Autor Wątek: Skrzynia biegów  (Przeczytany 17354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Quest_21

  • Gość
Skrzynia biegów
« dnia: 06-10-2005, 00:12:35 »
Mialem to napisac juz pare dni temu, ale jakos zapomnialem wiec zrobie to teraz. Mam Yarka o przebiegu 33 tys.km silniczek 1.3, ciesze sie tym cudem od paru dni i wszystko mi sie podoba oprocz skrzyni biegow... Przesiadlem sie do Tojki z Cordoby 1.4 2000r. i tam funkcjonowalo to o niebo lepiej:krotka, poreczna dzwignia, z krotkim skokiem, bardzo precyzyjna. No, a tutaj....czuje jakbym mieszal jakas lyzka w masle. Zaczynajac od nieporecznej i dlugiej dzwigni, poprzez dlugie skoki, a najgorsze jest to, ze tych biegow nie mozna wrzucac szybko, trzeba to robic raczej wolniej i bardzo precyzyjnie. Jezdzilem juz paroma autami i przewaznie bylo to lepiej zrobione. Nie wiem, moze tylko ja mam takie wrazenia, albo jestem slabym kierowca   :(  Szkoda, ze tak to jest bo silnik 1.3 zacheca do zwawej jazdy. Bylem nawet w Toyocie sie przejechac ich testowym autem i tam skrzynia dziala identycznie wiec z moim egzemplarzem wszystko OK. Tak czy tak jestem z Yariska BARDZO zadowolony i mam nadzieje, ze sie do tego przyzwyczaje   :D  
Macie podobne zdanie do mojego jesli chodzi o skrzynie?
« Ostatnia zmiana: 06-03-2006, 15:39:42 wysłana przez mugger »

wwtcka

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów
« Odpowiedź #1 dnia: 06-10-2005, 00:37:39 »
już niejedenokrotnie poruszany temat, niestety jest to jedna z wad Y, po paru jazdach przyzwyczaisz się :)

a faktycznie 1.3 daje dużo frajdy z jazdy

tutaj masz kilka tematów dotyczących skrzyni biegów:

http://www.forum.toyota.org.pl/viewtopic.php?t=1491

http://www.forum.toyota.org.pl/viewtopic.php?t=2884

http://www.forum.toyota.org.pl/viewtopic.php?t=5222

Quest_21

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów
« Odpowiedź #2 dnia: 06-10-2005, 01:10:56 »
Wielkie dzieki za te linki, czlowiek sie lepiej czuje jak widzi ze nie jest sam   :D   Generalnie gdzies tam przeczytalem ze skrzynie do Yarkow z Francji robili w Polsce, jesli tak jest faktycznie to nie swiadczy to o nas dobrze.... Jednak nie ze wszystkim tam sie zgadzam, uwazam ze autko ma silniczek cichutki (1.3) i 130-140 mozna tym spokojnie pomykac bez strachu ze sie przewroci. Coz, potwierdzam, ze u mnie 2 i wsteczny bieg tez jest raczej kiepsciutki..... Najbardziej mnie to wkurza, ze silnik naprawde pierwszorzedny a skrzynia taka kicha.... Czy w pozostalych modelach Toyoty tez tak jest?! No, ale i tak nie zaluje ze mam to auto   :D    Wniosek tylko taki, ze Toyotka musi sie nauczyc produkcji skrzyn od Niemcow(VW) no i Hondy. Tam chodzi to wg.mnie najlepiej.

Offline Sober

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skrzynia biegów
« Odpowiedź #3 dnia: 06-10-2005, 09:54:40 »
Problem jest czasami z dwóką i wstecznym (to akurat nie problem), reszta u mnie bez zarzutów. Można naprawde sprawnie zmieniać biegi, może musisz siętrochęnauczyć. Skoki też wcale nie takie duże (patrz 206). W oplu np jest wg mnie gorzej, no ale nie twierdze ze nie mozna tego zrobic lepiej (VW) ;-)
Seat Leon Cupra :D

Offline Rolf

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Skrzynia biegów
« Odpowiedź #4 dnia: 06-10-2005, 11:42:03 »
Kiedyś Toyota robiła świetne skrzynie- Carina E np. Teraz coraz gorzej. Wedłud mnie w Yarisie i tak jest dużo lepsza niż w nowej Ave (poza nowymi dieslami).
Trochęprzyzwyczjenia i skrzynia jest dla mnie świetna. Z Seatów jeździłem Cordobą 1.6 i Ibizą GTI. W obydwu skrzynie były przeciętne.

CarinaGTI

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów
« Odpowiedź #5 dnia: 06-10-2005, 12:31:13 »
ja siętez troszku najeździłem samochodzikami, najleopszą skrzynią dla mnie jest skrzynia w toyocie paseo (nie przez to, że jest to forum toyoty) ale uznaje je nadal za wzór, w VW, BMW skrzynie są przecietne,
fakt haczy 2. bieg ale poza tym jest ok.

