.: GARAŻ :. > Avensis

D4D - jaki olej silnikowy wybrać?

<< < (17/26) > >>

ar16:
Długo czekałem by być pewnym i nie podniecać się po pierwszym tysiącu km, ale  .... przejechałem już ponad 5 tys i od powrotu z Mobila na Castrol nie ubyło ani kropelki oleju! HURRAAAAAA!!!!  :grin:

KALI:
witam
mam d4d 2.0 z 2004 r. od około miesiąca. wymieniłem kilka dni temu olej, wlałem castrol 5W30 (taki jak zaleca serwis), tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo wcześniej był wlany półsyntetyk (10W40). może ktoś z Was wie, czy coś może się zepsuć przy przejściu z półsyntetyka na syntetyk? Aha dla pewności - przebieg 62 000 km.

comora:
uświadomcie mnie. czy przy przejsciu z półsyntetyka na syntetyk nie jest tal samo jak z mineralnego na półsyntetyk??
chodzi mi o to, że olej mineralny tworzy w silniku grubszy film olejowy. Jeżeli zamienimy olej prawdopodobnie zmniejszy się film, dojdzie do wymycia istniejących osadów i mogą pojawić się luzy.

giepe:

--- Cytat: KALI w 11-05-2007, 23:54:54 ---witam
mam d4d 2.0 z 2004 r. od około miesiąca. wymieniłem kilka dni temu olej, wlałem castrol 5W30 (taki jak zaleca serwis), tylko nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo wcześniej był wlany półsyntetyk (10W40). może ktoś z Was wie, czy coś może się zepsuć przy przejściu z półsyntetyka na syntetyk? Aha dla pewności - przebieg 62 000 km.

--- Koniec cytatu ---

Jak dla mnie zestawienie: przebieg 62 000 km i półsyntetyk jest wysoce podejrzane!!!
Nic się nie popsuje, lecz obawiam się, że Twój silnik będzie brał sporo wlanego przez Ciebie syntetyka:
1) skutki będą takie jak pisze kolega comora,
2) przecież po coś wlali ten półsyntetyk.

Pozdrawiam
Grzesiek

KriSSo:

--- Cytat: giepe w 12-05-2007, 19:05:48 ---Jak dla mnie zestawienie: przebieg 62 000 km i półsyntetyk jest wysoce podejrzane!!!

--- Koniec cytatu ---
A to z jakiego powodu ? Przecież nie ma obowiązku zalewania tylko i wyłącznie syntetykiem. Może ktoś nie miał ochoty przepłacać ? A na pół syntetyku można też z powodzeniem jeździć, bez problemu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej