Autor Wątek: Przednie spoilery  (Przeczytany 6782 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Heniek

  • Gość
Przednie spoilery
« dnia: 14-10-2005, 15:14:39 »
Czołem
Idzie zima a z nią problem jazdy przez zaspy. W ubiegłym roku na skutek walki z nimi niestety poobrywałem przednie plastikowe fabryczne spoilerki. Macie jakiś patent żeby uniknąć tego. Może wymiana plastikowych kołków mocujących np. na metalowe śruby pomoże?

CarinaGTI

  • Gość
Przednie spoilery
« Odpowiedź #1 dnia: 14-10-2005, 15:43:10 »
mam obniżonego i je zdjąłem bo raz szpecą troszeczkęa dwa można je poobrywać razem z fartuchem -nadkolem, jak zastąpisz na metalowe wkrety itp. to i tak tego nie unikniesz...

bigman

  • Gość
Re: Przednie spoilery
« Odpowiedź #2 dnia: 14-10-2005, 17:05:55 »
Cytat: Heniek
W ubiegłym roku na skutek walki z nimi niestety poobrywałem przednie plastikowe fabryczne spoilerki. Macie jakiś patent żeby uniknąć tego. Może wymiana plastikowych kołków mocujących np. na metalowe śruby pomoże?
skoro zostały oberwane to trzeba było tak zostawić, mocowanie zderzaków w yarisie nie jest najmocniejsze więc mocniejsze mocowanie spojlerków może w skrajnym przypadku doprowadzić do oberwania całości

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Przednie spoilery
« Odpowiedź #3 dnia: 14-10-2005, 18:54:17 »
ja tez mam zglebione autko i bardzo lubie te plastiki, bo zawsze wiem na ile moge sobie pozwolic z kraweznikiem!;)
moim zdaniem dodaja uroku .......;)
ale ciekawe jak to bedize zima!;)
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Przednie spoilery
« Odpowiedź #4 dnia: 14-10-2005, 22:34:37 »
Cytat: Red_Point
ja tez mam zglebione autko i bardzo lubie te plastiki, bo zawsze wiem na ile moge sobie pozwolic z kraweznikiem!;)
moim zdaniem dodaja uroku .......;)
ale ciekawe jak to bedize zima!;)


Urok urokiem    :cno  ,ale jak puscilo mi jedno z mocowan i listwa weszla pod kolo to wyrwalo pol lewego nadkola i to na dwa dni przed wyjazdem nad morze.Nawet chcialem tak jechac ,ale jak zauwazylem ,ze wlot powietrza do silnika jest przez to nieosloniety (i wiazka do lampy) i moze zaciagac wode ,to pognalem do ASO.

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Przednie spoilery
« Odpowiedź #5 dnia: 14-10-2005, 22:37:47 »
nie no zgadzam sie ze moze cos sie z tym stac, ale jednak wszystkie yarisy to maja i 99,9% z tym jezdzi inic sie od tego nei dizeje......
ja osobiscie nawet jak bym to urwal, to zalozylbym nowe, no chyab ze mialbym tak niefart jak Ty etom!:(
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Przednie spoilery
« Odpowiedź #6 dnia: 14-10-2005, 23:23:13 »
Ja mam teraz tylko jeden "plug"  -  zalozyli nadkole bez tej listwy a druga zostawili :aduh  
Teraz mam zgryz ,dokladac czy zdemontowac druga   :asmiliecry  ,ale chyba odkrece bo mam b. stromy wyjazd z placu i zawsze w zimie "przeciskam" snieg    :cehhh

adi

  • Gość
Przednie spoilery
« Odpowiedź #7 dnia: 16-10-2005, 09:40:19 »
One sa po to zeby w nie walic o kraweznik a nie o zderzak....jak mocno przykrecisz to polamiesz przy okazji zderzak...

U mnei jeden nie jest dokrecony i po zawadzeniu czesto wypada :?

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Przednie spoilery
« Odpowiedź #8 dnia: 16-10-2005, 16:46:00 »
Cytat: adi
One sa po to zeby w nie walic o kraweznik a nie o zderzak....