Quest_21

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów
« Odpowiedź #6 dnia: 06-10-2005, 14:58:17 »
No, ze w BMW skrzynie sa przecietne to sie nie zgodze-jak dla mnie wzor, z tego oczywiscie co mialem okazje probowac   :)   Ostatnio w serwisie zakladali mi alarm i tak w ramach promocji zalozyli mi dwie czujki cofania z tylu (rodzice czesto jezdza tym autem wiec im sie przydadza)   :wink:   Mi natomiast sluza one za info czy dalem rade ekleszczyc ten feralny wsteczny bieg...jesli tak rozlega sie sygnal, jesli nie to probuje do skutku    :wink:

WojciechTS

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów
« Odpowiedź #7 dnia: 06-10-2005, 15:38:29 »
Ja ma TS i tez mam takie same "problemy" ze skrzynia biegow.Biegi zmieniaja sie dosyc ciezko trzeba je dokladnie wrzucac.Nieraz wsteczny potrafi zazgrzytac ale czasami.Poza tym to wszystko w porzadku nic mi sie jeszcze nie sypnelo.A nieraz dostal porzadnie po tylku :)Trzeba sie przyzwyczaic to jest taki urok tych skrzyn.W jednych autkach chodza lepiej w innych gorzej.

CarinaGTI

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów
« Odpowiedź #8 dnia: 06-10-2005, 15:53:57 »
wsteczny nie ma synchronizatora (ponoć) i to tłumaczy jego zgrzyt jak u dentysty :-DD

WojciechTS

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów
« Odpowiedź #9 dnia: 06-10-2005, 16:39:08 »
Czy moze ktos wie jaki olej jest najlepszy a jaki zalecany do przekladni?Na jakim oleju Wy jezdzicie?Chcialby wymienic w swoim TS a nie wiem jaki mam wlany autko jest sprowadzone.Ktora srube trzeba odkrercic aby zbadac poziom oleju w przekladni?

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Odp: Skrzynia biegów
« Odpowiedź #10 dnia: 07-10-2005, 00:01:09 »
Drobne zastrzezenia do skrzyni w Y1.3 mam ,ale nie moge sie zgodzic co do duzego skoku dzwigni.
Jezeli potrafie z 3 na 4 bieg wrzucic ruchem samych palcow bez przemieszczania dloni , wiec nie jest zle   :abadgrin
Dlonie mam srednie (jak i wzrost) a  nie jak slon uszy   :aduh

Jaro

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów
« Odpowiedź #11 dnia: 07-10-2005, 00:41:42 »
A jezdziliscie kiedys Ikarusem, albo jelczem ??

Skrzynka chodzi calkiem niezle, a zgrzytajaca dwojka to jest tylko i wylacznie wada kierujacego. wystarczy kilka razy zle wysprzeglic i sie sypia synchronizatory, i wtedy masz klopoty z wrzuceniem 2 biegu ... a wsteczny w wiekszosci autek jest niesynchronizowany, wiec tak naprawde zeby go wbic potrzeba sprzegla na dwa razy ... wiec najpierw raz sprzeglo wyrzucajac bieg, a pozniej sprzeglo wbijajac wsteczny ... stara szkola z Ikarusa :P

Pozdro i powodzenia w nauce obslugi skrzyni biegow ...

wwtcka

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów
« Odpowiedź #12 dnia: 07-10-2005, 09:24:35 »
Jaro, 2 w Y naprawde jest beznadziejna i wynika tylko i wyłącznie z wady konstrukcyjnej - niestety

Jaro

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów
« Odpowiedź #13 dnia: 08-10-2005, 23:56:10 »
No moze ... ale i tak jestem zdania , ze wszystkiego trzeba sie nauczyc uzywac ... a skoro ma wade konstrukcyjna to ja bym molestowal TMP zeby to naprawili ...

Quest_21

  • Gość
Odp: Skrzynia biegów
« Odpowiedź #14 dnia: 11-10-2005, 00:34:33 »
No, ale przeciez nie bede molestowal TMP za skrzynie biegow jaka zrobili, ma taka charakterystyke i koniec. Tak samo jakbym sie im zalil, ze Yaris ma maly bagaznik
Moim zdaniem to bez sensu, skrzynie tak chodza we wszystkich egzemplarzach i kupujacy musi sie z tym liczyc.

Generalnie to zaczynam sie juz przyzwyczajac, na poczatku jakos nie bylo najlepiej, ale teraz jest juz prawie OK, troche wprawy trzeba bylo nabrac   :)


 

Beesafe.pl