Autor Wątek: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym  (Przeczytany 122083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tomasz Runka

  • Gość
Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« dnia: 17-10-2005, 17:09:46 »
Witam wszystkich   :)  
Kiedys poruszylem temet dziwnych odglosow dochodzacych z silnika D4D, ktore okreslilem jako dzwonienie w zakrsie 1500-1700 rpm. Problem zostal zdiagnozowany przez mechanika, ktory stwiedzil ze odglosy pochodza z kola dwumasowego. Czy ktos z uzytkownikow tego silnika spotkal sie z tym problem (silnika ma przebieg 90 tys km)? Naprawa tego w serwisie wiaze sie oczywiscie z duzymi wydatkami, moge to zrobic poza u pewnego mechanika, ale kolo trzeba kupic. Nie wiem jaka jest jego cena, ale podobno wysoka. Czy ktos ma rozeznanie w cenach i czy mozna zalezc zamienniki?
Dziekuje za wszelkie informacje i pozdrawiam   :)
« Ostatnia zmiana: 31-01-2006, 20:00:33 wysłana przez janmor »

JG2

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #1 dnia: 17-10-2005, 20:02:13 »
Hej Tom widzę, że nie tylko ja mam taki sam orzech. Udalo mi się namierzyć dwie firmy w Poznaniu. Droższa DAW-Auto ul Strzeszyąska 176 60-479 Poznań (ok 1100Pln+ewent dodatki) tel. 509055040, 509070005   61/8420365 oraz tańsza SPRZŠGLO SERVICE ul. Ziebicka 37 60- 163 Poznań 609888868 (600-800 Pln + ew dodatki- tarcza sprzęgłowa 250. Szukam potwierdzenia rzetelności tych fachowców być może ktoś już u nich naprawiał koło i się wypowie, ewentualnie innych mogących pomóc. Hej!
« Ostatnia zmiana: 08-05-2006, 19:41:17 wysłana przez ayrsen »

giepe

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #2 dnia: 17-10-2005, 20:05:23 »
Witam,

w maju b.r. nabyłem Ave'99 z silnikiem D4D. W momencie kupna auto miało przebieg 143 tys. km a jak mogę przypuszczać problem z kołem dwumasowym był jedną z podstawowych przyczyn, dla których poprzedni właściciel pozbył się tego autka. Nie wiem ile on z taką usterką jeździł, więc może to co boli Twoją Ave, to początek tego co miałem ja.
Objawy były jednak zupełnie inne -- ciągły grzechot dochodzący z komory silnika czy to na postoju czy podczas jazdy! Odgłos ten znikał jedynie w momencie wciśnięcia sprzęgła!!
Stąd pierwsza diagnoza była "optymistyczna" -- padł docisk sprzęgła. Już po rozebraniu okazało się, że problem leży w kole dwumasowym.

Co do cen to w ASO część kosztuje ~4500zł a może nawet 5000zł.
Myślę, że za ~2000zł znajdziesz coś używanego.

Pozdrawiam
Grzesiek
« Ostatnia zmiana: 08-05-2006, 19:42:47 wysłana przez ayrsen »

Crap777

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #3 dnia: 17-10-2005, 23:30:19 »
Hejka. Jeżeli kupisz koło dwumasowe to znowu ci się rozpadnie w ASO mają zmodyfikowany zestaw tj koło JEDNOMASOWE docisk i tarcza sprzęgła z wbudowanymi tłumikami drgań skrętnych. ten zestaw jest praktycznie dożywotni a jeżeli ci już coś padnie to tylko sprzęgło a zatem zastanów się.
P.S. z mojego doświadczenia wiem że jak padło ci koło zamachowe to i sprzęgło będzie D/W. pozdro
« Ostatnia zmiana: 08-05-2006, 19:44:29 wysłana przez ayrsen »

Tomasz Runka

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #4 dnia: 18-10-2005, 17:42:31 »
Dzieki za informacje i spostrzezenia   :)  
Widze ze problem dotyczy nie tylko mnie i niestety jest dosc kosztowny. Objawy dzwonienia czy grzechotania sa akustycznie slyszalne i szczerze mowiac wkurzaja mnie, ale nie sa drastyczne i da sie z tym jezdzic. U mnie na postoju nie ma tego w ogole jest w szerszym niz kiedys zakresie obrotow, szczegolnie slyszalne przy wciskaniu gazu od 1500 rpm w gore. Na biegu jalowym przy probach przegazownia raczej tego nie slysze albo znika w klekocie silnika. Mechanik powiedzial mi, ze spokojnie moge z tym przejechac jeszcze nawet kilkadziesiat tysiecy, ale pewnie z czasem stanie sie to bardzo dokuczliwe i nastapi zmiekniecie materialu, czyli zrobie to. Przerazaja mnie koszty ASO, awiec bede szukam zgodnie z waszymi wskazowkami raczej zamiennikow lub pewnej czesci uzywanej. Nie wiecie czy w silniku 116 KM jest to samo kolo?
Ciekawi mnie tez czy problem dotyczy wszyskich silnikow czy tylko niektorych egzemplarzy. Uzytkownikow D4D na forum jest wielu, a wypowiedzialo sie tylko trzech, ze mna czterech zaliczajacych sie chyba do pechowcow.
Pozdrawiam i czekam na kolejne rady i informacje
P.S. Szczegolne podziekowania za namiary na warsztaty w Poznaniu   :)

Bubu

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #5 dnia: 18-10-2005, 17:46:34 »
Tomasz Runka, a jaki masz przebieg? u mnie tak przy 1500 obr slychac tylko takie jakby wycie ale to przez chwilke i bylo to od zawsze jak kupilem woz wtedy mial przebieg 17 tys teraz 82

Tomasz Runka

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #6 dnia: 18-10-2005, 19:43:15 »
Bubu, wycie o ktorym mowisz to jakis zawor cisnieniowy zwiazany z CR-em i to jest normalne tez to mam. Moje odglosy to wyrazne dzwonienie, grzechotanie, trudno okreslic ten odglos... Moj przebieg to 92 tys,  natomiast dzwiek pojawil sie przy okolo 70 tys...

