Autor Wątek: Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22  (Przeczytany 32434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

duszii

  • Gość
Witam klubowiczów, mam problem z podświetleniem konsoli w mej toyotce 98'. Ciemność widzęprzy pokrętłach nawiewu, klimy i kierunku dmuchawy. Nie mam tez światła przy obigu zamkniętym i otwartym. Nie mam pojęcia jak wymienić żarówkęi czy to jest żarówka. POMOCY !!!!
Aaaa no i w bagażniku nie mam tez żarówki - pojęcia nie mam hjaką muszętam kupić (wersja sedan).
Wspomóżcie radą   :(

pisk

  • Gość
Odp: Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22
« Odpowiedź #1 dnia: 19-09-2005, 16:50:47 »
Do pokręteł są afair 3 żarówki, oświetlaję też kierunek nawiewu. Włącznik klimy - nie wiem. Najprościej dostać się do nich po zdjęciu konsoli. Trzeba zdjąć pokrętła i przełącznik nawiewu, wyciągnąć popielniczkę i pociągnąć konsolę od dołu - jest na 6 zaczepach.
« Ostatnia zmiana: 01-02-2006, 17:11:59 wysłana przez pisk »

duszii

  • Gość
Odp: Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22
« Odpowiedź #2 dnia: 20-09-2005, 14:05:34 »
No dzieki serdeczne, powiedz mi jeszcze czy pokretla i gałka obiegu zamknietego wyciagana jest "na siłe" do siebie i czy w dowolnej pozycji? dzieki

pisk

  • Gość
Odp: Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22
« Odpowiedź #3 dnia: 20-09-2005, 14:42:56 »
Na siłę i w dowolnej pozycji. Pokętła schodzą bez problemu, natomiast przy ściąganiu wichajstra od nawiewu sugeruję wzmożoną uwagę i delikatne ruchy, bo (tak mi się wydaje) zastosowany sposób mocowania jest podatny na uszkodzenie.
« Ostatnia zmiana: 01-02-2006, 17:04:14 wysłana przez pisk »

przemo_z

  • Gość
Odp: Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22
« Odpowiedź #4 dnia: 20-09-2005, 18:26:12 »
Zarówke do bagażnika dostaniesz na każdej stacji benzynowej.
Nie pamiętam jakie ma oznaczenie , ale ma charekterystyczny wygląd podłużnego wałka. Tak mini jarzeniówa.

duszii

  • Gość
Odp: Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22
« Odpowiedź #5 dnia: 20-09-2005, 20:34:27 »
No dziekuje za porady. Jutro bede działał w tej sprawie.

poldek355

  • Gość
Odp: Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22
« Odpowiedź #6 dnia: 13-12-2005, 22:27:56 »
Witam,widze ze juz cos niecos dziala TKP.Jak wymienic zaroweczke?(chyba)podswietlenie licznika kilometrow dziala-swieci,ale podswietlenie temeratury i godziny nie-co zrobic jak wymienic przepalona zaroweczke......jak do tego sie zabrac?

zebro

  • Gość
Odp: Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22
« Odpowiedź #7 dnia: 24-03-2006, 05:57:45 »
witam. ja w swojej ave mam identyczny problem:) myslalem o wizycie a aso bo chyba tylko to mi zostaje. kompletnie nie wiem jak sie dogrzebac pod wskazniki. moze ktos mial taki probs?
i jeszcze jedno. rowniez podswietlanie od pokretel nawiewu jest padniete. probowalem zdjac ta czarna oslone jest na takich zatrzaskach ale chyba jeszcze cos trzyma nie chce szarpac zeby nic nie peklo;]
help

Lord D4

  • Gość
Odp: Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22
« Odpowiedź #8 dnia: 24-03-2006, 07:02:36 »
Wyciągnąć zegary nie problem. Było w moim watku:

Cytuj (zaznaczone)
Sprowadza się to do:


- odkręcenia dwóch śrub na licznikami i zdjęcia obudowu (jest na zatrzaski)
- odkręcenia trzech śrub mocujacych licznik
- odłaczenia dwóch wtyczek (mają mała dźwigienkę, którą trzeba najpierw odciągnąć)
- wyciągnięcia zegarów

Co do podświetlenia pokręteł --> nie bój się ściągnąć tego plastiku. Zejdzie bez problemu.

dimas

  • Gość
Odp: Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22
« Odpowiedź #9 dnia: 24-03-2006, 09:39:48 »
Wyciągnąć zegary nie problem. Było w moim watku:

Cytuj (zaznaczone)
Sprowadza się to do:


- odkręcenia dwóch śrub na licznikami i zdjęcia obudowu (jest na zatrzaski)
- odkręcenia trzech śrub mocujacych licznik
- odłaczenia dwóch wtyczek (mają mała dźwigienkę, którą trzeba najpierw odciągnąć)
- wyciągnięcia zegarów

Co do podświetlenia pokręteł --> nie bój się ściągnąć tego plastiku. Zejdzie bez problemu.

