesel?
Dzięki za wszelkie info.
Przemo.

janusz rachmiel

  • Gość
kolektor ssacy
« Odpowiedź #7 dnia: 02-10-2005, 21:10:10 »
Byl przypadek,ze benzyna pracowal jak diesel,poniewaz oberwala sie w srodku jakas zastawka.To jest czesc nierozbieralna.Koszt kolektora  okolo 1700zl.Pozdrawiam janusz rachmiel.

wicher

  • Gość
kolektor ssacy
« Odpowiedź #8 dnia: 02-10-2005, 21:13:10 »
Kolektor dolotowy do E-12 kosztuje ok. 1500 PLN + wymiana. Jeżeli chodzi o te kolektory to nie jest to wina kolektora tylko montażu jego w samochodzie (na linii produkcyjnej) mi ASO wymieniło na gwarancji kolektor dolotowy bo zaczął warczeć i chrobotać (podobno wyłamują sięprzegrody plastikowe w tym kolektorze i warczy wtedy na obrotach silnika ok. 1500 do 2500 tyś. rpm) ale mechanik powiedział że to jest identyczny jak miałem (nic w nim konstrukcyjnie nie zmieniono).  :bojjjjjjjjjj

Zolty

  • Gość
kolektor ssacy
« Odpowiedź #9 dnia: 04-10-2005, 15:02:40 »
Jestem z sąsiedniej działki (Ave 1.6 VVTi), ale mogępotwierdzić że kolektory mają wadęfabryczną - miałem wymieniany dwa razy (na szczęście w ramach gwarancji). Pękają w środku na jednej ze spoin. Mnie też wymieniono na identyczny z felernym. Podobno w Corollach nowe kolektory są już poprawione, starymi Ave nikt sięnie przejmował.

Adrianek

  • Gość
Kolektor - wymiana
« Odpowiedź #10 dnia: 04-10-2005, 21:31:45 »
Witam szanownych kolegów,
byłem ostatnio na przeglądzie 60kkm i przed odebraniem faktury
serwisant rzucił okiem głeboko w kompa i zapytał kiedy kończy mi sie gwarancja.
Ja na to że w lutym (choc w kompie ma to odnotowane)
Wiec on na to że powinienem przed lutym pojawić sie w serwisie celem wymiany kolektora.
Ja na to - dlaczego. On - podczas jazdy próbnej słyszał niepokojące dżwięki.
Ja na to  - OK.
Ale mam pytanko - jak sprawdzić czy rzeczywiści e zkolektorkiem coś jest nie tak?

p_flori

  • Gość
kolektor ssacy
« Odpowiedź #11 dnia: 04-10-2005, 23:54:19 »
No wiecie - mi burczenie kolektora nie przeszkadza, skoro auto jeździ i nie pali za dużo a moc osiąga taką, jak powinno - ale skoro mają wadę, a gwarancja jeszcze jest, to trza ;ewnie ich wymieniać - zawsze to nowsze. U mnie kolektor rozwiercony i tam piny od wtrysków gazowych, więc myślałem, że to to, ale macie rację, tam co musi pękać skoro narabia i burczy.

cheetah

  • Gość
kolektor ssacy
« Odpowiedź #12 dnia: 05-10-2005, 10:53:02 »
Mi wymienili jak byłem na ostanim przegladzie tydzień przed koncem gwarancji. Nic im nie zglaszalem. Sami stwierdzili ze cos tam niby halasuje i trzeba wymienic. A ja nie slysze zadnej roznicy w pracy silnika przed i po wymianie.

Pozdro

Offline minidet

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: kolektor ssacy
« Odpowiedź #13 dnia: 16-04-2018, 10:07:09 »
Odkopię temat.... Trochę czasu minęło i zapewne już ktoś wymieniał albo miał problem, który występuje u mnie

Czy uszkodzony kolektor ssący , powoduje tylko zwiększony hałas czy również towarzyszy temu silna wibracja całej jednostki na biegu jałowym ? 

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: kolektor ssacy
« Odpowiedź #14 dnia: 16-04-2018, 12:09:09 »
Wibracja nie. Najwyżej falujące obroty. No i gwizd przy dodawaniu gazu. Jak Ci budą telepie to albo masz za niskie albo zawieszenie silnika już nie tej młodości.


 

Beesafe.pl