Bubu

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #7 dnia: 18-10-2005, 20:30:30 »
co to jest CR? tez mialem dzwonienie grzechotanie (raczej jakies zgrzytanie, piszczenie skrzypienie) szczegolnie w niskich temperaturach lub podczas deszczu uspokajalo sie po nagrzaniu motoru - okazal sie luzny pasek alternatora

YOTA

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #8 dnia: 19-10-2005, 06:25:57 »
W moim AVE D4D kolo zamachowe było wymienione JUŻ przy przebiegu 38 000km.
Na szczęście zrobili to na gwarancji. Niestety czeka mnie znowu wymiana sprzęgła wraz z kołem zamachowym ale chcą za tą usługę 4500zł!
« Ostatnia zmiana: 08-05-2006, 19:46:03 wysłana przez ayrsen »

YOTA

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #9 dnia: 19-10-2005, 06:30:00 »
Cytat: Tomasz Runka
Ciekawi mnie tez czy problem dotyczy wszyskich silnikow czy tylko niektorych egzemplarzy
Dotyczy to wszystkich silników D4D bez względu na model toyoty . Taką info. otrzymałem w ASO. :(
« Ostatnia zmiana: 08-05-2006, 19:46:37 wysłana przez ayrsen »

Adasko

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #10 dnia: 19-10-2005, 13:58:28 »
Cytat: Tomasz Runka
... i nastapi zmiekniecie materialu...

i co potem, jakie mogą być konsekwencje zignorowanie problemu z kołem dwumasowym??
Może to urojenia, ale po przeczytaniu Waszych postów słyszę w/w dzwięki w swojej AVE D4D :(
« Ostatnia zmiana: 08-05-2006, 19:47:09 wysłana przez ayrsen »

pap

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #11 dnia: 19-10-2005, 14:30:02 »
Cytat: Crap777
Hejka. Jeżeli kupisz koło dwumasowe to znowu ci siŞ rozpadnie w ASO mają zmodyfikowany zestaw tj koło JEDNOMASOWE docisk i tarcza sprzŞgła z wbudowanymi tłumikami drgań skrętnych. ten zestaw jest praktycznie dożywotni a jeżeli ci już coś padnie to tylko sprzęgło a zatem zastanów się.
P.S. z mojego doświadczenia wiem że jak padło ci koło zamachowe to i sprzęgło będzie D/W. pozdro

Witam!

Skąd te informacje o jednomasowych kolach zamachowych?

Dzięki!
Pap
« Ostatnia zmiana: 08-05-2006, 19:48:21 wysłana przez ayrsen »

Tomasz Runka

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #12 dnia: 19-10-2005, 16:49:18 »
Cytat: Adasko
Cytat: Tomasz Runka
... i nastapi zmiekniecie materialu...

i co potem, jakie mogą być konsekwencje zignorowanie problemu z kołem dwumasowym??
Może to urojenia, ale po przeczytaniu Waszych postów słyszę w/w dzwięki w swojej AVE D4D :(

Piszac o zmeczeniu materialu mialem na mysli siebie  :)   Czyli ze zrobie to, zanim halas zacznie mi zagluszac radio   :wink:
« Ostatnia zmiana: 08-05-2006, 19:48:54 wysłana przez ayrsen »

JG2

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #13 dnia: 19-10-2005, 21:11:29 »
Witam wszystkich! Widzę że problem nabiera rumieńców. Tom R być może mógłbyś odwiedzić podane przeze mnie adresy (mieszkając w pobliżu) i osobiście sprawdzic co proponują obydwaj fachowcy (warsztat, urządzenia , i czy nie jest to jakaś manufaktura) będzie to pomocne dla nas wszystkich. Ponoc jeden z nich wykonywał taką usługę dla Toyota w Zduńskiej Woli i być może ma to sens niż wydawać 4,500. Moją Ave mechanik już nie chciał wypuścić z ASO do domu choć odgłosy wcale nie były takie głośne, stwierdził, że auto noże stanąć w każdej chwili. Wiem, że uszkodzenie takiego koła w Mondeo doprowadzało do uszkodzenia skrzyni biegów. Poza tym przy kole ulega zużyciu także tarcza i czasem docisk, która ściera się w stożek i powyżej nierówności 3 mm trzeba ją wymieniać. Poza tym koło musi być wyważane. Czekamy więc na pomoc. Siemka!
« Ostatnia zmiana: 08-05-2006, 19:50:45 wysłana przez ayrsen »

Tomasz Runka

  • Gość
Odp: Silniki D4D - problemy z kołem dwumasowym
« Odpowiedź #14 dnia: 19-10-2005, 22:20:48 »
Problem rzeczywiscie nabiera rozmiarow... Podane przez Ciebie JG2 adresy zanotowalem i podjade do nich popytac jak sprawa wyglada. Najpierw jednak porozmawiam ze znajomym mechanikiem, ktory pracowal w toyocie, moze on cos o nich bedzie wiedzial. Niestety bede mogl sie za to zabrac dopiero w przyszlym tygodniu. Czytajac o konsekwencjach  w Twoim poscie, lekkie przerazenie zaczelo mnie ogarniac, bo jezdze z tymi odglosami juz od prawie roku. Fakt, ze sie nasilaja i wystepuja w corac szerszym zakresie obrotow jest niepokojacy.
Pozdrawiam


 

Beesafe.pl