Potwierdzam słowa Lorda D4!
Sam bałem się ruszać zegarów ale po Jego zachęcie dałem się skusić i nie żałuje.
To naprawde nic trudnego i w dodatku wszystko robi się intuicyjnie (w końcu to Toyka ;))
Radzę spróbować.

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22
« Odpowiedź #10 dnia: 25-03-2006, 16:10:00 »
Śmiało próbuj samemu - ja to zrobiłem bez żadnego opisu - jest to b. intuicyjne ta jak pisze Lord D4.
W przypadku - oświetlenia pokręteł - to musisz mocno złapać je palcami i wyciągnąć (nie używaj śrubokręta). W przypadku suwaka do obiegu powietrza to musisz mocno go pociągnąć do siebie  - wszystko schodzi bez użycia narzędzi. Następnie ściągasz czarną ramkę podważając z zaczepów i masz przed sobą 3 żaróweczki.
Poza tym pamiętaj o żaróweczkach - tak jak pisałem w innym wątku:
Ubiegając pytania podaję informacje o żaróweczkach dla deski rozdielczej:
- do oświetlenia zegarów prędkościomierza i obrotów potrzeba 3 szt. żarówek W5W oraz 2 szt. żaróweczek 1,2W na wyświetlacze LCD - (wszystkie bez oprawek)
- w przypadku konsoli centralnej to 3 szt. żaróweczek 1.2W na pokrętła.
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

ave409

  • Gość
Odp: Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22
« Odpowiedź #11 dnia: 25-03-2006, 18:27:59 »
Witam !

Mój 1szy post :)

Mam Toyotę Avensis 1998r.
Chcę zmienic podswietlenie z zielonego na niebieski.
jak mam się dogrzebac do tych diodek co są od podswietlania pokreteł nawiewu i miejsca nawiewu oraz temperatury ? :'(
Proszę o opis krok po kroku co zdejmowac i w jaki sposób ???  :-\
Czekam na odpowiedz, zalezy mi na tym !!!

Pozdrowienia

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22
« Odpowiedź #12 dnia: 25-03-2006, 19:12:45 »
Poczytaj temat: "Nieswieci podswietlenie zegara i temperatury"
DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA

ave409

  • Gość
Odp: Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22
« Odpowiedź #13 dnia: 25-03-2006, 19:18:24 »
HEY !

A mógłbys mi to dokladnie opisac, poniewaz nie wiem co to znaczy zdjac jakas czarna obudowe i jak !!!

Ja myslalem ze trzeba to zrobic tak: zdjac panel od deski rozdzielczej (w wersji SOL oklejony drewnem) i tamtą czarną płytkę odkręcic, poniewaz jest przymocowana na sruby.

Ale skoro piszecie co innego, to prosze o dokladniejszy opis !!!

Naprawdę jest to dla mnie ważne !

HELP  :-\

Offline Alien_Obcy

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 329
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podświetlenie deski rozdzielczej i konsoli środkowej - Ave T22
« Odpowiedź #14 dnia: 25-03-2006, 20:35:22 »
Jest to naprawdę proste i nie trzeba mieć to tego opisu - pójdź do swojej fury i wykonaj następujące kroki:
- zdejmij centralny panel drewnopodobny
- ściągnij ręką 3 pokrętła (mocny uchwyt palcami - nie używaj śrubokręta, bo sobie pocharatasz pokrętła)
- ściągnij gałkę od suwaka do obiegu powietrza (uważaj, żeby nie zgubić plastikowej wkładki od gałki)
- następnie ściągnij czarną ramkę okalającą pokrętła - podważ zaczepy na górze i na dole
- wymień żaróweczki 1,2 W
- ciesz się nowym podświetleniem
- czas pracy 5-10 min (mnie to zajmuje 5 min.)

Jak widać z opisu nic nie trzeba odkręcać.
POWODZENIA !


DIAGNOZA - testy drogowe (zapasowy zaworek VRV, czujnik ciśnienia turbo, przepływka, zaworki SCV, wtryskiwacz)- TOYOTA INTELLIGENT TESTER II
ANALIZA


 

Beesafe.pl