Autor Wątek: Automat poszarpuje przy zmianie biegów.  (Przeczytany 11578 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yufuyf

  • Gość
Automat poszarpuje przy zmianie biegów.
« dnia: 21-09-2005, 08:57:12 »
Ostatnio odnoszęwrażenie, że moja skrzynka czasami szarpie przy zmianie z jedynki na dwójkę. Jak jadęłagodnie to zmiana jest miodnie, lekko, ale jak jadętroszeczkęostrzej to czujęsporą różnicęi może o szarpaniu to nie mogęmówić, ale nie jest to płynna zmiana biegu. No i nie jest tak zawsze tylko czasami. Najczęściej jak szybko ruszam.  Na pozostałych jest miodzio.

na PMS doczytałem się, że
Cytuj (zaznaczone)
diagnosta po przejechaniu siępojazdem i po obejrzeniu oleju może poczuć
delikatny zapach spalenizny z tarczek i dodatkowo zobaczyć olej  o barwie
brązowawej, nowy ma barwęczerwoną. jeżeli dodatkowo podczas jazdy wyczuje
na 1 biegu przy wyższych obrotach poślizg i przy przełączaniu na 2
szarpnięcie to jest pewny że tarczki 1 biegu są na wykończeniu.

sprawdziłej olej, może nie jest różowy (zrobiłem na nim ze 20 tys.), ale nie cuchnie spalenizną ani niczym, nie ma śladów opiłków ani nic. nie czujęteż poślizgu przy wyższych obrotach. sporadycznie, przy więszkym "wysileniu" jest owe "szarpnięcie".

może to być że te tarczki są na wykończeniu?
czy też może maglownica ma swój w tym udział (mam ją do regeneracji....)
a może to normalne, a ja mam schizofrenię(też sięzdarza)
« Ostatnia zmiana: 02-01-2008, 21:03:26 wysłana przez SZYMON14 »

grzechuuu

  • Gość
Odp: Automat poszarpuje przy zmianie 1->2
« Odpowiedź #1 dnia: 21-09-2005, 13:25:01 »
wiesz co to moze być: mozliwe ze zawory trzeba naregulowac...  przy wyzszych obrotach skrzynia mo troche wieksze cisnienie i i zawory moga blokowac swobodny przepływ oleju... wez sparwdz na kompie... moze coś wykryje...  (a po drugie ja tez tak mam z 2 na 3 bieg.... i jakos juz jezdrze ponad 50000km....  moze te typy tak mają :) heheh  (odpukać)

Marcinos1

  • Gość
Odp: Automat poszarpuje przy zmianie 1->2
« Odpowiedź #2 dnia: 23-09-2005, 22:48:55 »
U mnie jest to samo V6 GX 210 000 km , to normalne :)

yufuyf

  • Gość
Odp: Automat poszarpuje przy zmianie 1->2
« Odpowiedź #3 dnia: 28-09-2005, 17:24:06 »
Marcinos,
normalne to szarpanie czy te zawory, bo nie jestem pewien?

Marcinos1

  • Gość
Odp: Automat poszarpuje przy zmianie 1->2
« Odpowiedź #4 dnia: 29-09-2005, 22:19:37 »
Szarpanie skrzynki, szczegolnie jak dasz w palnik jak jeszcze olej sie nie dogrzał, nie ma co sie martwić, trzeba jedynie pilnowac wymiane oleju co 40 tys. km wraz z filtrem.

Offline niger

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automat poszarpuje przy zmianie 1->2
« Odpowiedź #5 dnia: 02-01-2008, 20:45:03 »
witam mam pytanko przy zmianie z P na D lub R mam takie szarpniecie i pukniecie zaznacze że nie zawsze to jest, obroty mam 8000 tak zastanawiam sie nad podnieśieniu obrotów może ten problem by znikł, jak myślicie?  :-)


Watki zostały scalone - proszę używać opcji "szukaj"

Szymon14
« Ostatnia zmiana: 02-01-2008, 21:05:11 wysłana przez SZYMON14 »

Offline xmikolajx

  • Toyot Pełzający
  • **
  • Wiadomości: 153
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automat poszarpuje przy zmianie biegów.
« Odpowiedź #6 dnia: 02-01-2008, 22:33:54 »
Niger :D Przy 8000 obrotów to musi "szarpnąć" gdy zmieniasz z N->D (P->D) ;)

U mnie też poszarpuje z 2->3 gdy ostro daję w palnik, ale nauczyłem się tak operować gazem i O/D, że w ostatnim momencie przed przejściem na 3kę odpuszczam, włącza się mięciutko i ... dalej palnik i O/D w zależności od potrzeb :)
In (T) we trust.

