Autor Wątek: kolektor ssacy  (Przeczytany 16217 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kakademona123

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: kolektor ssacy
« Odpowiedź #15 dnia: 10-09-2018, 14:22:59 »
Cześć,

Aby nie zaczynać nowego wątku, liczę na to, że ktoś tutaj mi odpowie...
Mam problem z kolektorem ssącym, tak jak wspominaliście dzieje się to między 1.5k - 2.5k obrotów, nie odczułem ani spadku mocy, ani drgań, a jedynie dziwny dźwięk.
Moje pytanie jest następujące: Czy opłaca się to wymieniać i jakie mogą być konsekwencje nie wymiany tego kolektora?
Gdzieś wyczytałem, że jest to niegroźne i że nie opłaca się tego wymieniać, ponieważ to wada fabryczna tych kolektorów i jak wymienię to za jakiś czas mogę mieć powtórkę z rozrywki. Biorąc pod uwagę fakt, że to plastik powinienem się obawiać wciągnięcia go do środa w przypadku, gdyby coś odpadło i porysowania zaworów? U mechanika krzyknęli mi ok. 600 zł z wymianą na używany.
Bardzo proszę o podpowiedź.

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: kolektor ssacy
« Odpowiedź #16 dnia: 10-09-2018, 15:11:03 »
To chyba jakiś pozłacany Ci zaproponowali...
Silnik ciągnie lewe powietrze. Gorzej jedzie, więcej pali, głośniej. Do tego jest to powietrze w żaden sposób niefiltrowane. Warto szukać takich oszczędności?

Offline kakademona123

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: kolektor ssacy
« Odpowiedź #17 dnia: 10-09-2018, 15:36:18 »
Ile Twoim zdaniem powinna kosztować taka usługa? Kupować kolektor samemu i zlecać po prostu wymianę?

Offline kakademona123

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: kolektor ssacy
« Odpowiedź #18 dnia: 10-09-2018, 15:41:13 »
Myślisz, żeby kupić jakąś używankę i wymienić czy co z tym zrobić ?

Offline Problem

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 412
Odp: kolektor ssacy
« Odpowiedź #19 dnia: 11-09-2018, 07:56:17 »
Wszystko zależy od tego, na ile jesteś ogarnięty mechanicznie, więc nie odpowiem. Nie wymieniaj na siłę, skąd pewność, że kolektor jest nieszczelny? Sprawdź to najpierw psikając jakimś badziewiem do rozruchu, czy plakiem.

Offline Wojak WRO

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kolektor ssacy
« Odpowiedź #20 dnia: 11-09-2018, 10:17:32 »
U mechanika krzyknęli mi ok. 600 zł z wymianą na używany.

Na forum CC jeden z kolegów z Łodzi opisywał, że znalazł firmę z Bielska-Białej, które regenerowała profesjonalnie (nie metodą "wkrętami") kolektor. Cena była chyba mniejsza niż Ci zaoferowano.

Niestety nie ma dostępu do forum CC, aby znaleźć ten wątek.

Kto pyta nie błądzi, kto pyta za dużo może oberwać - Julian Staniszewski, nauczyciel rysunku technicznego w LZN Wrocław

Offline kakademona123

  • Toyot Leżący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: kolektor ssacy
« Odpowiedź #21 dnia: 11-09-2018, 11:07:23 »
Wszystko zależy od tego, na ile jesteś ogarnięty mechanicznie, więc nie odpowiem. Nie wymieniaj na siłę, skąd pewność, że kolektor jest nieszczelny? Sprawdź to najpierw psikając jakimś badziewiem do rozruchu, czy plakiem.

Ogarnięty mechanicznie jestem w miarę, ale od jakiegoś czasu mieszkam we Wrocławiu i nie mam miejsca gdzie mógłbym podłubać.
Kolektor stwierdzili mi u mechanika, z resztą wyczytałem, że to typowa usterka z Corollkach, wada fabryczna tych kolektorów, coś tam w środku się z nimi dzieje, kruszy czy co tam.

Chyba zdecyduję się na Oświecim, ponoć jest tam profesjonalna firma, która to robi tak jak stwierdził to kolega. Dzięki bardzo.

Offline Rafal87xc

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: kolektor ssacy
« Odpowiedź #22 dnia: 29-12-2019, 11:11:29 »
Witam, czy w corollach verso 1,8 2006r też występował problem z kolektorem ssącym?


 

Beesafe.pl