Tak po prawdzie to nie wiem co one daja.
Bo jak  kraweznik (przeszkoda) jest nizej niz zderzak  - to nic ,a jak wyzej to i tak przywale zderzakiem.
Jedynie jak najezdza sie na przeszkode stopniowo coraz wyzsza (taki klin?) wtedy jest "sygnal" zeby sie zatrzymac.Tylko ile razy moze sie taka przeszkoda trafic ??
Chyba ,ze maja jeszcze cos oslaniac pod spodem auta ,ale co.

adi

  • Gość
Przednie spoilery
« Odpowiedź #9 dnia: 16-10-2005, 16:57:26 »
pewnei chodzi o aerodynamike lepsza :lol:  :lol:  :lol:  :wink:

Offline Red_Point

  • Toyot Spamer
  • *****
  • Wiadomości: 3468
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.RedPoint.ilto.pl > ZAPRASZAM > Yaris, Yaris FL, Avensis ...
Przednie spoilery
« Odpowiedź #10 dnia: 16-10-2005, 22:12:17 »
Cytat: etom
Bo jak kraweznik (przeszkoda) jest nizej niz zderzak



qrde to ja nie wiem - ale chyab kazdy kierownik ma wyczucie na jaka wysokosc moze podjechac...
tzn na jak wysoka przeszkode....
jak widze ze przywal zderzakiem to sie na to nie pcham!!

to tak samo jak bys przy parkowaniu 'nie czul' auta i nie widzeal ile mozesz cofnac lub podjechac do przodu......

nigdy nie wjade an cos tak wysokiego ze zarysuje zderzak, ale oczywiscie zawsze moze oko mylic sie o jakies 2 cm i wtedy przydaje sie ten plastik - to oczywiscie moja opinia....
Niech prąd bedzie z Wami !!!

" ... objazd miasta na 18"stkach. Nie przestać! Wrócić na 20"stkach ... " Tede

Offline etom

  • Toyot Chodzacy
  • ***
  • Wiadomości: 683
  • Płeć: Mężczyzna
    • Tabela zużycia paliwa
Przednie spoilery
« Odpowiedź #11 dnia: 16-10-2005, 22:44:25 »
Cytat: Red_Point
qrde to ja nie wiem - ale chyab kazdy kierownik ma wyczucie na jaka wysokosc moze podjechac...
tzn na jak wysoka przeszkode....
jak widze ze przywal zderzakiem to sie na to nie pcham!!

No i wlasnie dlatego wydaje mi sie ,ze to niepotrzebne a mnie wrecz uniemozliwia wyjazd z garazu (stromy podjazd) w zimie.A o tym ,ze puscila jedna ze srub mocujacych "dowiedzialem" sie jak wyrwalo mi pol nadkola - ok 400zl do tylu !

CarinaGTI

  • Gość
Przednie spoilery
« Odpowiedź #12 dnia: 17-10-2005, 08:19:30 »
Cytat: etom
A o tym ,ze puscila jedna ze srub mocujacych "dowiedzialem" sie jak wyrwalo mi pol nadkola - ok 400zl do tylu !


ja swoje te plasticzki wywaliłem od razu, nadkole też mi wywaliło-poprzez wlot wróbla czy innego małego ptaszka i zrobił mi dziuręna pięść (dowód-pare piór które zostałe :D) :/ ... a obniżonym Yariskiem już sięprzyzwyczaiłem jeździć i nie jest źle :-DD
jedno wiem napewno nie kupiłóbym zderzaka przedniego np. z eby, fakt, że mało jest elementów tuningowow-stylistycznych, a te naoprawde fajne np. ze szwajcarii

Qnisko

  • Gość
Odp: Przednie spoilery
« Odpowiedź #13 dnia: 12-10-2011, 20:35:57 »
CarinaGTI, może masz jeszcze te swoje plasticzki (spoilerki) ?
Jesli tak  to może bym wziął je :)

yarisII

  • Gość
Odp: Przednie spoilery
« Odpowiedź #14 dnia: 12-10-2011, 21:01:26 »
CarinaGTI, może masz jeszcze te swoje plasticzki (spoilerki) ?
Jesli tak  to może bym wziął je :)

6 lat minęło..... :grin:  CarinaGTI już się tutaj nie udziela z tego co wiem  :cool:


 

Beesafe.pl