KaeRBe

  • Gość
Odp: Automat poszarpuje przy zmianie biegów.
« Odpowiedź #7 dnia: 03-01-2008, 00:24:36 »
domyślam się że chodziło ci o ok 800 obr/min czyli silnik pracuje na wolnych obrotach
ja mam tak w mojej camry też jak zmieniam kierunek jazdy (czyli np wrzucam wsteczny żeby zaparkować)
wyczuwam jakby coś się przełączało i dopiero po chwili było gotowe.
z początku myślałem że to może luz na przegubach czy coś ale ten typ tak chyba ma :)
jednak będę pewien dopiero jak porównam z inną camry 1 gen w automacie...

Offline niger

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automat poszarpuje przy zmianie biegów.
« Odpowiedź #8 dnia: 03-01-2008, 16:46:29 »
szarpnąc może ale czy pukniecie macie przy włączeniu D lub R ja czasami to mam i tak zastanawiam sie co to może byc?

Arek_R

  • Gość
Odp: Automat poszarpuje przy zmianie biegów.
« Odpowiedź #9 dnia: 04-01-2008, 09:06:22 »
Witam
Niger, szarpiecie faktycznie sie zdarza, stukniecie nie jest dobrym objawem, nie pamietak kto na forum pisal o pukniu a potem juz o wymieniae skrzyni. Co do obrotow to raczej mniej powinna szarpac przy zmianie z D na R lub odwrotnie przy 800obr niz przy np 1000. Ja u siebie zauwazam taka prawidlowosc ze jak szybko sie zatrzymuje to mam 1000obr po chwili 900 i potem stabilizacja i 800 jesli przelacze odrazu przy zatrzymaniu to przy 1000-900 mam wieksze szarpeniecie niz przy 800. Rozumiem ze oleju w skrzyni jestes pewien i wymiany i poziomu. A pytanie jak u ciebie naciag linki ona trze ma wplyw na prace skrzyni.
Do KaeRBe , normalan sprawa jest ze przy zmianie kierunku skrzynia potrzebuje "chwili" na przelaczenie sie nie wiem co oczywiscie oznacza u ciebie chwila. W manualu czytalem ze przy testowaniu skrzyni mierzy sie czas przelaczenia z polozenie N->P oraz N->D czasy sa pomiedzy 1,6 a 1,8 sekundy, nie doczytalem sie czy przy przelaczeniu D->N->P te czasy sie sumuja ale jesli tak to chwila to juz ponad 3 sekundy. No i teraz pytanie czy dal ciebie chwila to jakies 2-3 sekundy czy np 5 sekund. Inna sprawa jest fakt ze masz inna skrzynie biegow wiec czasy te maga byc rozne.
Ogolnie mozecie sciagnac manuala do Camry i zobaczyc jak przetestowac swoja skrzynie bac udac sie do mechanika. Skrzynia jest za droga czescia aby dochodzic dlaczego cos stuka lepiej niech dojedzie do tego mechanik i odpowiednio szybko wymieni czesc.

KaeRBe

  • Gość
Odp: Automat poszarpuje przy zmianie biegów.
« Odpowiedź #10 dnia: 04-01-2008, 12:04:53 »
A wiesz może gdzie mogę znaleźć taki manual?
Zawsze zerkałem na www.camrymanuals.com ale tam już nie ma :(
Mam papierową instrukcję dołączaną z samochodem ale tam nie ma takich informacji.
W mojej instrukcji obsługi pisze że mam 4 biegi a w rzeczywistości mam ich 5 wiec chyba mam już skrzynię z 2 generacji (instrukcja jest z 85r a moja camry z listopada 86) więc jeśli ktoś ma service manual AT do 2 gen to pisać :)

Offline niger

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Automat poszarpuje przy zmianie biegów.
« Odpowiedź #11 dnia: 04-01-2008, 20:41:00 »
już znalazłem przyczyne pukania w skrzyni, jest to tłumnik na pierwszym mocowaniu,kedyś jadoć zachaczyłem troszke i całe mocowanie z tłumnikiem poszło do góry i rura od wydechu była podparta o mise olejowo i stad te pukniecie przy przełączeniu biegu. Poziom oleju jest poprawny,olej i filtr w skrzyni jest wymieniony. Dzieki za odp i pozdr :-)

Arek_R

  • Gość
Odp: Automat poszarpuje przy zmianie biegów.
« Odpowiedź #12 dnia: 05-01-2008, 17:58:48 »
już znalazłem przyczyne pukania w skrzyni, jest to tłumnik na pierwszym mocowaniu,kedyś jadoć zachaczyłem troszke i całe mocowanie z tłumnikiem poszło do góry i rura od wydechu była podparta o mise olejowo i stad te pukniecie przy przełączeniu biegu. Poziom oleju jest poprawny,olej i filtr w skrzyni jest wymieniony. Dzieki za odp i pozdr :-)
Uwazam ze to jeden z wiekszych problemow camry , uklad wydechowy i jego montaz. W lato zabieram sie za swoj bo juz kilka razy przylozylem w niego poniewaz jest dosc sporo opuszczony w stosunku do auta i cos tam chyba sie dzieje.


 

Beesafe.pl